Doppelherz aktiv Meno Complex 1 x dziennie, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety dla kobiet zawiera koniczynę, wiesiołek oraz magnez.

Dostępny
24,29

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Doppelherz aktiv Meno Complex 1 x dziennie, suplement diety, 30 kapsułek

100009516

Opis

Suplement diety polecany kobietom powyżej 40 roku życia, u których występują objawy związane z okresem menopauzy.

Właściwości

Preparat zawiera unikalną kombinację składników pomagających w spokojnym przejściu okresu menopauzy oraz cieszeniu się życiem po menopauzie. Dzięki unikalnemu składowi wykazuje potrójne działanie:

  • koniczyna czerwona pozwala łagodzić objawy menopauzy,
  • wiesiołek wspomaga równowagę hormonalną,
  • magnez pomaga w prawidłowym kojarzeniu i zapamiętywaniu (funkcjach poznawczych).

Koniczyna czerwona pomaga ograniczyć przykre objawy menopauzy, takie jak: uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, drażliwość, trudności z zapamiętywaniem lub stałe uczucie zmęczenia. Koniczyna czerwona wpływa również korzystnie na serce i układ krążenia, w tym na elastyczność naczyń krwionośnych.  Zadbanie o zdrowie układu krążenia jest szczególnie istotne w okresie po menopauzie.    

Olej z wiesiołka naturalnie wspomaga równowagę hormonalną i metaboliczną oraz pomaga w zachowaniu zdrowego wyglądu skóry. Za korzystny wpływ na skórę odpowiadają nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 z nasion wiesiołka. Cynk i biotyna wspierają prawidłowe funkcje skóry i zdrowie włosów.

Magnez, kwas foliowy i witamina B6  wspierają prawidłowe funkcje psychologiczne, w tym wspomagają kojarzenie i zapamiętywanie. Kwas pantotenowy (wit. B5) pomaga zachować sprawność umysłową i ograniczać zmęczenie.

1 kapsułka dostarcza aż 300 mg oleju z wiesiołka, 250 mg standaryzowanego wyciągu z koniczyny czerwonej oraz 60 mg jonów magnezu - co umożliwia synergię ich działania. Zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia w okresie menopauzy i po menopauzie sprzyja prawidłowa, zrównoważona dieta oraz odpowiednia ilość ruchu.


Tabela

Składniki - 1 kapsułka
Ilość (%RWS)
Koniczyna czerwona (wyciąg standar.)250 mg
- izoflawony50 mg
Olej z wiesiołka300 mg
-omega-6225 mg
Magnez60 mg (16%)
Cynk5 mg (50%)
Biotyna (wit. B7)300 μg (600%)
Kwas foliowy (wit. B9)200 μg (100%)
Kwas pantotenowy (wit. B5)2 mg (33%)
Tiamina (wit. B1)1,4 mg (127%)
Witamina B62 mg (143%)
Witamina E10 mg (83%)
(* RWS = procent referencyjnej wartości spożycia)

Skład

olej z nasion wiesiołka (Oentohera sp.) tłoczony na zimno, wyciąg z ziela koniczyny czerwonej (Trifolium pratense) standaryzowany na 20% izoflawonów, żelatyna, tlenek magnezu (Mg), olej sojowy częściowo utwardzony, subst. utrzymująca wilgoć: glicerol, stabilizator: wosk pszczeli żółty, emulgator: lecytyna sojowa, octan DL-alfa-tokoferylu (wit. E), subst. utrzymująca wilgoć: sorbitol, tlenek cynku (Zn), aromat: wanilina, chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), D-pantotenian wapnia (wit. B5), barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza, monoazotan tiaminy (wit. B1), D-biotyna (wit. B7), kwas foliowy (wit. B9).

Jak stosować

1 kapsułka dziennie najlepiej po posiłku. Dla uzyskania odpowiedniego efektu zaleca się przynajmniej dwumiesięczne stosowanie.

Przeznaczenie

Preparat jest szczególnie zalecany w celu łagodzenia objawów menopauzy. W okresie po menopauzie może być stosowany dla zachowania równowagi hormonalnej, prawidłowych funkcji poznawczych i wspomagania układu krążenia.

Ostrzeżenia

Przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryna) skonsultować się przed użyciem preparatu z lekarzem lub farmaceutą.Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temp. do 25oC

Producent

Doppelherz

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.