Disnemar, aerozol do nosa dla dorosłych, 25 ml

Aerozol do nosa z izotonicznym roztworem soli mineralnych, nawilża.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

19,66

Klienci kupili również

O produkcie: Disnemar, aerozol do nosa dla dorosłych, 25 ml

100001648

Opis

Disnemar jest jest izotonicznym roztworem soli mineralnych o neutralnym pH, który może być stosowany w obrębie jamy nosowej, bez podrażniania błony śluzowej nosa. Przeznaczony dla dorosłych.

Właściwości

Wyrób medyczny Disnemar może być stosowany do codziennej higieny nosa u dorosłych. Zawiera składniki, które pomagają nawilżyć wysuszoną błonę śluzową. Produkt jest przeznaczony dla osób, które przebywają w klimatyzowanych lub mocno ogrzewanych pomieszczeniach, mają kontakt z kurzem i dymem papierosowym lub borykają się z nawracającymi infekcjami błony śluzowej nosa. Może być wykorzystywany również przez pacjentów w podeszłym wieku oraz w trakcie stanów kataralnych i alergicznych.

Preparat Disnemar jest fizjologicznym roztworem soli mineralnych, które wspierają walkę z niedrożnością nosa i wspomagają regenerację błony śluzowej. Produkt wyposażono w rozpylacz – nebulizator mikrodyfuzyjny. Taka budowa ułatwia aplikowanie preparatu pod postacią delikatnej mgiełki.

Wyrób Disnemar zawiera środek konserwujący – chlorek bezalkonium. W jego składzie można znaleźć substancje mineralne. Podobnie jak preparaty z potasem, zawiera składnik, który pomaga oczyścić gardło i jamę ustną. Wyrób medyczny wzbogacono jonami potasu, chloru, sodu oraz wodorowęglanami.

Jak działa Disnemar?

Preparat Disnemar zawiera składniki, które wspierają regenerację i nawilżenie błon śluzowych. Mogą pomóc zachować odpowiednią higienę nosa na co dzień.

Jak stosować Disnemar?

Preparat Disnemar należy aplikować bezpośrednio do każdego otworu nosowego z użyciem specjalnej końcówki dołączonej do opakowania. Produkt może być stosowany kilka razy w ciągu doby, przez dłuższy czas, bez większego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Preparat nie jest odpowiedni dla dzieci.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Disnemar?

Producent nie wskazuje przeciwwskazań do stosowania preparatu. Produkt ma prosty skład – zawiera wyłącznie wodę oczyszczoną, elektrolity występujące w organizmie i środek konserwujący.

Czy Disnemar ma skutki uboczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat potencjalnych skutków ubocznych, jakie może powodować preparat z solą fizjologiczną.


Skład

woda oczyszczona o neutralnym pH, elektrolity - tzn. jony sodu, potasu, chloru, wodorowęglany, środek konserwujący - chlorek benzalkonium, który zapobiega zakażeniu roztworu przez bakterie.

Jak stosować

Dorośli: jedna do dwóch dawek do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę. Jeśli to konieczne Disnemar może być stosowany przez dłuższy czas bez żadnego ryzyka lub przeciwwskazań.Przed podaniem preparatu Disnemar po raz pierwszy należy nacisnąć dozownik 1 -3 razy, aby aktywować pompkę dozującą i uzyskać odpowiednie rozpylanie roztworu. Po dłuższym okresie nieużywania może zaistnieć konieczność po wtórzenia wyżej opisanej czynności. Sposób użycia:Przed podaniem wyrobu Disnemar po raz pierwszy należy nacisnąć dozownik 1-3 razy, aby aktywować pompkę dozującą i uzyskać odpowiednie rozpylanie roztworu. Po dłuższym okresie nieużywania może zaistnieć konieczność powtórzenia wyżej opisanej czynności. Nie zaleca się wyjmowania dozownika po użyciu. Jeżeli zachodzi konieczność oczyszczenia go, należy użyć ręcznika lub chusteczki. Dzięki specjalnej budowie zaworu pompki (zapobiega cofaniu się roztworu) dozownik pozostaje czysty przez cały okres ważności wyrobu.

Dystrybutor

Mylan EPD Sp. z o.o.

Producent

BGP Products Operations, S.L.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.