Criorectum, sztyft krioterapeutyczny na hemoroidy, 1 sztuka

Sztyft krioterapeutyczny w 100% naturalny, do leczenia hemoroidów.

Dostępny
42,31

O produkcie: Criorectum, sztyft krioterapeutyczny na hemoroidy, 1 sztuka

100001377

Opis

Criorectum sztyft krioterapeutyczny wielokrotnego użytku do leczenia hemoroidów wewnętrznych i zewnętrznych.

Właściwości

Criorectum sztyft został wykonany z wysokogatunkowego plastiku dopuszczonego do zastosowania medycznego. Wewnątrz produktu znajduje się specjalna substancja, która pełni funkcję transmitera zimna. Nie jest szkodliwa i może być wielokrotnie zamrażana i rozmrażana.

Podczas stosowania produktu, którego właściwości opierają się na znanej i stosowanej od wielu lat krioterapii, wykorzystuje się uzyskaną w domowych warunkach niską temperaturę. Jest ona całkowicie bezpieczna dla zdrowia i nie powoduje żadnych powikłań.

 • Bezpośrednia emisja kontrolowanego zimna w okolicach odbytu wspomaga łagodzenie dolegliwości związanych z hemoroidami czy szczeliną odbytu. Pomaga w redukowaniu pieczenia, obrzęku, krwawienia, swędzenia czy bólu.

Produkt nie wywołuje reakcji alergicznych i nie stwierdzono w jego przypadku żadnych interakcji z lekami.

Jak działa Criorectum sztyft?

Właściwości produktu Criorectum bazują na leczeniu niskimi temperaturami. Bezpośrednia emisja kontrolowanego zimna w okolicach odbytu wspiera łagodzenie dyskomfortu. Wspomaga minimalizowanie pieczenia, obrzęku, krwawienia, bólu czy swędzenia.

Kiedy brać Criorectum sztyft?

Criorectum sztyft, podobnie jak maść na hemoroidy, zaleca się stosować osobom borykającym się z bólem, obrzękiem, krwawieniem czy bolesnymi pęknięciami skóry w okolicach odbytu. Może być stosowany przy hemoroidach każdego stopnia, przy szczelinie odbytu oraz w trakcie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych okolic odbytu.

Jak długo można stosować Criorectum sztyft?

W przypadku intensywnych objawów (swędzenie, opuchlizna, pieczenie czy krwawienie) zaleca się stosować produkt Criorectum 2 razy dziennie przez 2-3 tygodnie. Następnie należy używać produktu profilaktycznie jeden raz w tygodniu. Maksymalny czas stosowania zależy od stopnia zaawansowania dolegliwości oraz od czynników indywidualnych organizmu. Sztyft zachowuje swoje właściwości przez 6 miesięcy od chwili pierwszego zamrożenia.

Czy stosowanie Criorectum sztyft w ciąży jest bezpieczne?

Criorectum sztyft jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.


Skład

Opakowanie zawiera: Criorectum - sztyft krioterapeutyczny wielokrotnego użytku wraz z lubrykantem, ułatwiającym aplikację sztyftu.


Jak stosować

Sposób użycia:

 1. Sztyft należy przechowywać w zamrażalniku lodówki lub w zamrażarce wolnostojącej, w pozycji pionowej. Minimalny czas schładzania wynosi 2 godz.
 2. Przed każdą aplikacją sztyft należy posmarować lubrykantem, ułatwiającym wprowadzenie aplikatora do odbytu.
 3. Sztyft aplikować doodbytniczo, leżąc na boku. Głębokość aplikacji wyznacza ogranicznik. Czas aplikacji powinien wynosić ok. 8 min.
 4. Po określonym czasie sztyft wyciągnąć, umyć pod bieżącą, ciepłą wodą z mydłem. Osuszyć, przetrzeć środkiem dezynfekującym i ponownie umieścić w zamrażalniku.

Dzienne spożycie

Sztyft krioterapeutyczny Criorectum należy aplikować minimum dwa razy dziennie, przez okres minimum 14 dni. Po ustąpieniu wszelkich objawów chorobowych, zaleca się stosowanie sztyftu profilaktycznie, jeden raz w tygodniu.

Criorectum powinno znajdować się w lodówce przynajmniej 2 godziny przed aplikacją.


Przeznaczenie

 • W przypadku odczuwania bólu, obrzęku, krwawienia, swędzenia, w bolesnych pęknięciach skóry w okolicach odbytu, szczelinie odbytu, po zabiegach chirurgicznych okolic odbytu.
 • Użycie sztyftu nie stwarza żadnego ryzyka dla kobiet ciężarnych i karmiących oraz osób mających alergię.

Ostrzeżenia

 • Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania Criorectum.
 • Kobiety w ciąży powinny skonsultować stosowanie Criorectum z lekarzem.
 • Nie zaleca się stosowania Criorectum u dzieci.
 • Criorectum zachowuje swoje właściwości przez 6 miesięcy, od momentu pierwszego zamrożenia. Po tym czasie, zaleca się wymianę sztyftu na nowy.
 • Uwaga! Ze względów higienicznych, należy przechowywać sztyft w załączonym pojemniku.
 • Uwaga! Ze względu na fakt, iż hemoroidy mogą towarzyszyć innym schorzeniom, jeżeli po 3 tygodniach stosowania Criorectum nie nastąpi żadna poprawa, należy zasięgnąć porady lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Sztyft krioterapeutyczny Criorectum nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych i interakcji z lekami.

Waga

1 szt.

Dystrybutor

PHU MARSYLSKA SYLWIA SARNOWSKA GĘBISZ

Producent

PHU MARSYLKA

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.