Durolane 0,06 g/ 3 ml, żel sterylny, 1 ampułkostrzykawka po 3 ml

Wyrób medyczny - żel sterylny w ampułostrzykawce z kwasem hialuronowym.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

671,98

Klienci kupili również

Suplement diety kapsułkach doustnych z witaminą D3 w dawce 2000 j.

O produkcie: Durolane 0,06 g/ 3 ml, żel sterylny, 1 ampułkostrzykawka po 3 ml

100038750

Opis

Durolane 0,06 g/ 3 ml żel sterylny 1 ampułkostrzykawka po 3 ml to wyrób medyczny zawierający przezroczysty żel o dużej zawartości kwasu hialuronowego. Preparat wstrzykiwany jest do stawów objętych chorobą zwyrodnieniową w celu zmniejszenia bólu oraz przywrócenia warstwy smarującej i amortyzującej, przywraca lepszą jakość życia.


Właściwości

Durolane to produkt w postaci sterylnego, bezbarwnego żelu o właściwościach wiskoelastycznych zamknięty w szklanej strzykawce. Preparat opracowano z myślą o łagodzeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów o nasileniu łagodnym i umiarkowanym. Jego wykorzystanie zaleca się również w łagodzeniu dolegliwości bólowych po artroskopii w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów w ciągu 3 miesięcy po zabiegu. Żel można stosować w określonych małych i dużych stawach. Na terenie UE preparat zatwierdzono do używania w stawach: skokowym, barkowym, łokciowym, nadgarstkowym oraz stawach międzypaliczkowych palców i nóg.

Produkt Durolane bazuje na bezpiecznej, sprawdzonej i zaawansowanej technologii stabilizowanego kwasu hialuronowego (HA) NASHA, co pozwala na wydłużenie czasu pozostawania żelu w stawach. Kwas hialuronowy znajdujący się w składzie preparatu Durolane uzyskano na skutek biosyntezy, a następnie oczyszczono i poddano procesowi stabilizacji. Po aplikacji HA ulega takiej samej biodegradacji, co substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie.

Kwas hialuronowy to cząsteczka naturalnie występująca w ludzkim organizmie zapewniająca zachowanie odpowiedniego nawilżenia i amortyzacji w zdrowym stawie. Iniekcja dostawowa HA pomaga przywrócić właściwą lepkość i sprężystość płynu maziowego. W ten sposób wpływa na zwiększenie ruchomości stawu, a to z kolei może przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Jak długo można stosować Durolane?

Durolane to preparat przeznaczony do jednorazowej iniekcji i należy używać go tylko 1 raz na cykl kuracji.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Durolane?

Podanie preparatu Durolane może powodować chwilowy ból, obrzęk lub sztywność w miejscu iniekcji.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Durolane?

Należy zrezygnować ze stosowania preparatu Durolane w razie wystąpienia zakażeń lub chorób skóry w miejscu iniekcji. Ponadto nie należy wstrzykiwać produktu, jeśli staw jest zakażony lub objęty zapaleniem.


Skład

1 ml produktu zawiera: hialuronian sodu 20,0 mg, chlorek sodu 9 mg, wodorofosforan dwusodowy 0,14 mg, jednowodny dwuwodorofosforan sodu 0,03 mg, wodę do wstrzykiwań q.s. 1 ml


Jak stosować

Preparat w opakowaniu jednodawkowym - jeden zastrzyk. Można go wstrzykiwać tylko jeden raz w trakcie całego cyklu leczenia. Zalecana dawka dla stawu kolanowego, biodrowego i barkowego wynosi 3ml. W przypadku stawów średniej wielkości (np. staw łokciowy, skokowy) zaleca się dawkę 1-2ml, a w przypadku małych stawów (np. staw kciuka) około 1ml.


Przeznaczenie

Iniekcja dostawowa.


Ostrzeżenia

Preparat powinien być wstrzykiwany przez upoważnionego lekarza. Preparat należy wstrzykiwać przy ścisłym zachowaniu techniki aseptycznej. Preparat nie był testowany u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią i dzieci. Preparat należy wstrzykiwać wyłącznie do jamy stawowej. Preparatu nie należy wstrzykiwać dożylnie i pozastawowo, w błonę maziową i w torebkę stawową. Preparatu nie można sterylizować ponownie, ponieważ może to spowodować jego rozkład. Preparat należy stosować przy zachowaniu zwiększone ostrożności u pacjentów z zastojem nogi pochodzenia żylnego lub limfatycznego. W przypadku każdego leczonego stawu należy używać oddzielnej strzykawki z preparatem. W związku z inwazyjnym charakterem iniekcji dostawowej istnieje niewielkie ryzyko zakażenia.


Waga

3 ml netto


Dystrybutor

Biodermatic.com u. Mozarta 1, lok. U5 02-736 Warszawa

Producent

Bioventus LLC
4721 Emperor Boulevard Suite 100
Durham, NC 27703 USA


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.