Essylimar, 100 mg, 40 tabletek

Dostępny
21,86

O produkcie: Essylimar, 100 mg, 40 tabletek

100012278

Opis

Nazwa Essylimar
Nazwa międzynarodowa Sylimarin-phospholipide complexum
Dawka 100 mg
Postać Tabletki
Wielkość opakowania 40 tabletek
Działanie/właściwości
  • Ochronne na wątrobę.

Lek Essylimar zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. 


Działanie

Jak działa Essylimar?

Stosowany jest tradycyjnie w proponowanych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.


Wskazania

Kiedy brać Essylimar?

Lek Essylimar stosuje się wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby.


Przeciwwskazania

Kiedy nie brać leku Essylimar?

Nie stosować leku Essylimar jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (pojawienie się żółtego odcienia skóry lub zażółcenia gałki ocznej) należy się zgłosić do lekarza.

Jeśli inne objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zalecić kontynuowanie terapii.


Stosowanie leku u dzieci

Nie przeprowadzono badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat. U młodzieży poniżej 18 lat można stosować po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć leku Essylimar?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

Czy lek Essylimar można stosować w ciąży i podczas karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Essylimar. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jak dawkować lek Essylimar?

Zazwyczaj stosowana dawka leku Essylimar u dorosłych:

  • 1 tabletka 3 razy dziennie w chorobach przewlekłych;
  • 2 tabletki 3 razy dziennie w stanach ostrych, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Lek Essylimar należy przyjmować po jedzeniu.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jakie działania niepożądane wywołuje lek Essylimar?

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych leku Essylimar.
W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Sporadycznie może wystąpić łagodne działanie przeczyszczające.


Skład

1 tabletka zawiera 100 mg kompleksu sylimarynowo-fosfolipidowego o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę i 1,5% fosforu.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną 2%, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek, lak indygotyny (E 132), lak żółcieni chinolinowej (E 104).


Producent

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A.
ul. Towarowa 47/51, 61-896 Poznań, Polska

DystrybutorTyp produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.