Cremobaza 50%, krem, 30 g

Dostępny
13,69

O produkcie

100013646

Cremobaza 50% - krem o właściwościach złuszczających, eliminujący zrogowacenia (50% formuły zawierającej stabilną pochodną mocznika) na pięty, stopy, łokcie i kolana.

Właściwości

Cremobaza 50% wykazuje właściwości złuszczające. Rozmiękcza zrogowacenia. Ułatwia usuwanie stwardniałego, martwego naskórka dając efekt wygładzenia skóry. Dlatego radzi sobie skutecznie ze zrogowaciałą skórą kolan, łokci i stóp, zwłaszcza popękanych pięt. Pozwala zredukować modzele, odciski i nagniotki na stopach.

Krem Cremobaza zawiera 50% mocznika złuszczającego i zmiękczającego naskórek. Substancja eliminuje twardości i nagniotki. Przywraca komfort suchej i ściągniętej skórze. Ułatwiając usuwanie martwego, zrogowaciałego naskórka, mocznik daje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Dodatkowym składnikiem preparatu Cremobaza jest parafina. Tworzy ona na powierzchni naskórka warstwę okluzyjną. W ten sposób substancja przeciwdziała nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry (ma pośrednie działanie nawilżające). Parafina dodatkowo zmiękcza i wygładza skórę. Składniki aktywne kremu wspierają redukcję zrogowaceń, modzeli, odcisków i nagniotków na stopach. Preparat został przebadany dermatologicznie. Ma prosty skład i nie dodawano do niego kompozycji zapachowej.

Co to jest Cremobaza 50%?

Cremobaza  jest kremem o właściwościach złuszczających przeznaczonym do wszystkich typów skóry. Produkt w szczególności poleca się do pielęgnacji zrogowaciałej skóry stóp, łokci i kolan. W składzie kremu Cremobaza znajduje się 50% mocznika zmiękczającego zrogowacenia i dającego efekt gładkiej, przyjemnej w dotyku skóry.

Jak stosować Cremobaza 50%?

Krem Cremobaza 50% należy nanieść na oczyszczoną, osuszoną skórę w miejscach pękających i zrogowaciałych. Produkt trzeba wmasować do całkowitego wchłonięcia. Preparat zaleca się stosować 1 raz dziennie, najlepiej wieczorem. Długość kuracji nie powinna przekraczać 14 dni.

Po upływie wspomnianego okresu na skórę można aplikować kremy o niższym stężeniu mocznika, np. 30% lub 10%. Stosowanie kremu Cremobaza 50% można powtórzyć po przerwie – jej długość zależy od indywidualnych potrzeb i tolerancji skóry. Omawiany produkt można stosować razem z Cremobazą 10%. Preparat ten wykazuje właściwości kojące, nawilżające, natłuszczające i regenerujące.

W takim przypadku należy postępować według następującego schematu:

  • Cremobaza 50% – aplikacja wieczorem
  • Cremobaza 10% – aplikacja rano.

Kiedy używać Cremobaza 50%?

Krem warto aplikować przy problemie ze zrogowaciałą skórą stóp (szczególnie popękanych pięt), kolan i łokci. Stosowanie produktu warto rozważyć również w przypadku wystąpienia odcisków, nagniotków i modzeli. Należy pamiętać, że preparat można używać dopiero powyżej 12. roku życia.

Skład INCI

Aqua, Hydroxyethyl Urea, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Ammonium Lactate, Disodium Phosphate, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.

Jak stosować

Nanieść krem na oczyszczoną i osuszoną skórę w miejscach zrogowaciałych i pękających, delikatnie wmasować aż do całkowitego wchłonięcia. Stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem, przez okres nie dłuższy niż 14 dni. W celu uzyskania dobrych efektów zaleca się uzupełnianie pielęgnacji poprzez stosowanie łącznie z Cremobazą 10%, która wykazuje właściwości natłuszczające, nawilżające, łagodzące i wygładzające.
Wówczas najlepiej postępować według schematu:

Krem o stężeniu 50% – aplikacja wieczorem
Krem o stężeniu 10% – aplikacja rano
Stosowanie Cremobazy 50% można powtarzać z zachowaniem przerwy, uzależnionej od indywidualnych potrzeb.

Przeznaczenie

Polecany do wszystkich typów skóry.


Ostrzeżenia

Nie należy stosować kremu, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
Nie stosować na ostre stany zapalne skóry wymagające leczenia farmakologicznego.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Cremobaza 50% wykazuje właściwości złuszczające, dlatego należy stosować ją tylko na miejsca zrogowaciałe, raz dziennie, przez okres nie dłuższy niż 14 dni. Po upływie 14 dni można stosować kremy o niższym stężeniu formuły zawierającej stabilną pochodną mocznika, np. Cremobazę 30% lub Cremobazę 10%.

Pojemność

Masa netto 30 g.

Producent

Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny Farmapol Sp. z o.o.

ul. Św. Wojciech 29,
61-749 Poznań

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.