Depulol - żel stosowany przy chorobach z przeziębienia, 20 g

Dostępny
11,99

O produkcie

100001475

Depulol żel jest lekiem stosowanym tradycyjnie i jego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Depulol żel zalecany jest pomocniczo w chorobach z przeziębienia, z towarzyszącymi im utrudnieniem odkrztuszania i kaszlem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu u pacjentów uczulonych na balsam peruwiański lub propolis oraz nadwrażliwych na którykolwiek ze składników produktu, jak również u dzieci poniżej 6 miesiąca życia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie leku u dzieci

Lek może być stosowany u dzieci od 6. miesiąca życia.

Ciąża

Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania.

Dawkowanie

Lek stosuje się na skórę, dwa razy na dobę (rano i wieczorem) przez okres występowania dolegliwości, nacierając niewielką ilością żelu górne partie pleców i klatki piersiowej.

Skutki uboczne

W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry (rumień), objawów uczulenia np. wysypki, zwłaszcza u dzieci, należy przerwać stosowanie leku. Jeśli objawy nie ustąpią, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Skład

100 g żelu zawiera:
Substancje czynne:
Olejek eukaliptusowy 5,0 g
Olejek rozmarynowy 5,0 g
Balsam peruwiański 6,0 g
Substancje pomocnicze:
Karbomer 934 P, sodu wodorotlenek 30%, Polisorbat 20, emulgator Pionier 5300, woda oczyszczona.

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczne Hasco-Lek s.a.

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczne Hasco-Lek s.a., 51-131 Wrocław, ul.Żmigrodzka 242 E

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.