Debelizyna 3,27 g/5g - tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany u dorosłych jako środek moczopędny, 100 g

Dostępny
15,46

O produkcie

100001447

Debelizyna jest tradycyjnym lekiem roślinnym o działaniu moczopędnym, w postaci pasty doustnej zawierającej zagęszczony wyciąg z nasion fasoli indyjskiej.

Działanie

Debelizyna jest tradycyjnym lekiem roślinnym o działaniu moczopędnym.

Wskazania

Tradycyjny lek roślinny stosowany u dorosłych: w profilaktyce kamicy dróg moczowych, jako lek wspomagający w leczeniu kamicy dróg moczowych (drobne złogi).

Przeciwwskazania

Leku nie można stosować jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

U dzieci, młodzieży i osób w podeszłym wieku. Z uwagi na brak danych na temat stosowania leku u tych pacjentów przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Jeśli objawy nie ustąpią, nasilą się lub towarzyszyć im będzie gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku przez dłuższy czas bez konsultacji z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia ze względu na brak dostępnych danych.

Przyjmowanie innych leków

Interakcje z innymi lekami nie są znane.

Ciąża

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, dlatego lek może być stosowany wyłącznie po zasięgnięciu opinii lekarza.

Dawkowanie

Pastę przyjmuje się doustnie po rozcieńczeniu wodą.
Dorośli: Przeciętnie 3 razy na dobę po 1 łyżeczce pasty (co odpowiada 5 g) rozpuszczonej w 1/2 szklanki (ok. 100 ml - 120 ml) przegotowanej wody.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg z nasion fasoli indyjskiej (Dolichosi biflorum seminis extractum) (1:3; woda) - 65,45g/100g. Dawka jednorazowa (5 g pasty) zawiera 3,27 g substancji czynnej. Ponadto lek zawiera glicerynę, wodę oczyszczoną, skrobię pszeniczną, agar, parahydroksybenzoesan metylu (nipagina M), olejek pomarańczowy, parahydroksybenzoesan propylu (nipagina P), kwas cytrynowy.

Producent

Herbapol Warszawa Sp. z o.o.

Dystrybutor

Herbapol Warszawa Sp. z o.o., ul. Ołówkowa 54, 05-800 Pruszków

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.