DulcoSoft Makrogol 4000, roztwór doustny, 250 ml

Wyrób medyczny doustny, którego skład pobudza perystaltykę jelit.

Dostępny
30,76

O produkcie: DulcoSoft Makrogol 4000, roztwór doustny, 250 ml

100015597

Opis

Makrogol 4000.

Właściwości

DulcoSoft syrop to wyrób medyczny w postaci doustnego roztworu o neutralnym smaku. Skład produktu bazuje na osmotycznym środku przeczyszczającym makrogol 4000, który jest znany ze zdolności do wiązania wody. Jako nośnik płynu pomaga spowalniać wchłanianie wody w jelitach, umożliwiając jej przedostanie do okrężnicy. Tam dochodzi do zmiękczenia twardych mas kałowych i zwiększenia objętości kału. Na skutek tego nasila się perystaltyka jelit, co ułatwia wypróżnienie.

Zaparcia to częsty problem wynikający z nieprawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Może wiązać się z wydłużonym pasażem jelitowym stolca, zaburzeniami defekacji lub towarzyszyć różnym schorzeniom czy przyjmowaniu niektórych leków. Niezależnie od przyczyn zaparcia w znaczny sposób wpływają na codzienne funkcjonowanie, znacząco obniżając jakość życia.

Makrogol 4000:

  • pomaga łagodzić zaparcia;
  • wspiera uwadnianie i zmiękczanie twardych i suchych mas kałowych;
  • delikatnie wspiera perystaltykę jelit;
  • współgra z organizmem i przynosi ulgę w ostrych i przewlekłych zaparciach;
  • wspomaga walkę z zaparciami;
  • pomaga przywrócić regularność wypróżnień.

Co ważne, makrogol 4000 zawarty w produkcje DulcoSoft syrop nie jest wchłaniany przez organizm i uwalnia się wraz z kałem w niezmienionej postaci. W sposób fizyczny wspiera wypróżnianie, nie ingerując w funkcjonowanie ustroju.

Preparat DulcoSoft syrop nie zawiera cukru, glutenu, laktozy i substancji smakowych.

Po jakim czasie działa DulcoSoft syrop?

Wyrób medyczny DulcoSoft syrop przeważnie ułatwia wypróżnienie po 24-72 godzinach. Testy kliniczne potwierdzają, że przy systematycznym przyjmowaniu zapewnia regularne wypróżnianie raz dziennie*.

Jak długo można stosować DulcoSoft syrop?

Nie spożywaj preparatu codziennie w sposób ciągły bez zweryfikowania przyczyn zaparcia. Przy długotrwale utrzymującym się bólu brzucha skonsultuj się z lekarzem. Dzieci nie powinny spożywać wyrobu medycznego dłużej, niż przez 3 miesiące.

*https://www.sanofi.pl/dam/jcr:f8f990a0-ac32-49d2-803e-9f58730ce207/Dulcosoft_roztwor_250ml_Instrukcja_uzywania_12_2020.pdf


Skład

składniki: 10 ml roztworu zawiera 5 g makrologu 4000; pozostałe składniki: sorbinian potasu (środek konserwujący), makrogol 400, kwas cytrynowy. woda oczyszczona, Zawiera 5 g makrogolu 4000 na 10 ml wody, w postaci roztworu doustnego

Jak stosować

Produkt można go zmieszać z dowolnie wybranym napojem, np. ze szklanką wody, herbaty lub soku (około 150 ml). Dawkę należy odmierzyć przy użyciu miarki dołączonej do opakowania. Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb i przyjmować codziennie lub co drugi dzień. Właściwą dawką jest najmniejsza dawka zapewniająca regularne i komfortowe wypróżnienia (miękkie masy kałowe). Najlepiej, aby zalecana dawka dobowa była przyjmowana rano w postaci pojedynczej dawki.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
Dorośli i dzieci powyżej 8 r. ż. / Dawka dobowa: 20-40 ml
Dzieci od 4 do 7 r. ż. / Dawka dobowa 16-32 ml
Dzieci od 2 do 3 r. ż. / Dawka dobowa 8-16 ml

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 8 lat powinno być nadzorowane przez lekarza

Przeznaczenie

Do stosowania w objawowym leczeniu zaparć oraz zmiękczaniu twardych mas kałowych.
Produkt odpowiedni również dla:- kobiet w ciąży oraz karmiących piersią*, osób chorych na cukrzycę, pacjentów stosujących dietę niskosodową.
*stosowanie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Ostrzeżenia

Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z instrukcją użycia. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze otoczenia. Należy zużyć w ciągu 6 tygodni od otwarcia butelki.

Waga

objętość netto: 250 ml

Dystrybutor

OPELLA HEALTHCARE POLAND SP. Z O.O.

Producent

Sanofi-Aventis Sp. z o.o

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.