Elmex

  (36)

Elmex to jeden z producentów specyfików przeznaczonych do dbania o zdrowie oraz czystość zębów. Firma dostarcza asortyment skierowany zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci. Skuteczność tych produktów potwierdzają wieloletnie badania oraz bogate doświadczenie marki.

Sortuj według

Elmex - pasta na różne przypadłości

Próchnica jest zmorą coraz większej liczby osób - może dotyczyć nawet ponad 90% populacji osób dorosłych w naszym kraju. Z jej powodu jednak cierpią także coraz częściej dzieci i nastolatki. Bezpośrednią przyczyną jej powstawania w jamie ustnej jest działalność bakterii. Spośród wszystkich drobnoustrojów obecnych na zębach groźne dla naszego zdrowia są te, które mają zdolność rozkładania cukrów. Wówczas powstają kwasy o właściwościach niszczących szkliwo.

Takie warunki są odpowiednie do dalszego namnażania bakterii. Przyczyniają się do tworzenia lepkiego osadu nazębnego, który w przypadku niedostatków w higienie jamy ustnej bądź jej całkowitego braku zamienia się w kamień. Bakteriom sprzyja zatem pożywienie bogate w cukier - słodycze, owoce, pieczywo. Jeżeli nie usuwasz regularnie kamienia nazębnego u dentysty, możesz być narażony na powstanie próchnicy. W walce z tą przypadłością pomocna będzie pasta do zębów Elmex.

Szczoteczki i pasty Elmex - rozpoznaj swój problem

Dobór odpowiedniej pasty powinien iść w parze ze specyfiką problemu, jaki Cię dotyczy. Produkty z linii Elmex Sensitive Plus (dostępna w tej serii pasta do zębów znana jest jako pasta Elmex zielona) są przeznaczone dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Łagodzą dolegliwości bólowe, zapobiegają ich ponownemu powstawaniu i skutecznie oczyszczają zęby. Ponadto dzięki zawartości cynku zapobiegają cofaniu się dziąseł, które może prowadzić do parodontozy. Oferowana jest również opracowana przez Elmex pasta do profesjonalnej ochrony szkliwa.

W dbaniu o uzębienie oprócz past pomocna będzie także szczoteczka Elmex. Dzięki specjalnie wyprofilowanej główce i odpowiednim ułożeniu włosia dociera nawet do wymagających w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Zaokrąglenie włókien sprawia, że szczoteczka nie działa szkodliwie na dziąsła, za to chroni je przed krwawieniem. Z myślą o intensywnej profilaktyce próchnicy opracowano Elmex żel - lek z minofluorkami sprawdzający się także w leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych i remineralizacji wczesnych zmian próchnicowych. Preparat można stosować u dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia. Jeżeli poszukujesz produktów Elmex, apteka to miejsce, w którym dostępny jest szeroki wybór past, szczoteczek oraz innych produktów do higieny jamy ustnej.

Elmex dla dzieci

Zęby mleczne przez wiele lat były uznawane za takie, których leczenie mija się z celem. Dzisiejsze stanowisko wielu dentystów jest zgoła odmienne - warto leczyć mleczaki, ponieważ ich próchnica nawet po usunięciu zębów może oddziaływać nadal na zęby stałe. Dzieci tracą zęby mleczne już po 6. roku życia. Aby zachować dobre zdrowie jamy ustnej, niezbędna jest dobrej jakości pasta do zębów. Elmex wśród swoich produktów ma także linię przeznaczoną specjalnie dla najmłodszych - Elmex Junior.

Pasta Elmex dla dzieci nie tylko czyści zęby, ale także wspiera mineralizację szkliwa oraz chroni uzębienie malucha przed ubytkami. Ma przyjemny, owocowy smak - mogą po nią sięgać dzieci, które nie przepadają za tradycyjnym, miętowym posmakiem. Dostępne są również szczoteczki - także treningowe, dla początkujących w szczotkowaniu. Co ważne, produkty Elmex mają korzystną cenę, dlatego okazują się dobrym, przystępnym rozwiązaniem dla każdej rodziny.