Delacet, płyn na skórę, 100 ml

Dostępny
12,33

O produkcie: Delacet, płyn na skórę, 100 ml

100008133

Opis

Delacet - płyn na skórę przy wszawicy głowowej.

Działanie

Produkt leczniczy roślinny stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Produkt stosowany tradycyjnie we wszawicy głowowej. Skuteczność produktu w wymienionym wskazaniu opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Otwarte rany i ostre stany zapalne skóry głowy. Nadwrażliwość na składniki preparatu. W przypadku dostania się preparatu na śluzówkę oka przepłukać pod bieżącą wodą. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Nie stosować w pobliżu otwartego ognia. Nie stosować równocześnie z szamponem. Może on spowodować wchłonięcie przez skórę substancji owadobójczych. Ze względu na brak badań dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Nie stosować równocześnie z szamponem. Może on spowodować wchłonięcie przez skórę substancji owadobójczych. 

Ciąża

Ze względu na brak badań dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:
Dorośli, młodzież i dzieci od 6 roku życia: włosy zwilżyć obficie płynem Delacet, zawiązać chustką lub folią i pozostawić na 2-3 godziny. Następnie umyć włosy wodą i wyczesać gęstym grzebieniem.

Skutki uboczne

Podrażnienie skóry. W razie przypadkowego połknięcia leku mogą wystąpić zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego, krwionośnego i nerwowego.

Skład

Nalewka z ziela ostróżeczki (Delphinii consolidae tinct.) - 96 g. Kwas octowy 80% - 4 g. Zawiera 59-65% v/v etanolu

Producent

Herbapol

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.