Elugel, żel stomatologiczny, 40 ml

Żel stomatologiczny zapewniający higienę jamy ustnej, na podrażnienia.

Dostępny
17,82

O produkcie: Elugel, żel stomatologiczny, 40 ml

100022111

Opis

Elugel, to żel stomatologiczny, który zawiera 0,2% diglukonian chlorheksydyny o potwierdzonych właściwościach higienicznych. Specjalistyczna formuła żelu zapewnia optymalny czas i precyzję działania w miejscu zastosowania

Właściwości

Elugel to antyseptyczny żel stomatologiczny przeznaczony do higieny ust po zabiegach periodontologicznych i implantologicznych, a także do leczenia i zapobiegania zapaleniu i krwawieniu dziąseł. Gdy utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest trudne, z pomocą przychodzi żel stomatologiczny Elugel. Skutecznie obniża on osadzanie się płytki nazębnej, przyspiesza gojenie ran po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień i krwawień dziąseł.

Jak działa Elugel żel?

Elugel żel stomatologiczny wykazuje skuteczność w znacznym zmniejszeniu intensywności objawów protetycznego zapalenia jamy ustnej. Ponadto podłoże wodno-glicerynowe nie podrażnia błony śluzowej. Dobre przyleganie do błony śluzowej pomaga żelowi dłużej pozostać na miejscu, zapobiegając spływaniu. Duże opakowanie produktu Elugel wystarcza na cały przebieg terapii lub kilka aplikacji w leczeniu profilaktyki zapalenia dziąseł. Żel stomatologiczny ELUGEL oferuje pomoc w:

  • ścisłym przestrzeganiu higieny jamy ustnej u dzieci i dorosłych;
  • leczeniu aft i pleśniawek,
  • likwidacji bólu związanego z występowaniem aft,
  • redukcji płytki nazębnej, czyli warstwy bakterii i węglowodanów, która może ulec mineralizacji, a co za tym idzie – zamienić się w kamień nazębny, jeśli nie usuwa się go regularnie,
  • złagodzeniu zaczerwienienia i podrażnienia dziąseł,
  • zmniejszeniu nadwrażliwości na produkty zimne i gorące.

Elugel żel stomatologiczny można stosować wspomagająco w wyjątkowych sytuacjach związanych z higieną jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych w leczeniu dyskomfortu związanego z użytkowaniem protez zębowych i terapii ortodontycznej.

Jak długo można stosować Elugel żel?

Żel stomatologiczny Elugel można stosować nawet 3 razy na dobę przez okres 7 dni bez przerwy. Po tym okresie warto zrobić kilkunastodniową przerwą i można ponownie stosować żel stomatologiczny bez obaw o poważne skutki uboczne. W przypadku nadwrażliwości lub reakcji uczuleniowej na Elugel żel stomatologiczny należy natychmiast odstawić i zaprzestać jego stosowania.

Z czym nie łączyć Elugel żel?

Elugel żel można stosować uzupełniająco w higienie jamy ustnej. Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania go razem z innymi produktami stomatologicznymi, takimi jak pasta do zębów, nici dentystyczne czy płyn do płukania jamy ustnej.

Czy stosowanie Elugel żel w ciąży jest bezpieczne?

Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do stosowania produktu Elugel żel. Bezpiecznie mogą go przyjmować zarówno przyszłe mamy, jak i kobiety karmiące dzieci piersią.


Skład

Water (Aqua), Glycerin, Sorbitol, Hydroxyethylcellulose, Benzyl Alcohol, Chlorhexidine Digluconate, Flavor (Aroma), Hydrolyzed Corn Starch, Limonene, RED 40 (CI 16035), Sodium Hydroxide.

Jak stosować

Należy nakładać na pożądane miejsca palcem lub przy pomocy bardzo miękkiej szczoteczki. Stosować trzy razy w ciągu dnia. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Nie połykać. Produkt nie stanowi alternatywy dla szczotkowania zębów po każdym posiłku.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jest do stosowania w sytuacjach kiedy podstawowa higiena jamy ustnej nie jest możliwa.

Waga

40 ml netto

Producent

PIERRE FABRE DERMO COSMÉTIQUE POLSKA SP. Z O.O.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.