DicoTuss Baby Med, syrop na kaszel, 100 ml

Syrop na kaszel suchy i mokry dla najmłodszych. Zawiera wyciągi roślinne.

Dostępny
16,26

O produkcie: DicoTuss Baby Med, syrop na kaszel, 100 ml

100008096

Opis

Wyrób medyczny stworzony na bazie wyciągów naturalnych i miodu, tworzy powlekającą śluzową powłokę chroniącą górne drogi oddechowe i uśmierzającą kaszel.

Właściwości

DicoTuss Baby Med to preparat, który może być stosowany przy kaszlu suchym i mokrym. Produkt jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci od 1. roku życia. Zawiera takie składniki aktywne jak:

  • miód kwiatowy – pomaga uchronić błonę śluzową gardła przed podrażnieniami; jest stosowany w celu zachowania odpowiedniego nawilżenia tkanek; sprawia, że produkt jest słodki, dlatego trafia również w gusta dzieci.
  • standaryzowany wyciąg z bluszczu (Hedera helix) w postaci hederageniny – wspiera walkę ze stanami zapalnymi, obrzękami i bólem; pomaga ułatwić wykrztuszanie wydzieliny.
  • wyciąg z prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis) – pomaga złagodzić kaszel i podrażnienia śluzówki dróg oddechowych; właściwości prawoślazu lekarskiego są wykorzystywane również w walce z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego; ekstrakt z tej roślin zawiera dużą ilość substancji śluzowych.

Produkt na kaszel DicoTuss Baby Med to nie zawiera glutenu. W jego skład wchodzą jednak substancje zapachowe i fruktoza. Preparat można przyjmować maksymalnie przez tydzień. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią, producent wyrobu zaleca konsultację z lekarzem.

Jak działa DicoTuss Baby Med?

Preparat DicoTuss Baby Med to zawiera składniki, które pomagają złagodzić podrażnienia i ochronić błonę śluzową przed czynnikami zewnętrznymi. W przypadku kaszlu mokrego jest stosowany w celu ułatwienia usuwania śluzu, który staje się bardziej płynny.

Jak stosować DicoTuss Baby Med?

Produkt DicoTuss Baby Med to nie powinien być przyjmowany bezpośrednio przed lub po posiłku. Preparat należy stosować 2-3 razy dziennie, w porcjach zależnych od wieku – informacje na ten temat znajdują się w ulotce. Po użyciu wyrobu konieczne jest szczelne zamknięcie butelki.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania DicoTuss Baby Med?

Produkt DicoTuss Baby Med to nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3. roku życia bez konsultacji z lekarzem. Przeciwwskazaniem do przyjmowania preparatu jest również nadwrażliwość na którykolwiek składnik wyrobu.


Skład

Standaryzowany wyciąg z bluszczu (Hedera helix) w postaci hederageniny, wyciąg z prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis) bogaty w substancje śluzowe, miód kwiatowy, woda oczyszczona, fruktoza, guma ksantanowa, substancje zapachowe, kwas cytrynowy, sorbinian potasu. Nie zawiera glutenu.

Jak stosować

Nie przyjmować bezpośrednio przed posiłkiem, w trakcie ani po posiłku.

Dzieci od 1. do 2. roku życia: 2,5 ml 2-3 razy dziennie, zgodnie ze wskazaniami lekarza

Dzieci od 3. do 4. roku życia: 5 ml 2-3 razy dziennie

Dzieci od 5. do 9. roku życia: 10 ml 2-3 razy dziennie

Jeśli po tygodniu stosowania objawy utrzymują się, należy zasięgnąć porady lekarza.


Dystrybutor

VITIS PHARMA

Producent

Vitis Pharma

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.