Cremobaza

  (4)

Cremobaza to marka należąca do polskiej firmy Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Farmapol Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, założonej w 1945 roku. Zajmuje się produkcją kremów na zrogowacenia skóry, zamkniętych w tubkach. Firma, do której należy Cremobaza, ma też certyfikat Fair Play 2021.

Sortuj według

  Kremy złuszczające do zrogowaciałej skóry Cremobaza

  Cremobaza zajmuje się produkcją kremów złuszczających na problem zrogowaciałej skóry. Kosmetyki te zawierają stabilną pochodną mocznika. Pomagają rozmiękczyć zrogowacenia i złuszczyć je. Wpływają na ułatwienie pozbywania się stwardniałego naskórka, a co za tym idzie – wygładzenie skóry. Wyroby o największym stężeniu mocznika są przeznaczone do krótkotrwałej, intensywnej pielęgnacji kolan, stóp, pięt, łokci i innych obszarów, na których pojawiają się zrogowacenia skóry. Wyroby marki Cremobaza mogą być stosowane również przy modzelach i odciskach oraz nagniotkach na stopach.

  W ofercie marki znaleźć można kosmetyki do stóp i dłoni o różnej zawartości substancji złuszczających. To m.in. Cremobaza 30% krem zmiękczający z mocznikiem. Marka oferuje też produkty o stężeniu 10% i 50%. Preparaty Cremobaza służą do stosowania zewnętrznego, w godzinach wieczornych. Należy nakładać je na oczyszczoną i osuszoną skórę, w miejscach, w których skóra jest zrogowaciała i popękana. Marka oferuje produkty o różnych stężeniach mocznika. Producent zaleca stopniowe zmniejszanie tej wartości wraz z upływem kolejnych tygodni terapii.

  Sprawdzone, jakościowe kosmetyki Cremobaza

  Wyroby marki Cremobaza dostępne w Dr. Max nie zawierają kompozycji zapachowych. Produkty te są testowane dermatologicznie*. Ich produkcja przebiega zgodnie z certyfikatem GMP w zakresie kontroli i sposobu wytwarzania. Przedsiębiorstwo, do którego należy marka Cremobaza, znajduje się w Krajowym Rejestrze Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych. Marka dąży do tego, by minimalizować ilość dwutlenku węgla wywarzanego podczas produkcji i transportu preparatów. Prowadzi też działania zmniejszające zużycie wody. W tym celu wykorzystuje nowoczesne technologie i efektywne rozwiązania. Marka stosuje również system HACCP, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa produkcji.

  * https://farmapol.pl/produkty/cremobaza-50/