Dicopeg Junior, proszek, 30 saszetek

Dostępny
28,95
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100008128

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit.

Dicopeg Junior ma postać proszku do sporządzenia roztworu doustnego.

Właściwości

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym Dicopeg Junior zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.

Skład

Każda saszetka zawiera 5 g makrogolu 3350. Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny. Nie zawiera glutenu.

Jak stosować

Należy rozpuścić zawartość saszetki w około 62 ml wody i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny.

Dzienne spożycie

Zalecane dawkowanie (Dicopeg Junior 5 g):

  • Od 6. miesiąca życia do 2 lat (do 12 kg): 1-2 saszetki dziennie
  • Od 2. do 11. roku życia (od 12 kg do 20 kg): 2-4 saszetki dziennie
  • Powyżej 11. roku życia (lub > 20 kg): 2-6 saszetek dziennie

Przeznaczenie

Dicopeg Junior jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Ostrzeżenia

Podczas stosowania Dicopeg Junior należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego (DPN), który pozwoli uniknąć odwodnienia. Zaleca się także konsultację z lekarzem. Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.

Nie podawać dzieciom poniżej 6. miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), ale zazwyczaj znikają w dalszym okresie zażywania lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli powyższe dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności). Należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Producent

SIIT

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.