Diflos, krople, suplement diety, 5 ml

 • Krople doustne zawierające kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG.
Dostępny
21,29

O produkcie: Diflos, krople, suplement diety, 5 ml

100008085

Opis

Diflos, krople, suplement diety, 5 ml to preparat, który zawiera w swoim składzie jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii kwasu mlekowego, Lactobacillus rhamnosus GG.


Właściwości

Diflos w postaci kropli to preparat polecany jest jako wsparcie dla organizmu w trakcie terapii antybiotykami i okresie osłabienia organizmu. Mikroenkapsulowane żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG pomagają przywrócić naturalną mikroflorę jelitową. Ta probiotyczna zawiesina doustna jest zalecana do stosowania wraz z antybiotykiem (jak również po zakończeniu jego stosowania) w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

Do czego jest Diflos krople?

Krople Diflos zawierają szczep Lactobacillus rhamnosus GG, który został wyizolowany z ludzkiego przewodu pokarmowego. Jest to naturalnie występująca żywa kultura bakterii. Odpowiada ona za zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych przy antybiotykoterapii (takich jak biegunka, osłabienie organizmu, bóle brzucha). Dodatkowo składniki suplementu diety Diflos obniżają częstotliwość infekcji dróg oddechowych wywołanych przez rinowirusy oraz obniżają ryzyko wystąpienia infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci. Preparat podaje się również niemowlętom przy objawach chorób przewodu pokarmowego, takich jak kolka.

Kiedy podawać Diflos krople?

Zaleca się stosowanie preparatu Diflos w kroplach w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia biegunki zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Produkt mogą otrzymywać zarówno pacjenci przebywający w szpitalach, jak i osoby uzupełniające codzienną dietę o probiotyki w domu. Suplement diety Diflos przyjmuje się celu skolonizowania jelit żywymi kulturami bakterii i leczenia objawów biegunki. Produkt może być również przyjmowany jako probiotyk w połączeniu z antybiotykiem.

Jak długo można stosować Diflos krople?

Probiotyk Diflos jest bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, gdy stosuje się go zgodnie z zaleceniami lekarza i informacjami zawartymi w ulotce. Czas, przez jaki należy stosować suplement diety Diflos, zależy od przyczyny problemów z mikrobiotą jelitową. Preparat jest często stosowany przez następujące okresy:

 • 3 miesiące w przypadku stanów obniżonej odporności;
 • 2 miesiące, aby naturalna mikrobiota jelitowa mogła normalnie funkcjonować;
 • 4 tygodnie w przypadku antybiotykoterapii;
 • 5 dni w przypadku wszelkiego rodzaju biegunek.

Zalecana dzienna porcja produktu to 5-10 kropel.

Czy Diflos krople to preparat bezpieczny do stosowania w ciąży?

Przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów diety w czasie ciąży należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne zagrożenia dla matki i dziecka, związane z doustnym przyjmowaniem żywych kultur bakterii w preparacie Diflos.


Tabela

Wartość odżywcza 5 kropli 10 kropli 100 ml
Wartość energetyczna 7 kJ/ 2 kcal 15 kJ/ 4 kcal 3310 kJ/ 804 kcal
Białko <0,5 g <0,5 g 2,1 g
Węglowodany <0,5 g <0,5 g 6,3 g
Tłuszcz <0,5 g <0,5 g 86 g
Lactobacillus rhamnosus LGG 1 x 109cfu 2 x 109cfu 4,4 x 1011cfu

Skład

 • Składniki:  (nośnik) olej kukurydziany, mikroenkapsulowane żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG. 
 • 5 kropli = 1 miliard mikroenkapsulowanych żywych kultur bakterii (co odpowiada 5 miliardom liofilizowanych kultur bakterii).

Jak stosować

 • Podawać bezpośrednio do ust dziecka lub wymieszać z wodą, mlekiem lub półpłynnym pokarmem o temperaturze max. 25° C.
 • Przed spożyciem, aby uzyskać jednorodną zawiesinę, produkt należy dobrze wymieszać. W tym celu należy energicznie wstrząsać buteleczką przez 10 sekund, jednak nie krócej niż do całkowitego wymieszania się kultur bakterii LGG znajdujących się na dnie buteleczki w zawiesinie.

Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu: 5-10 kropli.


Przeznaczenie

Diflos jest przeznaczony dla noworodków (również urodzonych przedwcześnie), niemowląt, dzieci i dorosłych.


Ostrzeżenia

Diflos krople: 

 • Nie zawiera białek mleka, laktozy, glutenu i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników,
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu,
 • Niestosować po upływie daty ważności.
 • Po pierwszym otwarciu należy przechowywać w lodówce.
 • Spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia,
 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.
 • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Uwagi

Przed użyciem w celu uzyskania jednorodności zawiesiny, suplement diety należy dokładnie wymieszać. W tym celu należy energicznie wstrząsać buteleczką przez 10 sekund, jednak nie krócej niż do całkowitego wymieszania się kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG znajdujących się na dnie buteleczki w zawiesinie. Po pierwszym otwarciu należy przechowywać w lodówce. Spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla dzieci.


Producent

Wyprodukowano w Polsce dla:
Chiesi Poland Sp. Z o.o.
Al. Jerozolimskie 134 
02-305 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.