DIH Cyclo, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety w formie kapsułek z diosminą i ruszczykiem kolczastym.

Dostępny
21,71

O produkcie: DIH Cyclo, suplement diety, 30 kapsułek

100015535

Opis

Suplement diety zawierający diosminę oraz wyciąg z ruszczyka kolczastego.

Właściwości

DIH Cyclo powstał z myślą o osobach, które cierpią z powodu obrzęków nóg, wykonują pracę stojącą i u których pojawił się cellulit. Formuła tego suplementu jest oparta na wyciągu roślinnym oraz na diosminie. Te składniki aktywne wspomagają ustępowanie uczucia ciężkich i zmęczonych nóg oraz wspierają walkę z „pajączkami” na skórze.

Ekstrakt suchy z ruszczyka kolczastego to cenne źródło ruskogeniny. Jest to saponina steroidowa, która pomaga zwiększyć przepływ krwi w żyłach oraz podwyższyć jej ciśnienie. Wspomaga też uszczelnienie naczyń włosowatych i leczenia hemoroidów. Ruskogenina wspiera także zapobieganie nadmiernemu rozszerzaniu się naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęków nóg. Pomaga także zwalczać stany zapalne i obniżać poziom cholesterolu. Ekstrakt suchy z ruszczyka zawiera również kumaryny wspomagające profilaktykę zakrzepicy żył głębokich. Natomiast znajdujące się w nim flawonoidy pomagają uszczelnić naczynia kapilarne i zapobiegać kruchości ich ścian.

W DIH Cyclo znalazła się diosmina zmikronizowana. Jest to poddany mikronizacji naturalnie występujący w roślinach flawonoid. Ten składnik aktywny pomaga zwalczać uczucie ciężkich nóg, ich bóle, a także hemoroidy i żylaki kończyn dolnych. Diosmina zmikronizowana wspomaga zwiększenie elastyczności i napięcia naczyń krwionośnych, ich ochronę oraz zmniejszenie zastojów w żyłach. Wspiera uszczelnienie naczyń włosowatych, zwalczanie obrzęków, stanów zapalnych i krążenie limfy w układzie chłonnym.

Jak działa DIH Cyclo?

Właściwości ruszczyka kolczastego oraz diosmina zmikronizowana sprawiają, że spożywanie tych kapsułek, może pomóc przynieść ulgę zmęczonym, obolałym i opuchniętym nogom. Wspierają one profilaktykę zastojów krwi i limfy, obrzęków ciała oraz wysięków okołonaczyniowych. Oprócz tego ruskogenina znajdująca się ekstrakcie z ruszczyka kolczastego pomaga hamować działanie enzymu elastazy, która powoduje degradację elastyny. Jest to białko odpowiedzialne m.in. za utrzymanie elastyczności przez naczynia krwionośne.

Jak stosować DIH Cyclo?

Połykaj 1 kapsułkę tego preparatu dziennie – w czasie posiłku.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania DIH Cyclo?

Nie stosuj tego suplementu diety w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek jego składnik. Natomiast jeżeli jesteś w ciąży i zamierzasz zacząć stosować ten produkt, skonsultuj się wcześniej z lekarzem.

Czy DIH Cyclo ma skutki uboczne?

W DIH Cyclo znajduje się czerwień koszenilowa oraz żółcień chinolinowa, które mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.


Tabela

Składnik aktywny
dzienna porcja 1 kapsułka

Diosmina zmikronizowana

200 mg

Ekstrakt z ruszczyka kolczastego

w tym:

ruskogeniny

100 mg5 mg

Skład

składniki: olej sojowy, kapsułka żelatynowa (żelatyna, substancja wiążąca - glicerol, barwniki - tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu, żółcień chinolinowa, czerwień koszenilowa A), diosmina zmikronizowana, ekstrakt suchy z ruszczyka kolczastego, olej palmowy, olej kokosowy częściowo uwodorniony, substancja zagęszczająca - wosk żółty pszczeli, emulgator - lecytyna sojowa.

Jak stosować

W trakcie posiłku.

Przeznaczenie

Suplement diety polecany dla osób z obrzękami nóg, wykonującym stojącą pracę, przy uczuciu zmęczonych, opuchniętych nóg.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Producent

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
51-131 Wrocław,
ul. Żmigrodzka 242 E.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.