Colinox, krople doustne, 20 ml

Wyrób medyczny, zawiera symetykon oraz zarodniki Bacillus coagulans.

Dostępny
27,33

O produkcie: Colinox, krople doustne, 20 ml

100020304

Opis

Colinox krople doustne - zawiesina do stosowania w zaburzeniach czynnościowych układu pokarmowego.

Właściwości

Colinox to preparat przeznaczony do stosowania w przypadku wzdęć, połykania powietrza prowadzącego do odbijania oraz kolek gazowych. Może być używany też przy nudnościach, wczesnym uczuciu sytości, zaparciach i biegunce. Może być stosowany przy współistniejących zaburzeniach mikroflory jelitowej. Zawiera takie składniki aktywne jak:

 • symetykon – pomaga zmniejszyć napięcie na powierzchni gazów w układzie pokarmowym, ułatwiając ich pękanie;
 • zarodniki Bacillus coagulans – to priobotyk, który wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego. Jest odporny na działanie kwasów obecnych w żołądku.

Preparat zawiera zarodniki bakterii Bacillus coagulans, które mogą powodować mętny i nierównomierny kolor produktu. Jest to naturalne zjawisko, które nie powoduje zmiany w jakości wyrobu. Preparat może być stosowany przez osoby przyjmujące leki, jednak konieczne jest zachowanie co najmniej godzinnego odstępu.

Preparat Colinox zawiera cukier – fruktozę – oraz aromaty. Może być przyjmowany na dzień i na noc. Zalecana porcja różni się w zależności od wieku pacjenta. Wyrób jest odpowiedni dla niemowląt i dzieci.

Jak działa Colinox?

Colinox zawiera składniki, które mogą pomóc poradzić sobie z kolkami gazowymi u niemowląt, zaburzeniach dyspeptycznych, w których wzmagane jest skrócenie opróżniania żołądka, w trakcie terapii zespołu jelita drażliwego, podczas leczenia Helicobacter pylori i przy wzdęciach.

Jak stosować Colinox?

Przed użyciem preparatu Colinox należy energicznie wstrząsnąć butelką. W celu zapewnienia odpowiedniego porcjowania preparatu wystarczy delikatnie ścisnąć ścianki opakowania. Produkt służy do przyjmowania 2-4 razy w ciągu doby, po posiłkach lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Po zastosowaniu należy szczelnie zamknąć butelkę.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Colinox?

Colinox nie może być stosowany u osób, które mają uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią powinny skonsultować chęć przyjmowania wyrobu z lekarzem.


Skład

Symetykon (emulsja 30%), zarodniki Bacillus coagulans (minimum 1,5 mld/g), fruktoza, benzoesan sodu, aromaty.

Jak stosować

Przed użyciem energicznie wstrząsnąć. W celu zapewnienia prawidłowego dawkowania gęstej (lepkiej) zawiesiny, należy delikatnie ścisnąć ścianki butelki.


Dorośli i dzieci:
20 kropli (można rozpuścić w płynie) 2-4 razy na dobę, najlepiej po posiłku lub zgodnie z zaleceniem lekarza.


Niemowlęta:
10 kropli (można rozpuścić w płynie), 2-4 razy na dobę lub zgodnie z zaleceniem lekarza.


Dzienne spożyciePrzeznaczenie

Preparat wskazany w leczeniu wzdęć, aerofagii i kolek gazowych u niemowląt, dzieci i dorosłych, również przy współistniejących zaburzeniach mikroflory jelitowej. Zalecany w leczeniu zaburzeń dyspeptycznych, we wszystkich przypadkach, w których wymagane jest skrócenie czasu opróżniania żołądka oraz w terapii zespołu jelita drażliwego. Wspomaga leczenie zakażenia Helicobacter pylori.

Ostrzeżenia

 • Przechowywać z dala od źródeł ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Preparat zachowuje swoje pełne właściwości przez okres 30 dni po otwarciu butelki.
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
 • Zaleca się przyjmowanie Colinox co najmniej 1 godzinę przed innymi lekami lub po nich.
 • Kobiety ciężarne i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
 • W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.
 • Po użyciu dokładnie zamknąć butelkę.
 • Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.
 • Nie używać produktu, jeśli oryginalne opakowanie jest naruszone lub zmienione (np. w wyniku przepakowania). Ingerowanie w oryginalne opakowanie lub przepakowanie może naruszyć wymogi bezpieczeństwa.
 • Obecność bakterii Bacillus coagulans może mieć wpływ na właściwości organoleptyczne preparatu, lecz ewentualne różnice w kolorze i/lub smaku nie powodują zmiany jego jakości.

 • Waga

  objętość netto: 20 ml

  Dystrybutor

  VITAMED

  Producent

  DMG Italia srl
  via Laurentina Km. 26,700
  Pomezia (Rzym) - WŁOCHY

  Typ produktu

  Wyrób medyczny

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

  Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.