Duphavit Pregna, 30 kapsułek

Suplement diety zawierający w swoim składzie foliany, kwas DHA i jod.

Dostępny
38,79

O produkcie: Duphavit Pregna, 30 kapsułek

100010474

Opis

Suplement diety zawierający w swoim składzie foliany, kwas DHA, żelazo, jod oraz witaminę D.


Właściwości

DuphaVit Pregna to suplement diety stworzony z myślą o kobietach w ciąży i karmiących piersią. Zawiera olej rybi będący źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, w tym DHA. Kwas DHA wspomaga utrzymanie prawidłowego widzenia oraz sprzyja właściwemu funkcjonowaniu mózgu. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych tj. 250 mg DHA i kwasu EPA.

Foliany obecne w składzie produktu odgrywają ważną rolę we wzroście tkanek matczynych w czasie ciąży. Uczestniczą w procesie podziału komórek oraz wspomagają prawidłową produkcję krwi. Kobiety planujące ciążę i ciężarne powinny dbać o właściwą podaż folianów. Przyjmowanie kwasu foliowego w odpowiedniej dawce ogranicza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej płodu (wad rozwojowych układu nerwowego). Przyswajanie określonych pochodnych kwasu foliowego wraz z dietą jest różne. Warto wziąć też pod uwagę występowanie różnic osobniczych.

 Żelazo jest niezbędne dla prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz redukuje uczucie zmęczenia i znużenia. Witamina D3 stanowi zaś wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i mięśni. Jest też bardzo ważna dla zdrowych zębów i kości. Jod ma funkcję wspomagającą prawidłowe wytwarzanie hormonów tarczycy oraz sprzyja właściwemu funkcjonowaniu tego narządu. Należy wiedzieć, że produkt zawiera lecytynę sojową i olej sojowy.

Kiedy stosować Duphavit Pregna?

Suplement diety Duphavit Pregna jest przeznaczony do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. To preparat złożony zawierający składniki ważne dla prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka – zarówno w życiu płodowym, jak i po narodzinach. W składzie suplementu znalazły się kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzące z oleju rybiego, w tym kwas DHA (czyli kwas dekozaheksaenowy), składniki mineralne (żelazo i jod) oraz witaminy (foliany i D3). Preparat może uzupełniać zróżnicowaną dietę stosowaną w okresie ciąży i karmienia piersią o wymienione substancje, ale nie powinno się go traktować jako zamiennika zrównoważonego żywienia i zdrowego trybu życia.

Przyjmując suplement diety, nie należy przekraczać zaleconych dawek, dlatego że nie zwiększy to skuteczności działania produktu, a może mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania preparatu (np. w kwestiach bezpieczeństwa czy dawkowania), niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj: nie należy zażywać produktu, gdy jest się uczulonym (wykazuje się nadwrażliwość) na jego określone składniki.

Czy można stosować Duphavit Pregna w okresie ciąży i karmienia piersią?

Tak, suplement jest przeznaczony dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Preparat uzupełnia dietę o składniki aktywne ważne dla zdrowia matki, rozwijającego się płodu i dziecka karmionego piersią – kwas DHA, jod, foliany, żelazo i witaminę D3. Chociaż suplement diety powstał z myślą o kobietach w ciąży i karmiących piersią, przed jego użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Kontakt ze specjalistą jest wskazany przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku bądź suplementu diety w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Duphavit Pregna?

Nie ma danych na temat możliwych działań niepożądanych wiążących się ze stosowaniem preparatu. Warto mieć świadomość, że niektóre choroby albo inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do przyjmowania suplementu albo być wskazaniem do zmiany dawkowania. Z tego względu zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania i skonsultuj wątpliwości z lekarzem.


Tabela

Składniki  1 kapsułka zawiera 
 Olej rybi, w tym:  439 mg
 DHA  250 mg
 Żelazo  30 mg 214%*
 Jod  200 µg 133%*

 Foliany, w tym:

Kwas foliowy- kwas pteroilomonoglutaminowy

Kwas lewomefoliowy
– L-metylofolian wapnia

 

800  µg 400%*

400 µg 

 400 µg 

 

 Witamina D  50 µg (2000 j.m.) 1000%*

*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: olej rybi, żelatyna, olej sojowy uwodorniony, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), substancja zagęszczająca (wosk pszczeli), żelazo elementarne, emulgator (lecytyna sojowa), substancja zagęszczająca (dwutlenek krzemu), witamina D (cholekalcyferol), barwniki (tlenki i wodorotlenki żelaza), foliany w tym kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) oraz kwas lewomefoliowy (L-metylofolian wapnia), jodan potasu.


Jak stosować

Doustnie. Kapsułkę najlepiej przyjmować po posiłku.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.


Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu. Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Ostrzeżenia

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. w suchym i nienasłonecznionym miejscu, w temperaturze pokojowe do 25 stopni Celsjusza, w oryginalnym opakowaniu. Nie należy przyjmowac w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.


Producent

Mylan

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.