Ectorhin, hipertoniczny spray do nosa z ektoiną, 20 ml

  • Hipertoniczny spray do nosa z ektoiną, obkurczający śluzówkę nosa.
Dostępny
26,37

O produkcie: Ectorhin, hipertoniczny spray do nosa z ektoiną, 20 ml

100009817

Opis

Hipertoniczny spray do nosa z ektoiną.

Właściwości

Ectorhin to hipertoniczny spray do nosa opracowany z myślą o osobach, które chcą wspomagać organizm w walce z nieżytem nosa i zapaleniem zatok. Wyrób medyczny bazuje na ektoinie. Jest to cząsteczka naturalnie występująca w przyrodzie odpowiedzialna za ochronę komórek, która wykazuje właściwości wspierające łagodzenie stanów zapalnych i pomocne w stabilizowaniu błon komórkowych.

Badania przedkliniczne dowodzą, że Ectoin Hydro Complex wraz z ustabilizowaną strukturą śluzówki wspomagają ochronę przed wnikaniem wirusów*. Hipertoniczny roztwór przyczynia się również do zredukowania przekrwienia nosa i zatok. Jego właściwości są więc zbliżone do leków zmniejszających przekrwienie nosa zawierających np. ksylometazolinę*. Poprzez stosowanie Ectorhin da się więc zminimalizować użycie sprayów do nosa zmniejszających przekrwienie i ograniczyć negatywne objawy temu towarzyszące (np. nadmierne przesuszenie śluzówki).

Składniki zawarte w hipertonicznym sprayu Ectorhin wykazują właściwości na kilku płaszczyznach:

  • pomagają złagodzić uciążliwe objawy towarzyszące przeziębieniu — zatkanie nosa, katar, ból twarzy i słowy, zaburzenia zapachu i smaku;
  • wspierają proces odnowy podrażnionego nabłonka;
  • sprzyjają łagodzeniu uczucia suchości, swędzenia i podrażnienia śluzówki;
  • przyczyniają się do zmniejszenia ilości strupów.

Wyrób medyczny nie zawiera konserwantów.

Jak długo można stosować Ectorhin?

Ectorhin hipertoniczny spray do nosa nie wywołuje efektu przyzwyczajenia. Po otwarciu nie stosuj preparatu dłużej niż przez 3 miesiące.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Ectorhin?

Zrezygnuj ze stosowania wyrobu medycznego w razie nadwrażliwości na ektoinę lub jakikolwiek inny składnik preparatu.

Od jakiego wieku Ectorhin?

Wyrób medyczny z ektoiną jest odpowiedni dla dzieci. Osoby poniżej 10. roku życia i niezdolne do samodzielnego użycia powinny otrzymać pomoc przy aplikacji.

Czy Ectorhin jest na receptę?

Ectorhin to wyrób medyczny dostępny bez recepty.

*https://solinea.pl/wp-content/uploads/2022/10/Ectorhin.pdf


Skład

ektoina (Ectoin), sól morska, woda, bufor fosforanowy

Przeznaczenie

Ectorhin to hipertoniczny spray do nosa przeznaczony do stosowania w profilaktyce i wspomaganiu leczenia objawów nieżytu nosa i zapalenia zatok.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea

Typ produktu

Wyrób medyczny

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"data-content-type":"html","data-appearance":"default","data-element":"main","data-decoded":"true","children":[{"html":"Hipertoniczny spray do nosa z ektoin\u0105.","tag":"none"}],"tag":"div","style":""}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.