Coldrex Muco Grip, lek przeznaczony do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, 10 saszetek

Dostępny
14,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100009659

Działanie

Lek ten zawiera:
• Paracetamol, który jest lekiem przeciwbólowym oraz obniżającym temperaturę ciała w przypadku gorączki.
• Gwajafenezynę, która jest lekiem wykrztuśnym rozrzedzającym wydzielinę oskrzeli.
• Fenylefrynę, która jest lekiem obkurczającym naczynia, przez co zmniejsza obrzęk nosa i ułatwia jego udrożnienie.

Wskazania

Saszetki przeznaczone są do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.

Przeciwwskazania

Nie stosować tego leku jeśli chora osoba ma:
• uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
• chora jest w ciąży lub karmi piersią
• schorzenia wątroby lub chorobę nerek, w tym alkoholową chorobę wątroby
• chorobę serca lub zaburzenia sercowo-naczyniowe lub zaburzenia krwi, takie jak anemia (mała ilość czerwonych ciałek krwi)
• nadciśnienie tętnicze
• nadczynność tarczycy
• cukrzycę
• guz chromochłonny nadnerczy
• jaskrę, w tym jaskrę z zamkniętym kątem
• problemy z oddawaniem moczu
• stosuje leki przeciwdepresyjne zwane inhibitorami monoaminooksydazy (MAOI)
lub stosowała je w ciągu ostatnich 14 dni – to leki takie jak fenelzyna i izokarboksazyd
• stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
• stosuje beta-blokery
• stosuje inne leki zawierające paracetamol
• jeśli aktualnie przyjmuje inne leki obkurczające naczynia i leki stymulujące (np. efedryna, leki z grupy amfetamin i ksylometazolin).
• stosuje leki tłumiące suchy kaszel.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Coldrex Muco Grip należy omówić z lekarzem lub farmaceutą:
• jeśli u pacjenta występuje bardzo silny kaszel lub astma. Należy skonsultować się z lekarzem jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub jeśli objawy powróciły lub jeśli występuje gorączka, wysypka lub ból głowy i objawy nie ustępują.
• jeśli u pacjenta występują problemy z krążeniem takie jak zespół Raynauda, który powoduje słabe krążenie w palcach dłoni i stóp
• jeśli u pacjenta występuje dusznica bolesna
• jeśli u pacjenta występuje powiększony gruczoł krokowy, co może powodować trudności z oddawaniem moczu
• jeśli u pacjenta występują problemy z żołądkiem lub jelitami
• jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów
• jeśli u pacjenta występuje fenyloketonuria (rzadka, dziedziczna choroba metaboliczna).

Stosowanie leku u dzieci

Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Produkt leczniczy Coldrex Muco Grip może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami takimi jak:
• leki obniżające stężenie cholesterolu (tłuszczu we krwi) , takie jak cholestyramina
• leki przeciw nudnościom i przeciwwymiotne (np. metoklopramid lub domperidon)
• leki zmniejszające krzepliwość (leki przeciwzakrzepowe), które rozrzedzają krew np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny –można okazjonalnie przyjmować dawki paracetamolu, ale należy skonsultować się z lekarzem jeśli konieczne jest regularne stosowanie paracetamolu
• barbiturany (stosowanie w leczeniu padaczki lub ułatwiające zasypianie), taki jak fenobarbital
• trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak imipramina, amitryptylina
• leki stosowane w leczeniu zaburzeń pracy serca lub krążenia, lub obniżające ciśnienie tętnicze (np. digoksyna, guanetydyna, rezerpina, metyldopa)
• leki z grupy beta-blokerów (np. atenolol) lub rozszerzające naczynia (np. hydralazyna)
• kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne)
• leki stosowane w leczeniu migreny (np. ergotamina i metysergid)
• zydowudyna, gdyż może powodować zaburzenia krwi (mała ilość białych krwinek)
• fenotiazyny stosowane jako środki usypiające (np. chloropromazyna, perycjazyna i flufenazyna)

Należy poinformować lekarza o stosowaniu leku jeśli:
• chory będzie miał wykonywane badania laboratoryjne krwi lub moczu, gdyż lek może wpływać na wyniki badań
• chory będzie poddawany znieczuleniu ogólnemu, gdyż lek może powodować zmiany rytmu serca.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Coldrex Muco Grip nie należy stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Wsypać zawartość 1 saszetki do standardowego kubka. Napełnić kubek 250 ml gorącej, ale nie wrzącej, wody. Mieszać do rozpuszczenia i pozostawić do uzyskania temperatury umożliwiającej wypicie. Wypić roztwór w ciągu 1½ godziny.

Zalecana dawka
Dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej :
1 saszetka co 4 godziny, w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki (4 dawki) w ciągu doby.
Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ciężkie działania niepożądane
Bardzo rzadko: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów:
• reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie, takie jak wysypka, problemy z oddychaniem, łuszczenie skóry, świąd, obrzęknięte czerwone obszary skóry, czasem duszność lub obrzęk jamy ustnej, warg, języka, gardła lub twarzy
Bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych zostały zgłoszone
• zwiększona podatność na krwawienia, powstawanie sińców, gorączka i zakażenia, takie jak zapalenie gardła lub owrzodzenia, ze względu na zmiany we krwi.

Inne działania niepożądane
Często: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów
• problemy ze snem (bezsenność)
• biegunka, nudności
• nerwowość, drżenia, rozdrażnienie, niepokój lub pobudliwość
• podwyższone ciśnienie krwi z bólem głowy, zawrotami głowy, wymiotami i nieregularnym rytmem serca (kołatanie serca).
Rzadko: mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 pacjentów
• ból brzucha i uczucie dyskomfortu
• problemy z wątrobą
• zbyt szybki lub za wolny rytm serca
• zaburzenia w obrębie oka
• problemy z oddawaniem moczu.

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol 500 mg, gwajafenezyna 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.

Pozostałe składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy , sodu cyklaminian (E 952), sodu cytrynian, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), aromat mentolu (proszek), aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E 104).

Producent

Wrafton Laboratories Limited, Exeter Road, Wrafton, Braunton, Devon, EX33 2DL, Wielka Brytania

Dystrybutor

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.,
Al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.