CRP-Screen, ultraczuły test CRP, 1 sztuka

Dostępny
29,38

O produkcie: CRP-Screen, ultraczuły test CRP, 1 sztuka

100018573

Descripion: Introduction PL

Test CRP-Screen to wyrób medyczny, który wykrywa poziom białka CRP w 4 zakresach (od 8 do ponad 100 mg/L) w krwi uzyskanej z nakłucia palca.

Właściwości

Badanie CRP pomaga roz¬poznać podłoże choroby (bakteryjne/wi¬rusowe), w przypadku wystąpienia objawów infekcji takich jak m.in. kaszel, katar, gorączka, biegunka. Ustalenie podłoża zakażenia wpływa na podjęcie decyzji o rodzaju leczenia, w tym antybiotykoterapii. Antybiotykiem leczymy jedynie infekcje bakteryjne. Test CRP pomaga uniknąć antybiotykoterapii, gdy będzie nieskuteczna (infekcja wirusowa) oraz pomaga wykryć groźne zakażenia bakteryjne u dzieci - które mogą nie dawać jednoznacznych objawów.

Wynik badania CRP uzyskuje się w ciągu 5 minut, co umożliwia podjęcie szybkiego i skutecznego leczenia. Poziom CRP poniżej 8 mg/L jest to norma dla starszych dzieci i dorosłych. CRP nieprzekraczające 40 mg/L najczęściej jest wynikiem infekcji wirusowej. Wynik CRP 40-100 mg/L lub powyżej 100 mg/L wymaga pilnej konsultacji z lekarzem, z uwagi na możliwość rozwoju groźnego zakażenia bakteryjnego.


Skład

Zawartość opakowania:
- 1 aluminiowa, szczelna torebka zawierająca: płytkę testową, plastikową pipetę, saszetkę z pochłaniaczem wilgoci
- 1 butelka z zakraplaczem zawierająca 3ml diluentu
- 1 sterylny lancet do pobierania krwi
- 1 ulotkę z instrukcją użytkowania

Jak stosować

Umyj ręce mydłem i opłucz pod bieżącą, czystą wodą. Rozerwij aluminiową torebkę wzdłuż krawędzi a następnie wyjmij płytkę testową oraz plastikową pipetę. Odkręć butelkę z zakraplaczem zawierającą diluent. Przygotuj nakłuwacz nie dotykając przycisku uwalniającego: przekręć szarą nakrętkę, aż poczujesz, że oddziela się od nakłuwacza - nie ciągnij! Następnie kontynuuj przekręcanie (2-3 obroty), zdejmij i wyrzuć szarą nakrętkę. Zdezynfekuj opuszek środkowego lub wskazującego palca dłoni. Aby zwiększyć ukrwienie pomasuj wybrany opuszek palca. Mocno dociśnij lancet do zdezynfekowanej części opuszka, tak aby znajdował się w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Naciśnij przycisk wysuwający lancet. Końcówka nakłuwacza schowa się automatycznie zapewniając bezpieczeństwo po jego użyciu. Delikatnie masuj nakłuty opuszek palca, aby uzyskać krople krwi. Nie uciskając wybrzuszenia pipety, zbliż jej końcówkę do kropli krwi. Krew migruje przez kapilarę aż do linii wyznaczonej na pipecie - w miarę możliwości należy unikać wciągania do pipety pęcherzyków powietrza. Krew pobraną za pomocą pipety przenieś do otwartej butelki z diluentem, upewniając się, że cała objętość pobranej krwi trafiła do butelki. Następnie zakręć nakrętkę butelki i dobrze wymieszaj. Złam końcówkę zakraplacza, a następnie dodaj 4 krople rozcieńczonej próbki krwi do dołka próbkowego. Odczytaj wynik testu po 5 minutach. Nie interpretuj wyniku testu po 10 minutach.

Przeznaczenie

Diagnostyka infekcji i stanów zapalnych. Test CRP-Screen można wykonać w przypadku:
- infekcji dróg oddechowych (kaszel, duszności, trudność w oddychaniu),
- infekcji gardła (ostry ból, obrzęk, trudności w przełykaniu, zaczerwienienie – mogą być spowodowane infekcją wirusową, ale również zakażeniem bakteryjnym np. angina),
- objawów grypy i przeziębienia (katar, gorączka, dreszcze, bóle głowy i mięśni, osłabienie),
- wykrywania poważnych infekcji bakteryjnych u dzieci (zapalenie płuc i oskrzeli),
- rozpoznania infekcji pooperacyjnych po ekstrakcji zęba,
- zatrucia (biegunka, wymioty, gorączka, mogą być spowodowane zarówno zatruciem pokarmowym, jak również infekcją żołądkowo-jelitową).

Ostrzeżenia

Zakresy testu CRP-Screen (8-100mg/L) są dostosowane do zaleceń i rekomendacji lekarzy. Wynik testu zawsze należy interpretować w połączeniu z objawami klinicznymi. Decyzję o zastosowaniu antybiotykoterapii lub innej formy leczenia zawsze podejmuje lekarz – test stanowi jedynie pomoc diagnostyczną dla pacjenta przed wizytą u lekarza. Test należy przechowywać w temperaturze pokojowej (od 4 do 30°C), w suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor

ZBADAJSIE Sp. z o.o.
Norwida 1/2
48-300 Nysa

Producent

VEDA.LAB
Rue de l'Expansion
61000 Cerise, France

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.