Collaflex Osteum, 60 kapsułek

Suplement diety zawiera kolagen, który wspomaga chrząstki i kości.

Dostępny
38,35

O produkcie: Collaflex Osteum, 60 kapsułek

100007471

Opis

Suplement diety pomagający w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i kości.

Właściwości

Suplement diety Collaflex Osteum zawiera witaminy: C, D3 i K2. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i kości, a ponadto pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Witamina K oraz witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości.

Preparat Collaflex Osteum zawiera w swoim składzie witaminę K2 – menachinon-7 (MK-7). Jest to istotne, ponieważ właśnie ta forma chemiczna witaminy K bierze udział w metabolizmie kostnym i uczestniczy w procesie wbudowywania wapnia do tkanki kostnej. Dodatkowo witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

Collaflex Osteum – składniki aktywne

Kompozycja składników aktywnych preparatu korzystnie wpływa na proces regeneracji stawów, a także utrzymanie ich sprawności, ruchomości i elastyczności. Jedna kapsułka zawiera* zhydrolizowane składniki macierzy międzykomórkowej tkanki chrzęstnej (Collatrin), czyli:

 • kolagen typu II (210 mg),
 • siarczan chondroityny (70 mg),
 • kwas hialuronowy (35 mg),

Poza tym w suplemencie diety znajdziesz:

 • witaminę C (50 mg),
 • witaminę K2-MK7 (25 µg),
 • witaminę D3 (25 µg).

* https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/93372,Collaflex-Osteum-kapsulki

Czy Collaflex Osteum pomaga na stawy?

Suplement diety zawiera składniki, które są ważne dla regeneracji oraz utrzymania właściwości mechanicznych elementów strukturalnych stawów, a także ich prawidłowego funkcjonowania.

Kolagen typu II to jedno z najważniejszych białek w tkance łącznej i stawach. Siarczan chondroityny, jako glikozaminoglikan, łączy się z białkami w tzw. proteoglikany, które tworzą substancję międzykomórkową tkanki chrzęstnej i nadają chrząstce odpowiednie właściwości mechaniczne. Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem mazi stawowej oraz występuje naturalnie w substancji międzykomórkowej.

Kompleks witamin, które znajdziesz w suplemencie diety, również wykazują korzystne działanie na stawy. Witamina C uczestniczy w biosyntezie kolagenu, a witaminy D i K dobrze wpływają na kondycję kości.

Warto jednak mieć na uwadze, że przyjmowany doustnie kolagen zostaje rozłożony w jelitach do aminokwasów. Zostają one następnie wbudowane w tkanki, nie ma jednak gwarancji, że trafią dokładnie do wymagających regeneracji stawów. Organizm sam reguluje procesy regeneracyjne i odbudowę chrząstki, a niedobory składników budulcowych mogą je hamować. Dostarczanie kolagenu i innych substancji aktywnych z dietą lub suplementami takimi jak Collaflex wykazuje więc korzystny wpływ na stan stawów**. Istotne znaczenie ma:

 • łączenie różnych składników,
 • konsekwentna suplementacja (regularność i dłuższy czas przyjmowania tabletek),
 • odciążenie stawów,
 • indywidualnie dobrana aktywność fizyczna,
 • utrzymywanie prawidłowej masy ciała.

Jak długo można brać Collaflex Osteum?

Nie ma zalecanego czasu stosowania preparatu. Można go bezpiecznie zażywać przez długi czas, pamiętając przede wszystkim o regularności. Preparaty z kolagenem doustnym są na ogół dobrze tolerowane i nie powodują skutków ubocznych**. Pamiętaj, że ciąża i karmienie piersią to przeciwwskazanie do ich stosowania.

** https://leki.pl/poradnik/jaki-kolagen-na-stawy-wybrac/

Jak stosować Collaflex Osteum?

Należy zażywać 1 kapsułkę 2 razy na dobę, popijając szklanką wody.


Tabela

Składniki 2 kapsułki % RWS*
Collatrin w tym:
kolagen typu II
700 mg
420 mg
---

---
Siarczan chondroityny 140 mg ---
Kwas hialuronowy 70 mg ---
Witamina C 100 mg 125%
Witamina K2 MK-7 50 µg 67%
Witamina D3 50 µg (2000 j.m.) 1000%

RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Collatrin (zhydrolizowane składniki macierzy międzykomórkowej tkanki chrzęstnej: kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy), żelatyna (składnik otoczki), kwas L-askorbinowy, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, inulina, menachinon (witamina K2), cholekalcyferol (witamina D3), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dwa razy dziennie.


Ostrzeżenia

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić
 • zdrowy tryb życia.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Chronić od światła i wilgoci.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

34 g

Producent

OLEOFARM

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.