Dropingo, płyn barwiący osad nazębny, 10 ml

Barwiący osad na zęby z przeznaczeniem dla dzieci od 3. roku życia.

Dostępny
14,79

O produkcie: Dropingo, płyn barwiący osad nazębny, 10 ml

100009271

Opis

Płyn barwiący osad na zębny dla dzieci od 3 roku życia.


Właściwości

Płyn Dropingo barwi osad nazębny, dzięki czemu uwidacznia strefy zębów, które należy dokładnie wyszczotkować. Preparat pomaga zweryfikować skuteczność i dokładność mycia, zwłaszcza przez najmłodszych. Płyn może być stosowany również przez osoby dorosłe, które niedokładnie lub niewystarczająco dbają o higienę jamy ustnej. Płyn barwiący wspiera skuteczną technikę szczotkowania zębów.

Dropingo charakteryzuje się przyjemnym, owocowym smakiem. Dzięki temu jest dobrze tolerowany przez najmłodszych. Nie barwi języka ani warg, jest całkowicie bezpieczny w użyciu. Może być stosowany długotrwale bez negatywnych konsekwencji dla stanu szkliwa i zdrowia zębów. Produkt Aflofarm wprowadza do codziennej higieny jamy ustnej elementy zabawy. Sprawia, że czynność ta nie jest nudna, a dzieci chętniej sięgają po szczoteczkę.

Jak działa Dropingo?

Płyn Dropingo wybarwia osad nazębny (płytkę nazębną) na niebiesko, uwidacznia miejsca wymagające dokładnego czyszczenia. Po wyszczotkowaniu tych obszarów wybarwienie znika razem z zalegającą płytką nazębną.

Jak stosować Dropingo?

2 krople płynu Dropingo należy nanieść na język. Aby rozprowadzić na całej powierzchni jamy ustnej, najlepiej przepłukać ją wodą. Można również sporządzić roztwór zawierający preparat. W tym celu trzeba wlać 2 krople płynu do 15 ml wody i starannie zamieszać. Następnie powstałym roztworem należy przepłukać usta i wypluć go. Odczekać chwilę, aż kolor zabarwi zęby. Płyn barwiący stosuje się bezpośrednio przed szczotkowaniem zębów. Czynność trzeba wykonywać do czasu całkowitego usunięcia koloru. Najlepiej używać go przed każdym myciem, gdyż usprawni to technikę szczotkowania i poprawi higienę jamy ustnej.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Dropingo?

Przeciwwskazaniem do stosowania płynu Dropingo jest nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania produktu przez dzieci poniżej 3. r. ż., gdyż mogą one go połknąć. Płyn zawiera barwnik spożywczy, który może trwale zabarwiać elementy aparatu ortodontycznego, dlatego nie powinien być stosowany przez osoby, które noszą go na stałe.

Czy Dropingo ma skutki uboczne?

Wyrób medyczny jest bezpieczny i nie wykazano, żeby powodował istotne skutki uboczne. Obecny w preparacie błękit brylantowy, użyty w znikomej ilości, może być stosowany bez obaw. Preparat jest gruntownie przebadany dermatologicznie i stomatologicznie, a skład spełnia obowiązujące normy europejskie określające bezpieczeństwo stosowania tego typu produktów kosmetycznych.


Skład INCI

Aqua, Sodium Benzoate/ Potassium Sorbate, Parfum, Polysorbate 80, Sucralose, CI 42090,Citric Acid.

Jak stosować

Nanieść 2 krople na język. W celu rozprowadzenia preparatu przepłukać usta wodą. Wypluć.Można również sporządzić roztwór dodając 2 krople płynu do 15 ml wody. Płytka nazębna wybarwi się na niebiesko. Następnie szczotkować zęby do usunięcia zabarwienia. Stosować przed umyciem zębów.

Ostrzeżenia

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu.Płyn zawiera barwnik spożywczy, który może zabarwiać niektóre wypełnienia i elementy aparatów ortodontycznych.Nie jest zalecany dla dzieci poniżej 3 roku życia oraz dla osób noszących stałe aparaty ortodontyczne

Pojemność

10 ml

Uwagi

Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3roku życia,które mają opanowaną czynność płukania i wypluwania płynu oraz dla osób dorosłych.Stosowanie płynu przez dzieci tylko pod nadzorem dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia.

Producent

AFLOFARM FARMACJA POLSKA Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95 –200 Pabianice

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.