Durolane 0,06 g/ 3 ml żel sterylny, 1 ampułkostrzykawka po 3 ml

Dostępny
666,99

O produkcie

100038750

Durolane 0,06 g/ 3 ml żel sterylny 1 ampułkostrzykawka po 3 ml to wyrób medyczny zawierający przezroczysty żel o dużej zawartości kwasu hialuronowego. Preparat wstrzykiwany jest do stawów objętych chorobą zwyrodnieniową w celu zmniejszenia bólu oraz przywrócenia warstwy smarującej i amortyzującej, przywraca lepszą jakość życia.

Właściwości

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego przywracają lepkość i sprężystość płynu maziowego. Wpływa to na zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie ruchomości stawu. Wyrób medyczny Durolane w postaci iniekcji dostawowej przeznaczony jest do leczenia objawowego choroby zwyrodnieniowej stawów o różnym nasileniu (od łagodnego do umiarkowanego) a także w leczeniu bólu po zabiegach artroskopowych. 

Skład

1 ml produktu zawiera: hialuronian sodu 20,0 mg, chlorek sodu 9 mg, wodorofosforan dwusodowy 0,14 mg, jednowodny dwuwodorofosforan sodu 0,03 mg, wodę do wstrzykiwań q.s. 1 ml

Jak stosować

Preparat w opakowaniu jednodawkowym - jeden zastrzyk. Można go wstrzykiwać tylko jeden raz w trakcie całego cyklu leczenia. Zalecana dawka dla stawu kolanowego, biodrowego i barkowego wynosi 3ml. W przypadku stawów średniej wielkości (np. staw łokciowy, skokowy) zaleca się dawkę 1-2ml, a w przypadku małych stawów (np. staw kciuka) około 1ml.

Przeznaczenie

Iniekcja dostawowa.

Ostrzeżenia

Preparat powinien być wstrzykiwany przez upoważnionego lekarza. Preparat należy wstrzykiwać przy ścisłym zachowaniu techniki aseptycznej. Preparat nie był testowany u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią i dzieci. Preparat należy wstrzykiwać wyłącznie do jamy stawowej. Preparatu nie należy wstrzykiwać dożylnie i pozastawowo, w błonę maziową i w torebkę stawową. Preparatu nie można sterylizować ponownie, ponieważ może to spowodować jego rozkład. Preparat należy stosować przy zachowaniu zwiększone ostrożności u pacjentów z zastojem nogi pochodzenia żylnego lub limfatycznego. W przypadku każdego leczonego stawu należy używać oddzielnej strzykawki z preparatem. W związku z inwazyjnym charakterem iniekcji dostawowej istnieje niewielkie ryzyko zakażenia.

Waga

3 ml netto

Producent

Bioventus LLC
4721 Emperor Boulevard Suite 100
Durham, NC 27703 USA

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.