Ectokrem, krem, 30 ml

Wyrób medyczny na przebarwienia skórne, ma postać lekkiego kremu.

Dostępny
27,88

O produkcie: Ectokrem, krem, 30 ml

100014752

Opis

Ectokrem - krem z ektoiną przeznaczony do objawowego leczenia oraz łagodzenia zaczerwienienia i świądu występującego w przebiegu różnego typu dermatoz zapalnych.

Właściwości

Ectokrem to wyrób medyczny w postaci białego kremu. Jego skład bazuje na ektoinie — cząsteczce produkowanej przez kilka gatunków bakterii, odpowiedzialnej m.in. za ochronę komórek. Formułę preparatu wzbogacono m.in. o masło shea, skwalen i wosk ryżowy. Środek nie zawiera związków sterydowych.

Dermatozy to schorzenia o różnym podłożu, które przeważnie dotyczą zewnętrznej warstwy skóry, czyli naskórka. Mogą przyjmować postać strupów, łusek czy pęknięć skóry. Wraz z nimi często pojawia się swędzenie, dolegliwości bólowe, pieczenie oraz uczucie ściągnięcia, szorstkości i przesuszenia. Skóra dotknięta takimi objawami wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Ektoina wraz z innymi składnikami kremu:

  • wspiera niwelowanie stanu zapalnego i stabilizuje błony komórkowe;
  • pomaga łagodzić podrażnioną i uszkodzoną skórę;
  • wspomaga naturalne procesy regeneracyjne;
  • przyczynia się do redukcji suchości skóry;
  • pomaga chronić system odpornościowy skóry;
  • przyczynia się do poprawy nawilżenia i wygładzenia;
  • pomaga zapobiegać uszkodzeniom i starzeniu się skóry wywołanym przez szkodliwe promieniowanie UVA;
  • wspomaga poprawę elastyczności skóry i zmniejszanie głębokości zmarszczek.

W składzie kremu Ectokrem nie ma barwników, substancji zapachowych i konserwujących, olejów mineralnych, parabenów i emulgatorów. Po aplikacji produkt szybko się wchłania i nie pozostawia na ciele tłustej warstwy. Jest bezpieczny dla niemowląt od 1. miesiąca życia i dzieci. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne*.

Jak działa Ectokrem?

Składniki zawarte w kremie Ectokrem pomagają łagodzić zaczerwienienie i świąd towarzyszące dermatozom o przebiegu zapalnym, takim jak atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry czy popromienne zapalenie skóry.

Jak długo można stosować Ectokrem?

Preparat można stosować długotrwale. Po otwarciu kremu Ectokrem zużyj go w ciągu 3 miesięcy.

Czy stosowanie Ectokrem w ciąży jest bezpieczne?

Nie wszystkie składniki preparatu przebadano pod kątem bezpieczeństwa stosowania w ciąży.

Czy Ectokrem jest na receptę?

Produkt Ectokrem jest dostępny bez recepty.

*https://solinea.pl/wp-content/uploads/2022/10/Ectokrem.pdf


Skład

Ektoina (Ectoin®), woda, utwardzona lecytyna, ceramid-3, skwalan, olej z owoców Olea Europaea, trigliceryd kaprylowo-kaprynowy, masło shea, wosk ryżowy, karbomer, guma ksantanowa, karbomer sodowy, ekstrakt z kwiatu/liści/pnącza Cardiospermum halicacabum, glicyna, alanina, glikol pentylenowy, glikol butylenowy, hydroksyetyloceluloza, gliceryna, kwas hydroksyfenylopropamidobenzoesowy.

Jak stosować

Krem należy stosować dwa razy dziennie, lub tak często jak to potrzebne. Krem należy delikatnie wmasować w zmienioną chorobowo skórę, aż do jego całkowitego wchłonięcia.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny przeznaczony jest do objawowego leczenia oraz łagodzenia zaczerwienienia i świądu występującego w przebiegu różnego typu dermatoz zapalnych, jak choćby atopowe zapalenie skóry (AZS), kontaktowe zapalenie skóry czy popromienne zapalenie skóry.
Preparat do stosowania już od 1. miesiąca życia.

Ostrzeżenia

Pomiędzy zastosowaniem kremu a użyciem innych stosowanych zewnętrznie wyrobów medycznych, produktów leczniczych i kremów należy zachować przynajmniej 2-godzinny odstęp czasu. Ectokrem można stosować długotrwale.

Waga

Objętość netto 30 ml.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.,
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn, Polska

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.