Collaflex Osteum, 60 kapsułek

Suplement diety zawiera kolagen, który wspomaga chrząstki i kości.

Dostępny
42,51

O produkcie: Collaflex Osteum, 60 kapsułek

100007471

Opis

Collaflex Osteum, 60 kapsułek to suplement diety pomagający w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i kości.


Właściwości

Preparaty z linii Collaflex zawierają w swoim składzie Collatrin®, który dostarcza składniki występujące w tkance chrzęstnej: kolagen typu II, siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Występują one w zhydrolizowanej, niskocząsteczkowej formie charakteryzującej się wysoką wchłanialnością z przewodu pokarmowego.

Suplement diety Collaflex Osteum zawiera ponadto witaminy: C, D3 i K2. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i kości, a ponadto pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Z kolei witamina K oraz witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości. Preparat Collaflex Osteum zawiera w swoim składzie witaminę K2 – menachinon-7 (MK-7). Jest to istotne, ponieważ właśnie ta forma chemiczna witaminy K bierze udział w metabolizmie kostnym i uczestniczy w procesie wbudowywania wapnia do tkanki  kostnej. Dodatkowo witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.


Tabela

Składniki 2 kapsułki % RWS*
Collatrin w tym:
kolagen typu II
700 mg
420 mg
---

---
Siarczan chondroityny 140 mg ---
Kwas hialuronowy 70 mg ---
Witamina C 100 mg 125%
Witamina K2 MK-7 50 µg 67%
Witamina D3 50 µg (2000 j.m.) 1000%

RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: Collatrin® (zhydrolizowane składniki macierzy międzykomórkowej tkanki chrzęstnej: kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy), żelatyna (składnik otoczki), kwas L-askorbinowy (witamina C), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, inulina, cholekalcyferol (witamina D), menachinon (witamina K), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

Dorośli - 1 kapsułka dwa razy dziennie. 


Przeznaczenie

Preparat uzupełnia dietę w kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, witaminę C, witaminę D3 i witaminę K2. Preparat polecany jest osobom dbającym o utrzymanie prawidłowej kondycji chrząstki i zdrowych kości, zwłaszcza osobom starszym i osobom aktywnie uprawiającym sport.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przechowywać w temp. pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. 


Waga

Masa netto: 34 g


Dystrybutor

Oleofarm Sp. z o.o., Mokronoska 8, 52-407 Wrocław


Producent

Oleofarm Sp. z o.o., Mokronoska 8, 52-407 Wrocław


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.