Corneregel, 50 mg/g, żel do oczu, 5 g

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
25,28

O produkcie: Corneregel, 50 mg/g, żel do oczu, 5 g

100033563

Opis

Substancją czynną leku jest dekspantenol.


Wskazania

Lek stosuje się w leczeniu niezapalnej keratopatii, np.: w zwyrodnieniu rogówki, degeneracji rogówki, nawracającej erozji i uszkodzeniach związanych ze stosowaniem soczewek kontaktowych.

Dodatkowo, jako lek wspomagający proces gojenia w uszkodzeniach rogówki i spojówki, oparzeniach chemicznych i oparzeniach.
Wspomagająco w specyficznym leczeniu bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych uszkodzeń rogówki.

Corneregel nie jest przeznaczony do leczenia bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych uszkodzeń rogówki, a tylko jako lek wspomagający właściwe leczenie tych chorób rogówki.


Przeciwwskazania

Nie stosować leku Corneregel jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Corneregel należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Corneregel zawiera cetrymid (substancja konserwująca), który może powodować pieczenie, zaczerwienienie, uczucie obecności ciała obcego w oku, a w przypadku częstego stosowania może uszkadzać nabłonek rogówki.
  • Nie należy nosić soczewek kontaktowych w trakcie stosowania leku Corneregel, ponieważ soczewki mogą się przebarwiać i istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niezgodności z materiałem soczewek. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i nie zakładać ich wcześniej, niż po upływie około 10-15 minut.
  • Nie wolno dotykać końcówką kroplomierza do powierzchni lub okolicy oka, ani jakiejkolwiek innej powierzchni, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie kroplomierza lub żelu bakteriami, które mogą wywoływać zakażenie oka.

Stosowanie leku u dzieci

Przed zastosowaniem w tej grupie wiekowej skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Jeśli Corneregel stosuje się jednocześnie z innymi kroplami/maściami podawanymi do oka, należy zachować co najmniej 15-minutowy odstęp pomiędzy podaniem tych leków, a Corneregel zawsze powinien zostać podany jako ostatni.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku nie należy stosować w trakcie ciąży, chyba, że zaleci to lekarz.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosować do oka.

Zalecana dawka:
W zależności od ciężkości i nasilenia zaburzeń 1 kropla do worka spojówkowego 4 razy na dobę, a także 1 kropla przed snem.

Brak jest ograniczeń czasowych w stosowaniu. Produkt może być stosowany do czasu subiektywnego ustąpienia objawów.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić u nie więcej, niż u 1 na 10 000 osób): reakcje nadwrażliwości (np. świąd, wysypka).

Do działań niepożądanych o nieustalonej częstości należą: podrażnienie oczu, np. zaczerwienienie, ból, uczucie obecności ciała obcego w oku, łzawienie, świąd oka, obrzęk spojówek.


Skład

Substancją czynną leku jest dekspantenol. 1 g żelu zawiera 50 mg dekspantenolu.
Pozostałe składniki to: cetrymid, disodu edetynian, sodu wodorotlenek, kwas poliakrylowy (Carbopol 980), woda do wstrzykiwań.


Operating machinery

Corneregel, nawet, jeśli stosowany jest prawidłowo, może zaburzać ostrość widzenia na krótki czas poprzez tworzenie smug, w związku z tym może wpływać na zdolność do reakcji. Nie należy prowadzić pojazdów, wykonywać prac bez stabilnego oparcia lub obsługiwać maszyn, do czasu ustąpienia objawów.


Producent

Dr. Gerhard Mann
Chem.-Pharm. Fabrik GmbH
Brunsbütteler Damm 165-173
13581 Berlin, Niemcy


Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Substancja\u0328 czynna\u0328 leku jest dekspantenol.","tag":"none"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.