Esoxx One, 14 saszetek jednodawkowych po 10 ml

Dostępny
36,91

O produkcie: Esoxx One, 14 saszetek jednodawkowych po 10 ml

100001999

Opis

Nazwa Esoxx One
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać saszetki
Wielkość opakowania 14 sztuk
Działanie/właściwości
  • działanie miejscowo-osłaniające
  • łagodzenie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym

Esoxx One, 14 saszetek jednodawkowych po 10 ml to wyrób medyczny o działaniu miejscowo-osłaniającym, który pozwala na szybkie złagodzenie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym, takich jak zgaga, ból w nadbrzuszu, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku kaszel podrażnieniowy, dysfonia (chrypka).


Właściwości

Choroba refluksowa przełyku charakteryzuje się objawami takimi jak zgaga, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, kaszel podrażnieniowy, dysfonia, które mogą, choć nie muszą, być powiązane z występowaniem zapalnych zmian nadżerkowych błony śluzowej przełyku. Objawy GERD są zazwyczaj bardziej odczuwalne w pozycji leżącej i mogą nasilać się w trakcie snu.
Esoxx One to połączenie kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny, które ze względu na swój oryginalny i innowacyjny mechanizm działania chronią błonę śluzową przełyku. Esoxx One zawiera także poloxamer 407 – składnik o wysokiej zdolności przylegania do błony śluzowej przełyku. Dzięki niemu kwas hialuronowy i siarczan chondroityny dłużej powlekają śluzówkę, chroniąc ją przed działaniem kwasu solnego wytwarzanego w żołądku. Siarczan chondroityny zawarty w wyrobie medycznym Esoxx One ma również działanie wspomagające w procesie gojenia błony śluzowej przełyku.


Skład

Kwas hialuronowy, siarczan chondroityny, poliwinylopirolidon, ksylitol C, benzoesan sodu, sorbinian potasu, aromaty, woda demineralizowana, poloxamer 407.


Jak stosować

Końcówkę saszetki Esoxx One należy odciąć nożyczkami lub oderwać w miejscu zaznaczonym przerywaną linią. Syrop Esoxx One można wypić bezpośrednio z saszetki. Syrop nie wymaga rozcieńczania.


Dzienne spożycie

1 pojedyncza saszetka Esoxx One 10 ml po głównych posiłkach i/lub przed snem lub zgodnie z zaleceniami lekarza.


Przeznaczenie

Esoxx One jest przeznaczony do łagodzenia objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym,.


Ostrzeżenia

Przeciwwskazania
Brak jest szczególnych przeciwwskazań, z wyjątkiem przypadków nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. W takiej sytuacji należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Pomimo że nie są znane działania niepożądane, nie zaleca się stosowania Esoxx One w okresie ciąży lub w pierwszych miesiącach karmienia. W każdym przypadku należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia
Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła. Nie zamrażać. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.


Możliwe skutki uboczne

Nie są znane działania niepożądane wyrobu medycznego Esoxx One. W przypadku wątpliwości co do działania preparatu Esoxx One należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Waga

Opakowanie Esoxx One zawiera 14 saszetek po 10 ml netto.


Dystrybutor

Alfasigma Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa


Producent

Apharm srl
via Roma 26
28041 Arona
Włochy


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.