Diabetofort, płyn doustny, 100 g

Dostępny
18,48

O produkcie: Diabetofort, płyn doustny, 100 g

100010427

Opis

Diabetofort jest produktem leczniczym roślinnym w postaci płynu doustnego stosowany tradycyjnie w zaburzeniach oddawania moczu.

Działanie

Produkt leczniczy tradycyjnie stosowany w zaburzeniach w oddawaniu moczu. W porozumieniu z lekarzem lek może być stosowany przez osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy jako wspomagający środek moczopędny, zmniejszający tendencję do wzrostu cukru po posiłku (w przypadkowej hiperglikemii). Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Produkt leczniczy tradycyjnie stosowany w zaburzeniach w oddawaniu moczu. W porozumieniu z lekarzem lek może być stosowany przez osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy jako wspomagający środek moczopędny, zmniejszający tendencję do wzrostu cukru po posiłku (w przypadkowej hiperglikemii) .Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Diabetofort jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku nieustąpienia lub nasilenia objawów po 5 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem
Nie zaleca się stosowania w przypadku obrzęków wywołanych niewydolnością serca lub nerek
W czasie terapii zaleca się przyjmowanie większej ilości napojów
Ponieważ produkt leczniczy zawiera tanoidy hydrolizujące, długotrwałe stosowanie może prowadzić do dysfunkcji wątroby, dlatego lek należy stosować krótkotrwale
Jeśli podczas stosowania produktu leczniczego wystąpią dolegliwości takie jak gorączka, trudności w oddawaniu moczu, skurcze , pojawienie się krwi w moczu, należy skonsultować się z lekarzem
Ten produkt leczniczy zawiera 60-70% (V/V) etanolu (alkoholu). Pojedyncza dawka leku (5 ml) zawiera do 2,76 g etanolu, co odpowiada 70 ml piwa lub 29 ml wina. Preparat może działać szkodliwie u osób uzależnionych od alkoholu, a także osób z niewydolnością wątroby, padaczką, alkoholizmem, uszkodzeniami mózgu i chorobami psychicznymi

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu.

Przyjmowanie innych leków

Dotychczas nie obserwowano interakcji.

Ciąża

W okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu Diabetofort.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
5 ml leku do 4 razy na dobę, po posiłku.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Dotychczas nie odnotowano. Mogą wystąpić dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego(nudności, wymioty, biegunka) lub reakcje alergiczne na przetwory z brzozy (świąd, wysypka,pokrzywka, alergiczny nieżyt nosa).

Skład

1 ml płynu doustnego zawiera 1 ml wyciągu płynnego złożonego (1:1) z: Phaseolus vulgaris L.,pericarpium (owocnia fasoli) / Betula pendula Roth i/lub Betula pubescens Ehrh. ale także krzyżówkitych gatunków, folium (liść brzozy) / Agropyron repens, rhizoma (kłącze perzu) / Rubus fruticosus L.,folium (liść jeżyny) / Rosa canina L., Rosa pendulina L. i inne gatunki Rosa species, fructus (owocróży) (30/20/20/20/10). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V). Zawartość etanolu w produkcie 60-70% (V/V).

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Leki Natury” Tadeusz Polański
ul. Zielona 30, 08-500 Ryki

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.