Ecodenta

Ecodenta to marka związana z laboratorium BIOK, założonym ponad 30 lat temu. Zajmuje się produkcją naturalnych, organicznych kosmetyków wzbogaconych o substancje ziołowe, biotechnologiczne i syntetyczne. Preparaty te pojawiają się w Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

Sortuj według

   Pasty do zębów Ecodenta o naturalnych składach

   Ecodenta zajmuje się produkcją preparatów do higieny jamy ustnej – przede wszystkim past do mycia zębów. W ofercie tej marki znaleźć można zarówno preparaty naturalne, jak i organiczne. Wśród nich warto wyróżnić Ecodenta Certyfikowana Cosmos Organic organiczna wybielająca pasta do zębów z węglem aktywnym. To produkt, który uzyskał aprobatę dentystów, nie zawiera fluoru i spełnia wymagania stawiane wyrobom organicznym. Kosmetyki te mają w składzie nawet 99% składników pochodzenia naturalnego.

   Marka stworzyła linię produktów z węglem drzewnym. To czarne pasty do zębów wybielające o smaku pomarańczowym i klasycznym. Wśród wyrobów Ecodenta warto wyróżnić też kolekcję preparatów z olejem CBD. Marka oferuje również preparaty o smaku musujących bąbelków z kwasem hialuronowym i ksylitolem oraz produkty stworzone z myślą o najmłodszych. Kosmetyki Ecodenta są dostępne w przystępnych cenach. W kosmetykach Ecodenta zastosowano wiele cennych substancji, jak olejek eteryczny z mięty pieprzowej, sok z aloesu, węgiel aktywny drzewny, ekstrakt z kokosa oraz wyciąg z malin i jagód. Niektóre wyroby Ecodenta nie zawieja fluoru i alkoholu. Wzbogacono je gliceryną i ksylitolem, które wspierają walkę z rozwojem próchnicy i bakterii.

   Ekologiczne kosmetyki do higieny jamy ustnej Ecodenta

   Ecodenta ma certyfikat Ecocert COSMOS obowiązujący na całym świecie. Potwierdza on ekologiczność i naturalność oferowanych produktów. Wyroby te są przyjazne dla środowiska i różnorodności biologicznej. Większość produktów marki Ecodenta to kosmetyki wegańskie. Nie przechodzą testów na zwierzętach i nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego. Marka stara się nie używać składników chemicznych w swoich produktach. W jej kosmetykach pojawiają się naturalne, często organiczne substancje pomagające uzyskać czyste i lśniące zęby. Płyny do płukania jamy ustnej Ecodenta umieszczono w opakowaniach nadających się do recyklingu.