Daktarin 20 mg/g - puder leczniczy działający przeciwgrzybiczo, 20 g

Dostępny
24,00

O produkcie

100001437

Lek Daktarin zawiera substancję czynną mikonazol, który działa przeciwgrzybiczo
między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie
pałeczki i ziarenkowce.

Działanie

Mikonazol wchodzący w skład leku działa przeciwgrzybiczo między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce.

Wskazania

Daktarin jest wskazany w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry spowodowanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, takich jak: grzybica głowy, tułowia, rąk, grzybica pachwin i grzybica międzypalcowa stóp (stopa sportowca). W związku z przeciwbakteryjnym działaniem leku Daktarin, może być on stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Daktarin krem: u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na mikonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku i w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę.

Przyjmowanie innych leków

U pacjentów przyjmujących doustne leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna, należy
zachować ostrożność - lekarz może zalecić monitorowanie działania przeciwzakrzepowego.

Ciąża

Lek Daktarin krem u kobiet w ciąży i karmiących piersią może być stosowany tylko na zlecenie lekarza. Lekarz powinien rozważyć stosunek potencjalnego ryzyka związanego ze stosowaniem leku, względem oczekiwanych korzyści terapeutycznych.

Dawkowanie

Puder stosuje się na zmienione chorobowo miejsca na skórze, zwykle 2 razy na
dobę.
Daktarin zapobiegawczo stosuje się raz na dobę do środka butów i skarpetek.
Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia
zmian chorobowych.
Po ustąpieniu wszystkich objawów i zmian chorobowych, leczenie powinno być
kontynuowane przez okres co najmniej 1 tygodnia.

Skutki uboczne

Po wprowadzeniu leku na rynek bardzo rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, ponadto kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie. W przypadku wystąpienia tych i innych objawów niepożądanych, niewymienionych w ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Skład

Substancja czynna: 20 mg azotanu mikonazolu w 1 g kremu. Substancje pomocnicze: butylohydroksyanizol, kwas benzoesowy, parafina ciekła, makrogologlicerydów oleinianu, makrogolo 6 i makrogolo 32 glikolu stearynian, woda oczyszczona.

Producent

McNeil Products Limited

Dystrybutor

Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.