Diflos 60, suplement diety, 20 kapsułek

Suplement diety w postaci kapsułek z komórkami bakterii Lactobacillus.

Dostępny
25,39

O produkcie: Diflos 60, suplement diety, 20 kapsułek

100033407

Opis

Diflos 60, suplement diety, 20 kapsułek to preparat w postaci kapsułek zawierających mikroenkapsulowane żywe komórki bakterii szczepu Lactobacillus rhamnosus GG o udowodnionym w badaniach klinicznych bezpieczeństwie stosowania. 


Właściwości

Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) to mikrokapsułkowane żywe bakterie będące substancją aktywną w suplemencie diety Diflos 60. Preparat ma formę kapsułek, które są przeznaczone do stosowania doustnego. Można także rozciąć otoczkę i proszek wymieszać w płynie. Należy jednak pamiętać, że w tym wypadku preparat nadaje się do natychmiastowego spożycia. Innowacyjna technika mikrokapsułkowania znacznie poprawia skuteczność Diflos 60 poprzez zwiększenie stabilności substancji i wydłużenie okresu przydatności do spożycia. Metoda ta podnosi też bezpieczeństwo produktu.

Na co jest Diflos 60?

Szczep Lactobacillus rhamnosus GG, który jest obecny w Diflos 60 to naturalnie występujące żywe kultury bakterii, które zostały wyizolowane z ludzkiego układu pokarmowego. Mikroorganizmy te odpowiadają za obniżenie możliwości wystąpienia działań niepożądanych antybiotyków (takie jak luźne stolce, osłabienie, bóle brzucha). Dodatkowo składniki suplementu diety Diflos 60 obniżają ryzyko wystąpienia infekcji górnych dróg oddechowych oraz częstość infekcji dróg oddechowych wywołanych przez rinowirusy u małych dzieci. Preparat podaje się też dzieciom, by zmniejszyć objawy wywołane chorobami przewodu pokarmowego.

Kiedy brać Diflos 60?

Zaleca się stosowanie suplementu diety Diflos 60 w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia biegunki u dzieci oraz dorosłych. Preparat może być podawany osobom stosującym domowe uzupełnienie diety, jak i tych przebywających w szpitalu. Produkt może być również stosowany jako probiotyk w połączeniu z antybiotykiem w celu skolonizowania jelit żywymi kulturami bakterii i złagodzenia objawów biegunki.

Jak długo można stosować Diflos 60?

Jeśli stosujesz Diflos 60 zgodnie z zaleceniami lekarza i informacjami zawartymi w ulotce, jest on bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Etiologia problemów mikrobioty jelitowej warunkuje zalecaną długość przyjmowania probiotyku Diflos 60. Suplement diety stosuje się zwykle w następującym okresie:

 • w stanach obniżonej odporności organizmu – 3 miesiące;
 • prawidłowe działanie naturalnej mikroflory jelitowej – 2 miesiące;
 • w czasie oraz po antybiotykoterapii – 4 tygodnie;
 • w biegunkach o różnym pochodzeniu – 5 dni.

Zalecana porcja produktu: 1-2 kapsułki dziennie.

Czy stosowanie Diflos 60 w ciąży jest bezpieczne?

Stosowanie leku Diflos 60 jest bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Aby wykluczyć wszelkie zagrożenia dla matki i płodu, związane z przyjmowaniem żywych kultur bakterii, przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów diety w okresie ciąży należy skontaktować się z lekarzem.


Tabela

Składnik  1 kapsułka   2 kapsułki
 Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103)  1,2 x 10^9 cfu  2,4x 10^9 cfu

1 kapsułka Diflos 60 = 1,2 miliarda mikroenkapsulowanych żywych komórek bakterii (równoważne 6 miliardom liofilizowanych komórek bakterii).


Skład

Składniki: maltodekstryna (substancja wypełniająca), mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym (substancja wypełniająca), hydroksypropylometyloceluloza (składnik kapsułki), mikroenkapsulowane żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG, dwutlenek tytanu (barwnik).


Jak stosować

 • Dzieci do 12 roku życia: dzieci w wieku do 12 lat nie powinny połykać kapsułek. Kapsułkę należy otworzyć, a jej zawartość rozpuścić w płynie (np. woda, mleko, sok owocowy) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Unikać spożywania produktu wraz z gorącym posiłkiem.
 • Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: kapsułkę należy połknąć i popić szklanką płynu (np. woda, mleko, sok owocowy). Kapsułkę można również otworzyć, a jej zawartość rozpuścić w płynie (jak wyżej) i spożyć.

Produkt należy stosować w trakcie lub bezpośrednio po posiłku. Unikać spożywania produktu wraz z gorącym posiłkiem.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia:

 • Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1-2 kapsułki, co odpowiada 1,2 – 2,4 miliarda żywych komórek bakterii Lactobacillus rhamnosus GG.
 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. 

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla dzieci i dorosłych.


Ostrzeżenia

 • Diflos 60, nie zawiera białek mleka, laktozy, glutenu i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników.
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.
 • Nie stosować po upływie daty ważności.

Uwagi

Produkt zawiera żywe kultury bakterii (probiotyki), które są wrażliwe na ciepło. Z tego względu nie należy narażać ich na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych oraz na gwałtowne zmiany temperatur. Przechowywać należy w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25° C. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla dzieci.


Waga

7,32 g netto


Producent

Wyprodukowano w Polsce dla:
Chiesi Poland Sp. Z o.o.
Al. Jerozolimskie 134 
02-305 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.