Dexapolcort, 0,15 mg/ml, aerozol na skórę, zawiesina, 55 ml (32,5 g)

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
20,98

O produkcie: Dexapolcort, 0,15 mg/ml, aerozol na skórę, zawiesina, 55 ml (32,5 g)

100039319

Opis

Dexapolcort, 0,15 mg/ml, aerozol na skórę, zawiesina, 55 ml (32,5 g) zawiera jako substancję czynną deksametazon, który jest kortykosteroidem.


Działanie

Dexapolcort - aerozol na skórę, zawiesina - zawiera jako substancję czynną deksametazon, który jest kortykosteroidem. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwalergiczne i obkurczające naczynia krwionośne.


Wskazania

Dexapolcort jest wskazany do stosowania miejscowego w reagujących na leczenie kortykosteroidami następujących chorobach skóry:
- alergiczne choroby skóry;
- ostry wyprysk kontaktowy;
- odczyny po ukąszeniach owadów;
- pokrzywka, liszaj pokrzywkowaty;
- oparzenia I stopnia.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży:
Należy unikać stosowania leku Dexapolcort w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna zastosowanie leku za konieczne.

Jeśli pacjentka karmi piersią: O stosowaniu aerozolu Dexapolcort u kobiet karmiących piersią powinien zdecydować lekarz.


Dawkowanie

Lek Dexapolcort należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego.

Zalecana dawka
Dorośli
Chorobowo zmienione miejsca na skórze spryskiwać strumieniem zawiesiny, trzymając pojemnik pionowo, główką rozpyłową do góry, w odległości od 15 cm do 20 cm, przez 1 do 3 sekund. Zwykle lek stosuje się 2 do 4 razy na dobę w równych odstępach czasowych.

Skrajnie łatwopalny aerozol. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu.

Uwaga: Chronić oczy przed rozpylaną substancją.
Nie wdychać rozpylanej substancji.
Po każdym nałożeniu leku, należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą.
Przed użyciem wstrząsnąć energicznie pojemnik

Czas leczenia
Lekarz określi właściwy czas stosowania leku.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Dexapolcort
Po długotrwałym stosowaniu na duże powierzchnie skóry, w dużych dawkach, pod opatrunkiem okluzyjnym (uszczelniającym) lub na uszkodzoną skórę, lek może wchłaniać się do krwi i powodować wystąpienie ogólnoustrojowego działania kortykosteroidu.
W razie przypadkowego spożycia leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego oddziału ratunkowego w szpitalu. Należy zabrać ze sobą lek w oryginalnym pudełku tak, aby personel mógł dokładnie sprawdzić, jaki lek został zastosowany.

Pominięcie zastosowania leku Dexapolcort
W przypadku pominięcia użycia leku o stałej, określonej porze, lek należy zastosować jak najszybciej, a następnie kontynuować regularne stosowanie leku.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dexapolcort może powodować wystąpienie miejscowych objawów niepożądanych, takich jak: pieczenie, świąd, podrażnienie w miejscu aplikacji produktu, nadmierne wysuszenie, zmiany zanikowe skóry, zapalenie kontaktowe skóry, zapalenie skóry wokół ust, maceracja skóry, zmiany trądzikopodobne, rozstępy, potówki, wysypka, nadmierne owłosienie, odbarwienie skóry, wtórne zakażenia skórne i zapalenie mieszków włosowych.
Podczas długotrwałego stosowania aerozolu i (lub) na dużych powierzchniach skóry, deksametazon może wchłaniać się do krwi i wywoływać ogólnoustrojowe objawy niepożądane charakterystyczne dla kortykosteroidów, w tym zahamowanie czynności nadnerczy. U dzieci i niemowląt mogą również wystąpić zaburzenia wzrostu i rozwoju.


Skład

- Substancją czynną leku jest deksametazon.
1 g zawiesiny zawiera 0,28 mg deksametazonu.

- Pozostałe składniki to: sorbitanu trioleinian, lecytyna, izopropylu mirystynian, mieszanina: izobutan 72%, n-butan 4%, propan 24%.


Producent

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A.


Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"tag":"strong","children":[{"html":"Dexapolcort, 0,15 mg\/ml, aerozol na sk\u00f3r\u0119, zawiesina, 55 ml (32,5 g)\u00a0","tag":"none"}]},{"html":"zawiera jako substancj\u0119 czynn\u0105 deksametazon, kt\u00f3ry jest kortykosteroidem.","tag":"none"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.