Depulol, (5% + 5% + 6%), żel, 20 g

Dostępny
10,89

Klienci kupili również

O produkcie: Depulol, (5% + 5% + 6%), żel, 20 g

100001475

Opis

Nazwa DEPULOL
Nazwa międzynarodowa Rosmarini aetheroleum + Eucalypti aetheroleum + Balsamum peruvianum
Dawka (5% + 5% + 6%)
Postać żel
Wielkość opakowania 20 g
Działanie/właściwości
  • pomocniczo w chorobach związanych z przeziębieniem

Depulol, (5% + 5% + 6%), żel, 20 g jest lekiem stosowanym tradycyjnie i jego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.


Wskazania

Depulol że; zalecany jest pomocniczo w chorobach związanych z przeziębieniem, z towarzyszącym utrudnieniem odkrztuszania i kaszlem.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania żelu Depulol?

Kiedy nie stosować leku Depulol żel
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne (olejek rozmarynowy, olejek eukaliptusowy, balsam peruwiański), propolis, 1,8-cyneol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- u dzieci poniżej 6 miesiąca życia oraz dzieci, u których w przeszłości występowały napady padaczkowe (na tle gorączkowym lub innym).


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Depulol żel należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.
Nie należy stosować leku na dużą powierzchnię ciała oraz na uszkodzoną powierzchnię skóry (otwarte rany), oparzenia, błony śluzowe i okolice oczu.

Należy zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do astmy.
Leku nie powinny stosować osoby ze skłonnością do alergii, w szczególności osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub produkty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis).

W przypadku wystąpienia podrażnienia, skórnych reakcji alergicznych (rumień), objawów uczulenia np. wysypki, zwłaszcza u dzieci, należy przerwać stosowanie produktu. W przypadku wystąpienia duszności lub pojawienia się ropnej wydzieliny, konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska.

Po użyciu produktu leczniczego należy dokładnie umyć ręce. Kontakt produktu z oczami może spowodować podrażnienia.


Stosowanie leku u dzieci

Lek może być stosowany u dzieci od 6 miesiąca życia. U dzieci w wieku od 6 do 30 miesięcy lek należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Spowodowane jest to ryzykiem wystąpienia skurczu krtani wywołanego przez składniki olejku eukaliptusowego. Nie stosować w obrębie twarzy, zwłaszcza nosa.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć żelu Depulol?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Depulol w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania tego leku.


Dawkowanie

Jak stosować Depulol żel?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli, młodzież oraz dzieci w wieku powyżej 30 miesięcy
Lek stosuje się na skórę, dwa razy na dobę (rano i wieczorem) przez okres występowania dolegliwości, nacierając niewielką ilością żelu górne partie pleców i klatki piersiowej.

Dzieci w wieku od 6 do 30 miesięcy
U dzieci w wieku od 6 do 30 miesięcy lek można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Lek stosuje się na skórę, dwa razy na dobę (rano i wieczorem) przez okres występowania dolegliwości. U dzieci z tej grupy wiekowej lek można stosować wyłącznie na plecach, nacierając niewielką ilością żelu górne partie pleców. Miejsce aplikacji żelu powinno być natychmiast zakryte odzieżą (podkoszulka, koszulka lub podobna odzież dziecięca).

Dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy życia
Nie stosować depulol żel u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy.
Jeżeli podczas stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, należy skontaktować się z lekarzem.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku depulol żel
W razie zastosowania na skórę zbyt dużej ilości leku i wystąpienia niepokojących objawów, np. podrażnienia skóry lub duszności, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przypadkowe przedawkowanie może powodować podrażnienia skóry.
Pominięcie zastosowania dawki leku depulol żel
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


Skutki uboczne

Czy żel Depulol ma skutki uboczne?

Jak każdy lek, lek depulol żel ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
U osób wrażliwych mogą wystąpić podrażnienia, skórne reakcje alergiczne (rumień), objawy uczulenia np. wysypka, duszności.


Skład

- Substancjami czynnymi leku depulol żel są: olejek eukaliptusowy (Eucalyptus globulus, aetheroleum), olejek rozmarynowy (Rosmarinus officinalis L., aetheroleum), balsam peruwiański (Myroxylon balsamum var. pereirae, balsamum). 100 g żelu zawiera 5 g olejku eukaliptusowego, 5 g olejku rozmarynowego oraz 6 g balsamu peruwiańskiego.
- Pozostałe składniki to: Karbomer 934 P, sodu wodorotlenek 30%, Polisorbat 20, emulgator Pionier 5300, woda oczyszczona.


Producent

„PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A.
51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E


Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczne Hasco-Lek s.a., 51-131 Wrocław, ul.Żmigrodzka 242 E

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.