Ectodose, roztwór do inhalacji, 20 ampułek po 2,5 ml

Dostępny
37,89

O produkcie

100009336

Nazwa Ectodose
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać roztwór do inhalacji
Wielkość opakowania 20 ampułek po 2,5 ml
Działanie/właściwości
  • chroni i nawilża błonę śluzową dróg oddechowych
  • zapobiega występowaniu objawów reakcji alergicznych ze strony układu oddechowego

Ectodose, roztwór do inhalacji, 20 ampułek po 2,5 ml jest wyrobem medycznym zawierającym ektoinę (Ectoin®), naturalną cząsteczkę chroniącą komórki przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, łagodzącą stany zapalne i stabilizującą błony komórkowe.

Właściwości

Ectodose chroni i nawilża błonę śluzową dróg oddechowych, np. przy kontakcie z pyłami, pyłkami, kurzem lub suchym powietrzem w ogrzewanych bądź klimatyzowanych pomieszczeniach.

Ectodose zapobiega występowaniu objawów reakcji alergicznych ze strony układu oddechowego u osób cierpiących np. na astmę alergiczną, alergiczny nieżyt nosa itp.

W leczeniu wspomagającym objawów zapalenia oskrzeli Ectodose zapobiega wysychaniu błon śluzowych i rozrzedza gęsty śluz ułatwiając odkrztuszanie.

Ectodose może być podawany za pomocą nebulizatora pneumatycznego, siateczkowego i ultradźwiękowego.

Skład

Ektoina 1,3% (Ectoin®), sól morska, woda. 

Jak stosować

Ectodose należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, Ectodose należy inhalować przy użyciu nebulizatora maksymalnie dwa razy dziennie, w pojedynczej dawce wynoszącej 2,5 ml. Przed inhalacją preparatu należy upewnić się, że inhalator jest czysty i nie ma na nim zabrudzeń. Dzieci do 10 roku życia powinny stosować preparat pod nadzorem osoby dorosłej.

1.Oderwać ampułkę zawierającą jedną dawkę preparatu i otworzyć ją poprzez przekręcenie górnej części.
2. Zawartość ampułki wlać do nebulizatora (pojemnika na lek). Ze względów produkcyjnych na dnie ampułki może pozostać mała ilość płynu.
3. Używać inhalatora zgodnie z instrukcją producenta.

W przypadku dzieci w wieku do 2 lat inhalacja roztworu może wymagać zastosowania specjalnego sprzętu (np. dopasowanej maski dla dzieci). Należy wówczas stosować sprzęt zalecany przez producenta nebulizatora.

W celu zagwarantowania sterylności wyrobu Ectodose każda ampułka zawierająca pojedynczą dawkę przeznaczona jest do jednorazowego użytku.

Przeznaczenie

Ectodose to izotoniczny roztwór stosowany wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych oraz objawów chorób układu oddechowego - w astmie alergicznej i niealergicznej, przy zapaleniu oskrzeli, a także w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).

Ostrzeżenia

Jak każdy wyrób przeznaczony do inhalacji Ectodose może wywołać skutki uboczne. W pojedynczych przypadkach nie można wykluczyć niekorzystnego wpływu na występującą astmę.

Nie należy stosować w przypadku utrzymujących się urazów, np. po operacji w obrębie układu oddechowego.

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ektoinę lub inne składniki preparatu.

W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów ubocznych należy niezwłocznie przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy wyrób przeznaczony do inhalacji Ectodose może wywołać skutki uboczne. W pojedynczych przypadkach nie można wykluczyć niekorzystnego wpływu na występującą astmę. W razie zaobserwowania wystąpienia skutków ubocznych podczas stosowania Ectodose należy przerwać stosowanie i zgłosić je lekarzowi, farmaceucie lub dystrybutorowi preparatu. W razie zaostrzenia się objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Waga

Opakowanie Ectodose zawiera 20 ampułek o pojemności 2,5 ml netto.

Dystrybutor

Solinea
Elizówka 65, Hala I
21-003 Ciecierzyn, Polska

Producent

bitopAG
Stockumer Str. 28
58453 Witten,Niemcy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.