Flor Femina Dr.Max, tabletki dopochwowe, 10 sztuk

Dostępny
29,99

O produkcie: Flor Femina Dr.Max, tabletki dopochwowe, 10 sztuk

100053884

Opis

Flor Femina Dr. Max, tabletki dopochwowe, 10 sztuk to wyrób medyczny stosowany we wspomaganiu leczenia zapalenia pochwy i drożdżakowego zapalenia sromu i pochwy oraz w przypadku wystąpienia zmian w mikroflorze pochwy. Stosowany może być również w profilaktyce atrofii pochwy oraz we wszystkich przypadkach suchości pochwy.


Właściwości

Wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina ma potrójny mechanizm działania:

  • Poprawia nawilżenie i odżywienie błony śluzowej pochwy, zarówno w wieku rozrodczym, jak i w okresie menopauzy, zapobiega atrofii pochwy (uczuciu suchości i bólu) u kobiet w okresie menopauzy oraz eliminuje dolegliwości związane z suchością pochwy.
  • Działa ochronnie na błonę śluzową pochwy.
  • Przywraca prawidłową mikroflorę pochwy w przypadku wystąpienia zapalenia pochwy i drożdżakowego zapalenia sromu i pochwy. W przypadkach nawracających infekcji wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina pomaga również opóźnić wystąpienie kolejnych epizodów.

Wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina nawilża błonę śluzową dzięki zawartości makrogolu. Makrogol (PEG) to substancja, która dzięki swoim specyficznym właściwościom jest w stanie zatrzymywać wodę przy kontakcie ze ścianą pochwy, przyczyniając się do utrzymania odpowiedniego nawilżenia tkanki, a w konsekwencji do poprawy elastyczności i odżywienia błony śluzowej pochwy, i przynosząc ulgę w
uczuciu suchości i bólu.

Wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina chroni błonę śluzową dzięki obecności tyndalizowanego (inaktywowanego) probiotyku Lactobacillus plantarum HA 119. Ten szczep pałeczek kwasu mlekowego został specjalnie wyselekcjonowany ze względu na jego zdolność przylegania do błony śluzowej, również po inaktywacji, zapobiegając przyleganiu i rozwojowi patogenów lub uniemożliwiając kontakt błony śluzowej z czynnikami drażniącymi lub zapalnymi. Obecność substancji pomocniczych o właściwościach mukoadhezyjnych, takich jak poliwinylopolipirolidon i kroskarmeloza, przyczynia się do dobrego przylegania preparatu, co umożliwia utworzenie silnej bariery ochronnej dla tkanki. Podobnie jak makrogol, również kroskarmeloza ułatwia prawidłowe nawilżenie błony śluzowej.

Wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina pomaga przywrócić prawidłową mikroflorę pochwy dzięki synergicznemu działaniu różnych składników. Obecność inaktywowanych Lactobacillus plantarum HA 119 zarówno ogranicza przyleganie patogenów, jak i pomaga w usuwaniu drobnoustrojów znajdujących się na powierzchni, dzięki konkurencyjnemu mechanizmowi zajmowania miejsca na błonie śluzowej pochwy. Kwas mlekowy przywraca prawidłowe pH pochwy wynoszące około 4, dzięki czemu środowisko pochwy staje się bardziej niekorzystne dla wzrostu i rozprzestrzeniania się patogenów, dla których lepsze środowisko namnażania stanowią bardziej neutralne warunki. Ponadto kwas mlekowy pomaga również w przywróceniu prawidłowej mikroflory pochwy. Ksylooligosacharydy to roślinne polisacharydy o selektywnej funkcji prebiotycznej, specyficznej dla „dobrej” mikroflory pochwy. Pałeczki kwasu mlekowego potrafią je wykorzystywać, podczas
gdy patogeny nie są w stanie fermentować tych włókien. Glukozyd laurylowy, dzięki swoim właściwościom powierzchniowo czynnym i hydrofobowym, przyczynia się do utrudnienia przylegania patogenu do powierzchni błony śluzowej pochwy, natomiast nie wpływa na zdolność przylegania rezydujących pałeczek kwasu mlekowego oraz szczepu dostarczanego w wyrobie medycznym Dr. Max Flor Femina.


Skład

Każda tabletka zawiera:
Tyndalizowane Lactobacillus plantarum HA 119, kwas mlekowy, ksylooligosacharydy (XOS), glukozyd laurylowy, makrogol.

Substancje pomocnicze:
Mannitol, poliwinylopolipirolidon, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu.


Jak stosować

Tabletka do stosowania dopochwowego: nie połykać.


Dzienne spożycie

Zaleca się stosowanie jednej tabletki preparatu Dr. Max Flor Femina przez 10 kolejnych dni, najlepiej wieczorem przed snem. Każda tabletka jest jednorazowa i należy ją otwierać tylko w momencie użycia.

W wieku rozrodczym sugeruje się rozpoczęcie leczenia na dziesięć dni przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego i (lub) bezpośrednio po jego zakończeniu.

Po konsultacji z lekarzem, leczenie można kontynuować do dwudziestu dni. W celu zapewnienia silniejszej ochrony przed kolejnymi epizodami infekcji, wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina można stosować w powtarzających się cyklach jednak zawsze po przerwie w jego stosowaniu trwającej co najmniej dziesięć dni.


Przeznaczenie

Stosowanie wyrobu medycznego Dr. Max Flor Femina jest szczególnie wskazane wówczas, gdy celem leczenia jest poprawa nawilżenia i odżywienia błony śluzowej pochwy w przypadku wystąpienia suchości pochwy i bólu z powodu utraty estrogenów w okresie menopauzy lub z powodu zakażenia pochwy (kandydoza, czyli infekcja wywołana przez Candida lub inne grzyby, lub zapalenie pochwy, tj. zakażenie wywołane przez bakterie).

Wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina może być stosowany we wszystkich przypadkach zaburzeń flory bakteryjnej pochwy (zapalenia pochwy), niezależnie od pochodzenia. Wyrób medyczny Dr. Max Flor Femina wspomaga odnowę prawidłowej mikroflory i sprawia, że środowisko pochwy staje się niekorzystne dla patogenów.

Wyrób medyczny może być stosowany zarówno przez osoby w wieku rozrodczym, jak i w okresie menopauzy.


Ostrzeżenia

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Unikać ekspozycji na miejscowe źródła ciepła, promieniowanie słoneczne i kontakt z woda. Termin ważności odnosi się do produktu prawidłowo przechowywanego w nieotwartych opakowaniach. Należy uważnie przeczytać instrukcje używania zawierająca ostrzeżenia i bardziej szczegółowe informacje.


Przeciwwskazania

Produkt wskazany jest do stosowania u osób od 14. roku życia. Nie należy stosować tego wyrobu medycznego u osób w wieku poniżej 14 lat oraz u osób przed okresem dojrzewania. W wieku od 14 do 18 lat wyrób należy stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniem i pod ścisłym nadzorem lekarza. Nie stosować podczas miesiączki, ponieważ stosowanie produktu podczas miesiączki może zwiększyć ryzyko infekcji. Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Stosowanie produktu u młodzieży zaleca się wyłącznie po konsultacji
z ginekologiem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, ponieważ większe ilości produktu mogą powodować wystąpienie działań niepożądanych, zwłaszcza podrażnienia błon śluzowych. Nie stosować dłużej niż 30 dni. Jeżeli po cyklu leczenia trwającym 10–20 dni objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie używać wyrobu, jeśli opakowanie jest uszkodzone lub jeśli tabletki są zbyt kruche.
Nie stosować w przypadku nietolerancji produktu.

Tabletka do stosowania dopochwowego: nie połykać.

W przypadku ciąży lub karmienia piersią prawidłowe stosowanie wyrobu Dr. Max Flor Femina należy omówić z lekarzem.


Możliwe skutki uboczne

Składniki wyrobu medycznego Dr. Max Flor Femina są bezpieczne i dobrze tolerowane, co potwierdzono w badaniach. W dawkach niezbędnych do uzyskania efektu terapeutycznego, nigdy nie odnotowano występowania działań niepożądanych. Wyrób medyczny zwykle nie powoduje podrażnienia pochwy. Łagodne swędzenie może się pojawić w pierwszych dniach leczenia, ale zwykle szybko ustępuje. Wprzypadku utrzymywania się tych objawów, należy się skonsultować z lekarzem. W przypadku nieoczekiwanej nadwrażliwości na produkt, należy skonsultować się z lekarzem i przerwać leczenie wyrobem medycznym Dr. Max Flor Femina.

Dystrybutor

Dr. Max Sp. z o.o., ul. Krzemieniecka 60a, 54-613 Wrocław, Polska


Producent

Dr. Max Pharma s.r.o., Na Florenci 2116/15, Nové Město, 110 00 Praha 1, Česká republika


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.