DicoStop, proszek, 10 saszetek

Dostępny
17,41

O produkcie: DicoStop, proszek, 10 saszetek

100018521

Opis

DicoStop proszek - płynny wyrób medyczny w saszetce, do jednorazowego użytku, wskazany w doustnym leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego. Dla dzieci powyżej 1. roku życia.


Właściwości

DicoStop to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Zawiera on składnik aktywny, który pomaga łagodzić objawy infekcji jelitowych. Jest nim diosmektyt (smektyn dioktanościenny), czyli naturalny krzemian magnezu i glinu. Ten związek organiczny wykazuje dużą lepkość, ma warstwową strukturę oraz jest nierozpuszczalny w wodzie, nieprzyswajany w przewodzie pokarmowym i wydalany wraz z kałem. Nie wpływa on na fizjologiczny czas pasażu jelitowego. Diosmektyt znalazł się w DicoStop, aby wspomagać walkę z patogenami namnażającymi się w przewodzie pokarmowym i jelitach oraz by wspierać regenerację tych narządów.

Ten składnik aktywny ze względu na dużą lepkość szczelnie pokrywa błonę śluzową układu pokarmowego. Diosmektyt łączy się z glikoproteinami śluzu żołądka i jelit, tworząc chłonny żel. Pomaga uszczelnić śluzówkę tych narządów i zabezpieczyć ją przed czynnikami drażniącymi oraz ograniczyć wydzielanie kwasów. Jednocześnie nie utrudnia wchłaniania składników odżywczych z pożywienia. Wspomaga zarówno regenerację błony śluzowej, jak i kosmków jelitowych, które uległy uszkodzeniu w czasie trwania biegunki.

Oprócz tego diosmektyt wykazuje właściwości adsorpcyjne. Tworzy w układzie pokarmowym lepką powłokę, która pomaga zatrzymywać toksyny bakteryjne, bakterie i wirusy, a w tym bakterie E.coli, i rotawirusy, a także enterotoksyny produkowane przez Clostridium difficile. Jednocześnie wspomaga zahamowanie procesu namnażania się tych drobnoustrojów oraz ich wydalanie z organizmu wraz z kałem. Diosmektyt pomaga zwiększyć odporność nabłonka jelitowego na czynniki toksyczne (m.in. sole żółciowe i pepsynę) oraz skrócić czasu trwania biegunki.

Jak działa DicoStop?

Dicostop zawiera diosmektyt, który powleka przewód pokarmowy i jelita żelową warstwą ochronną. Ten składnik aktywny pomaga zatrzymywać, wydalać i hamować namnażające się w tych narządach groźne dla zdrowia drobnoustroje. Jednocześnie wspomaga regenerację jelit oraz ich ochronę przed toksynami i czynnikami drażniącymi. 

Kiedy stosować DicoStop?

Preparat ten stosuje się w przypadku ostrych i przewlekłych biegunek u dzieci i dorosłych. Można po niego sięgnąć, aby łagodzić ból spowodowany zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego.

Jak długo można stosować DicoStop?

Ten wyrób medyczny można stosować przez 10 dni z rzędu. Jeżeli po tym czasie biegunka nie ustąpi, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy stosowanie DicoStop w ciąży jest bezpieczne?

Ten produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży.


Skład

Składniki: Składnik aktywny: diosmektyt (1,5 g).
Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, EDTA, guma karaya, metyloparaben sodowy, estry sacharozy i kwasów tłuszczowych, aromaty, kwas cytrynowy, benzoesan sodowy, sukraloza.

Jak stosować

doustnie, bezpośrednio lub po rozpuszczeniu w szklance wody lub w innych napojach

Dzienne spożycie

Dzieci w wieku 6-12 lat:
1 saszetka 2-3 razy dziennie


Dzieci w wieku 2-6 lat:
1 saszetka 1-2 razy dziennie


Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w ostrych i przewlekłych biegunkach i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia

Wyrób przechowywać poza zasięgiem dzieci.
Energicznie ugnieść saszetkę przed użyciem.
Nie stosować dłużej niż 10 kolejnych dni. Jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.
Jeżeli biegunka utrzymuje się przez więcej niż 3 dni, należy zwrócić się po poradę medyczną.
Nie przyjmować wyrobu w pozycji leżącej.
Nie stosować wyrobu po dacie ważności podanej na pudełku i saszetce.
Nie używać, jeżeli opakowanie jest uszkodzone.
Każda saszetka jest jednorazowego użytku i powinna być otwarta wyłącznie tuż przed jej zastosowaniem; nie należy ponownie używać saszetek częściowo zużytych, ponieważ może się to wiązać z ryzykiem nieskuteczności roztworu lub skażenia preparatu Dicostop.
Nie przekraczać zalecanej dawki, w przypadku działań niepożądanych (zaparcie, bóle jelit, wzdęcia) przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.
Nie stosować w przypadku uszkodzeń żołądka lub jelit lub w przewlekłym zaparciu lub podrażnieniu i niedrożności jelit.
Wyrób medyczny zawiera aluminium pochodzące z diosmektytu; jeżeli stosowane są inne produkty lub leki zawierające diosmektyt, glinkę lub związek aluminium, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu Dicostop.
Nie stosować tego wyrobu medycznego podczas używania innych wyrobów lub leków doustnych: zdolność chłonna diosmektytu może niekorzystnie wpływać na ich skuteczność. W przypadku stosowania równoczesnych terapii lekowych, przed przyjęciem preparatu Dicostop należy skonsultować się z lekarzem.
Dicostop należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C); unikać ekspozycji na bezpośrednie źródła światła, ciepło i nadmierną wilgotność.

Dystrybutor

VITIS PHARMA

Producent

Vitis Pharma Sp. z o.o.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.