Disnemar baby, woda morska dla dzieci, 25 ml

Preparat izotoniczny wody morskiej do codziennej higieny małych nosów.

Dostępny
26,29

O produkcie: Disnemar baby, woda morska dla dzieci, 25 ml

100001649

Opis

Disnemar baby jest izotonicznym roztworem soli mineralnych o neutralnym pH, który może być stosowany w obrębie jamy nosowej, bez podrażniania błony śluzowej nosa.

Właściwości

Disnemar baby jest wskazany do utrzymywania codziennej higieny nosa i prawidłowego stanu błony śluzowej nosa. Fizjologiczny roztwór soli mineralnych o neutralnym pH oczyszcza oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia błony śluzowej nosa i wspomaga jej regenerację.

Disnemar baby ma specjalny dozownik (rozpylacz) – nebulizator mikrodyfuzyjny, który zapewnia aplikację roztworu w postaci delikatnej mgiełki. Dzięki temu można osiągnąć optymalne nawilżenie błony śluzowej nosa bez negatywnej reakcji dziecka na aplikację.

Jak stosować Disnemar Baby?

Stosowanie preparatu Disnemar Baby jest bardzo proste. Spokojnie poradzą sobie z tym już nieco starsze dzieci! Przed pierwszym użyciem aktywuj pompkę dozującą przez wciśnięcie jej 1-3 razy (czynność tą należy również powtórzyć po dłuższym nieużywaniu produktu). Następnie aplikować jedną dawkę do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę.

Specjalnie zaprojektowany dozownik (rozpylacz) wyrobu umożliwia jego podawanie w każdej pozycji (również w pozycji leżącej). Niewielkie, wygodne do przenoszenia opakowanie pozwala na stosowanie roztworu w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu.

W czasie infekcji częstotliwość oczyszczania kanałów nosowych warto zwiększyć, aby ułatwić choremu oddychanie. W przypadku alergii na pyłki dobrze zaaplikować preparat po powrocie do domu, aby skrócić czas kontaktu alergenów z błoną śluzową. Pozwoli to zmniejszyć obrzęk i katar. Preparat może być bezpieczne stosowany przez dłuższy czas, ponieważ nie powoduje skutków ubocznych.

Jaki skład ma Disnemar Baby?

Preparat ma w składzie oczyszczoną wodę o neutralnym pH z dodatkiem elektrolitów (tzn. jonów sodu, chloru, potasu, wodorowęglanów). Łagodny konserwant – chlorek benzalkoniowy – zapobiega rozwojowi chorobotwórczych patogenów przez cały okres użytkowania produktu.*.

* https://baza-lekow.com.pl/substancja-czynna/chlorek-benzalkoniowy/

Disnemar Baby – od kiedy można stosować?

Preparat Disnemar Baby można stosować już u noworodków, dzieci i niemowląt od 1. dnia życia.

Na co pomaga Disnemar Baby?

Spray może być stosowany podobnie jak woda morska. Pozwala oczyścić nos z wydzieliny zalegającej z powodu różnych infekcji, zapalenia zatok, przeziębienia, alergii lub podrażnienia zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu (m.in. pyłkami, kurzem). Preparat umożliwia też utrzymanie właściwej higieny noska u niemowląt i dzieci, co ma duże znaczenie zwłaszcza przed karmieniem – udrożnienie nosa umożliwia połykanie pokarmu bez powietrza, co  zapobiega  pojawianiu się wzdęć i kolek.

Poza tym w sprayu nawilża błonę śluzową przesuszoną z powodu przebywania w klimatyzowanych, ogrzewanych, zadymionych lub zapylonych pomieszczeniach. Mogą go stosować osoby w każdym wieku, również kobiety w ciąży i karmiące piersią.


Skład

Woda oczyszczona o neutralnym pH, elektrolity - tzn. jony sodu, potasu, chloru, wodorowęglany, środek konserwujący - chlorek benzalkonium, który zapobiega zakażeniu roztworu przez bakterie.

Jak stosować

Przed podaniem wyrobu Disnemar baby po raz pierwszy należy nacisnąć dozownik 1-3 razy, aby aktywować pompę dozującą i uzyskać odpowiednie rozpylanie roztworu.
Po dłuższym okresie nieużywania może zaistnieć konieczność powtórzenia wyżej opisanej czynności.
Nie zaleca się wyjmowania dozownika po użyciu.
Jeżeli zachodzi konieczność oczyszczenia go, należy użyć ręcznika lub chusteczki.
Dzięki specjalnej budowie zaworu pompy (zapobiega cofaniu się roztworu) dozownik pozostaje czysty przez cały okres ważności wyrobu.

Dzienne spożycie

Dzieci i niemowlęta: jedna dawka do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę.
U niemowląt zaleca się stosowanie wyrobu Disnemar baby przed posiłkiem lub karmieniem, ponieważ udrożnienie nosa umożliwia połykanie pokarmu bez powietrza, dzięki czemu unika się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, związanych z połykaniem powietrza.

Przeznaczenie

Do stosowania u dzieci lub niemowląt od 1. dnia życia.
Disnemar baby zalecany jest szczególnie:
- do codziennej higieny nosa u niemowląt, dzieci i dorosłych
- do nawilżania wysuszonej błony śluzowej nosa spowodowanej różnymi przyczynami np. działaniem klimatyzacji, centralnego ogrzewania, dymem papierosowym, kurzem, nawracającymi infekcjami błony śluzowej nosa, podeszłym wiekiem
- do udrożnienia nosa przy niedrożności nosa spowodowanej: stanami kataralnymi i alergicznymi takimi jak: przeziębienie, nieżyt nosa czy ostre/przewlekłe zapalenie zatok; zanieczyszczonym powietrzem (np. duże zapylenie).

Ostrzeżenia

Preparat może być stosowany w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne

Disnemar baby należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor

INPHARM SP. Z O.O.

Producent

Mylan

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.