Dicostop, proszek, 10 saszetek

Dostępny
19,23

O produkcie

100018521

Dicostop proszek - płynny wyrób medyczny w saszetce, do jednorazowego użytku, wskazany w doustnym leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego. Dla dzieci powyżej 1. roku życia.

Właściwości

Dicostop to preparat zawierający naturalny składnik- diosmektyt, naturalną glinkę posiadającą dużą zdolność chłonną umożliwiającą absorbcję płynów obecnych w świetle jelita wraz z obecnymi w nich bakteriami i wirusami.

Skład

Składniki: Składnik aktywny: diosmektyt (1,5 g).
Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, EDTA, guma karaya, metyloparaben sodowy, estry sacharozy i kwasów tłuszczowych, aromaty, kwas cytrynowy, benzoesan sodowy, sukraloza.

Jak stosować

doustnie, bezpośrednio lub po rozpuszczeniu w szklance wody lub w innych napojach

Dzienne spożycie

Dzieci w wieku 6-12 lat:
1 saszetka 2-3 razy dziennie


Dzieci w wieku 1-6 lat:
1 saszetka 1-2 razy dziennie

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w ostrych i przewlekłych biegunkach i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia

Wyrób przechowywać poza zasięgiem dzieci.
Energicznie ugnieść saszetkę przed użyciem.
Nie stosować dłużej niż 10 kolejnych dni. Jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.
Jeżeli biegunka utrzymuje się przez więcej niż 3 dni, należy zwrócić się po poradę medyczną.
Nie przyjmować wyrobu w pozycji leżącej.
Nie stosować wyrobu po dacie ważności podanej na pudełku i saszetce.
Nie używać, jeżeli opakowanie jest uszkodzone.
Każda saszetka jest jednorazowego użytku i powinna być otwarta wyłącznie tuż przed jej zastosowaniem; nie należy ponownie używać saszetek częściowo zużytych, ponieważ może się to wiązać z ryzykiem nieskuteczności roztworu lub skażenia preparatu Dicostop.
Nie przekraczać zalecanej dawki, w przypadku działań niepożądanych (zaparcie, bóle jelit, wzdęcia) przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.
Nie stosować w przypadku uszkodzeń żołądka lub jelit lub w przewlekłym zaparciu lub podrażnieniu i niedrożności jelit.
Wyrób medyczny zawiera aluminium pochodzące z diosmektytu; jeżeli stosowane są inne produkty lub leki zawierające diosmektyt, glinkę lub związek aluminium, należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu Dicostop.
Nie stosować tego wyrobu medycznego podczas używania innych wyrobów lub leków doustnych: zdolność chłonna diosmektytu może niekorzystnie wpływać na ich skuteczność. W przypadku stosowania równoczesnych terapii lekowych, przed przyjęciem preparatu Dicostop należy skonsultować się z lekarzem.
Dicostop należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C); unikać ekspozycji na bezpośrednie źródła światła, ciepło i nadmierną wilgotność.

Producent

Vitis Pharma Sp. z o.o.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.