Dicopeg Junior Free, proszek, 30 saszetek x 5 g

Wyrób med. dla dzieci, proszek o właściwościach przeczyszczających.

Dostępny
41,29

O produkcie: Dicopeg Junior Free, proszek, 30 saszetek x 5 g

100018522

Opis

Nazwa Dicopeg Junior Free 
Postać proszek
Wielkość opakowania 30 saszetek x 5 
Działanie/właściwości
  • przeczyszczające

Dicopeg Junior Free, proszek, 30 saszetek x 5 g jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit.


Właściwości

  • Dicopeg Junior Free jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach, nie podrażnia błony śluzowej i jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.
  • Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym Dicopeg Junior Free zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie, przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Makrogole są wysokocząsteczkowymi polimerami o masie cząsteczkowej ok. 3500–4000 daltonów. Nie ulegają wchłanianiu z przewodu pokarmowego. Wiążą się z cząsteczkami wody, dzięki czemu zwiększają napływ wody do światła jelit. W ten sposób wywołują efekt przeczyszczający.


Skład

Składniki: 5 g makrogolu 3350.

Jak stosować

Doustnie. Proszek Dicopeg Junior Free rozpuścić w 1/2-1 szklance wody.
Makrogole stosowane są w przygotowaniach do badania diagnostycznego (endoskopowego, radiologicznego) lub zabiegu na jelicie grubym, wówczas podawane są z dużą ilością płynu oraz w objawowym leczeniu zaparć.
Makrogole zawarte w produkcie Dicopeg Junior Free mogą być stosowane przewlekle.


Dzienne spożycie

Przewlekłe zaparcia, sporadyczne zaburzenia pracy jelit: P.o. po rozpuszczeniu w 1/2–1 szklanki wody, w przypadku Dicopegu Junior Free można użyć również innego płynu, takiego jak herbata, mleko, napary ziołowe, rosół lub soki owocowe.

Zaleca się przyjmowanie preparatu między posiłkami.

  • Dzieci 6. mż.–2. rż. (≤12 kg mc.). 0,8 g/kg mc./d (lub 1–2 saszetki Dicopeg Junior/d, lub 1 saszetka Dicopeg/d);
  • 2.–11. rż. (12–20 kg mc.) 1 g/kg mc./d (lub 2–4 saszetki Dicopeg Junior/d, lub 1–2 saszetki Dicopeg/d);
  • po 11. rż. lub >20 kg mc. 10–30 g/d (lub 2–6 saszetek Dicopeg Junior/d, lub 1–3 saszetek Dicopeg/d). Dawkę można dostosowywać w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta.

W przypadku przyjmowania preparatu >30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3–5 dni. Dawkę dobową Dicopeg Junior Free można podać w kilku dawkach podzielonych; całą ilość preparatu przewidzianą na dany dzień można rozpuścić w odpowiedniej ilości wody, a gotowy roztwór przechowywać do 24 h w zamkniętym pojemniku w lodówce.


Przeznaczenie

W przypadku przewlekłego zaparcia oraz w sporadycznych przypadkach nieregularnej pracy jelit.


Ostrzeżenia

Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia.
Stosowanie preparatu Dicopeg Junior Free nie jest wskazane w przypadku: perforacji lub niedrożności jelit spowodowanej zaburzeniami budowy lub działania ścian jelit, jelita krętego, w przypadku schorzeń jelit o charakterze zapalnym, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na makrogol (glikol polietylenowy).
Nie stosować w przypadku występowania uszkodzeń żołądka lub jelit. Produkt jednorazowego użycia: nie stosować części zawartości saszetki lub produktu z wcześniej otwartej saszetki (narażenie na ryzyko skażenia produktu).
Przechowywać preparat Dicopeg Junior Free lub uzyskany roztwór w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować preparatu dłużej niż 30 dni, jeśli zaparcia nie ustąpiły należy skontaktować się z lekarzem.
Podczas leczenia praparatem Dicopeg Junior Free zaleca się przestrzeganie odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego (DPN), który pozwoli uniknąć odwodnienia. Zaleca się konsultację z lekarzem.
Nienaruszone opakowanie należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od źródeł światła i ciepła, w temperaturze nieprzekraczającej 25 °C.


Możliwe skutki uboczne

Pod żadnym pozorem nie przekraczać zalecanych dawek: w przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle i wzdęcia. Ponadto może wystąpić biegunka powodująca zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej wywołane nadmiernym wypróżnieniem. W przypadku podejrzenia spożycia nadmiernej ilości preparatu należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Waga

Masa netto: 30 saszetek x 5 g


Dystrybutor

VITIS PHARMA

Producent

SIIT S.r.l.
Via Ariosto, 50/60
20090 Trezzano Sul Naviglio (MI), Włochy

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.