Dicopeg Junior, 30 saszetek

Wyrób medyczny dla dzieci o osmotycznym działaniu przeczyszczającym.

Dostępny
39,30

O produkcie: Dicopeg Junior, 30 saszetek

100008128

Opis

Nazwa Dicopeg Junior
Nazwa międzynarodowa Macrogolum
Dawka 5 g
Postać proszek do rozpuszczania
Wielkość opakowania 14 sztuk
Działanie/właściwości
  •  przeczyszczające

Dicopeg Junior, 30 saszetek to wyrób medyczny w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego. Wykazuje działanie osmotyczne, co daje efekt przeczyszczający.


Właściwości

  • Naturalnie reguluje pracę jelit.
  • Wydalany w niezmienionej formie.
  • Nie ulega wchłanianiu oraz fermentacji w jelitach.

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym Preparat ten zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu. 


Skład

Każda saszetka zawiera 5 g makrogolu 3350. Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny. Nie zawiera glutenu.


Jak stosować

Jak stosować Dicopeg Junior?

Zawartość saszetki rozpuścić w około 62 ml wody i wypić sporządzony roztwór. Dzienną dawkę można zażywać w kilku podaniach. Całość saszetek przeznaczonych na dany dzień można rozpuścić w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny.

Zaleca się, aby preparat stosować w odstępie co najmniej dwugodzinnym od zażycia innych leków doustnych. Ich skuteczność może ulec zmniejszeniu w wyniku działania osmotycznego makrogolu.

Dicopeg Junior rekomenduje się stosować w długich odstępach czasu od posiłków.


Dzienne spożycie

Zalecane dawkowanie:

Od 6. miesiąca życia do 2 lat (do 12 kg) 1-2 saszetki/dobę
Od 2. do 11. roku życia (od 12 kg do 20 kg) 2-4 saszetki/dobę
Powyżej 11. roku życia (lub > 20 kg) 2-6 saszetek/dobę

Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia.

Dawkę można modyfikować w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie oraz według zaleceń lekarza. 

Jak długo można podawac dziecku Dicopeg Junior?

Preparatu nie należy podawać dłużej niż 30 dni. W przypadku nieustąpienia zaparć należy skontaktować się z lekarzem. 


Przeznaczenie

Dicopeg Junior jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit. 


Ostrzeżenia

Nie należy stosować Dicopeg Junior w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na makrogol, w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy.

W trakcie leczenia innymi lekami, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed rozpoczęciem zażywania Dicopegu Junior.

Podczas stosowania wyrobu medycznego należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynu nawadniającego (DPN), który pozwoli uniknąć odwodnienia. Zaleca się także konsultację z lekarzem. Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić silne bóle, wzdęcie, biegunka, zaburzenie równowagi elektrolitycznej. Powyższe objawy ustępują samoistnie po przerwaniu leczenia, należy jednak niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Preparat Dicopeg Junior należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. Podana data przydatności do spożycia odnosi się do produktu poprawnie przechowywanego w nienaruszonym opakowaniu. Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu zbiorczym i na saszetce. Nie należy zażywać większych dawek niż zalecane. Produkt jednorazowego użycia: nie stosować części zawartości saszetki lub produktu z otwartej wcześniej saszetki (naraża to na ryzyko skażenia produktu). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.


Możliwe skutki uboczne

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), ale zazwyczaj znikają w dalszym okresie zażywania lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli powyższe dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności). Należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Dystrybutor

VITIS PHARMA

Producent

Vitis Pharma

ul. Giełdowa 7/9, 01-211 Warszawa, Polska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.