Elmex® Sensitive, pasta do zębów, 75 ml

Marka: ELMEX

Pasta do nadwrażliwych zębów z aminofluorkiem, zapobiega próchnicy.

Dostępny
17,69

O produkcie: Elmex® Sensitive, pasta do zębów, 75 ml

100001897

Opis

Elmex® Sensitive pasta do zębów, 75 ml powstała z myślą o osobach cierpiących na odsłonięte szyjki zębowe. Poznaj formułę, która zapobiega rozwojowi próchnicy i zwalczaj dokuczliwe objawy nadwrażliwości zębów.


Właściwości

Osłabienie naturalnej ochrony zęba i odsłonięcie wrażliwej szyjki zębowej może powodować dyskomfort w jamie ustnej. Ból odczuwany podczas codziennej pielęgnacji, narażenia na skrajne temperatury czy spożywania kwaśnych i słodkich pokarmów to typowe objawy nadwrażliwości zębów. Odpowiednia higiena jamy ustnej może przynieść ulgę i pomóc w łagodzeniu uporczywych dolegliwości związanych z cofaniem się dziąseł.

Specjalistyczna pasta do zębów Elmex Sensitive plus zawiera starannie dobrane składniki pomocne w ochronie wrażliwych zębów. Ma niski współczynnik ścieralności, dzięki czemu nie uszkadza delikatnych szyjek zębowych. Jej formuła została wzbogacona o aminofluorek. Jest to substancja o skuteczności udowodnionej w badaniach klinicznych*. Tworzy wokół odsłoniętych szyjek zębowych długotrwałą powłokę ochronną. Stopniowo wzmacnia zęby i pomaga zwalczać nadwrażliwość zębów i zapobiegać próchnicy.

Pasta Elmex Sensitive plus zawiera składniki, które wspomagają codzienną pielęgnację wrażliwych zębów. W recepturze produktu znajdują się:

  • aqua — rozpuszcza substancje lub składniki;
  • sorbitol — pomaga rozpuszczać składniki i zmniejszać ryzyko wysuszenia lub stwardnienia pasty. Odpowiada za zachowanie właściwej konsystencji produktu;
  • hydrated Silica — ułatwia czyszczenie i polerowanie zębów;
  • hydroxyethylcellulose — to substancja zagęszczająca lub stabilizująca, która gwarantuje odpowiednią konsystencję produktu;
  • olaflur Total Fluoride (content: 1400 ppm) — składnik aktywny zabezpieczający przed tworzeniem się ubytków i płytki nazębnej;
  • aroma — zapewnia świeżość i poprawia smak pasty;
  • cocamidopropyl Betaine — substancja pianotwórcza wspomagająca usuwanie resztek żywności;
  • saccharin — bezcukrowy słodzik poprawiający smak produktu;
  • CI 77891 – składnik nadający paście kolor.

Pasta Elmex Sensitive z aminofluorkiem została przebadana klinicznie i jest rekomendowana przez dentystów*.

Jak działa pasta do zębów Elmex Sensitive plus z aminofluorkiem?

Regularne mycie zębów pastą Elmex Sensitive z aminofluorkiem pomaga chronić przed nadwrażliwością przez cały dzień (przy regularnym szczotkowaniu 2 razy na dobę). Produkt zawiera drobne cząsteczki, dzięki czemu łagodnie czyści zęby z codziennych zabrudzeń i delikatnie usuwa płytkę bakteryjną.

Kiedy stosować pastę do zębów Elmex Sensitive plus z aminofluorkiem?

Możesz stosować pastę Elmex Sensitive plus z aminofluorkiem, jeśli odczuwasz nadwrażliwość zębów np. podczas spożywania gorących i zimnych pokarmów.

*https://www.elmex.pl/products/product-range/sensitive/elmex-sensitive-toothpaste


Skład INCI

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Aroma, Cocamidopropyl Betaine, Saccharin, CI 77891. Zawiera: Olaflur (1400 ppm).

Jak stosować

Dla uzyskania natychmiastowej ulgi pastę nakładać na powierzchnię nadwrażliwego zęba opuszką palca i delikatnie wmasowywać przez 1 minutę. Zakręcić tubkę po każdym użyciu.

Przeznaczenie

Pasta do zębów

Pojemność

75 ml netto

Dystrybutor

Gaba/Colgate

Producent

Colgate-Palmolive

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.