Femannose N, 14 saszetek

Suplement diety w formie granulatu do picia, zawiera D-mannozę, saszetki.

Dostępny
44,37

O produkcie: Femannose N, 14 saszetek

100012157

Opis

Femannose N Granulat to produkt, którego składnikiem aktywnym jest D-mannoza. D-mannoza neutralizuje bakterie zapalne E. coli, które są następnie wypłukiwane z moczem.

Właściwości

Femannose N to wyrób medyczny w postaci saszetek, którego formuła bazuje na D-mannozie. Składnik ten jest epimerem glukozy, który pomaga zmniejszać ryzyko przylegania patogenów do nabłonka dróg moczowych.

Zapalenie pęcherza moczowego i inne dolegliwości o podłożu mikrobiologicznym wynikają z wniknięcia niepatogennych mikroorganizmów z mikroflory dolnego odcinka przewodu pokarmowego do pęcherza moczowego i dróg moczowych. Bakterie wykorzystują występujące tam warunki, które sprzyjają ich namnażaniu się. Takie zjawisko występuje najczęściej u młodych kobiet, u kobiet w okresie ciąży, a także u kobiet w czasie okołomenopauzalnym i po menopauzie. Zdarza się, że dolegliwości związane z rozwojem mikroorganizmów w układzie moczowo-płciowym pojawiają się u starszych mężczyzn lub u pacjentów cewnikowanych.

D-mannoza to substancja wpływająca korzystnie na ochronę nabłonka dróg moczowych przed przywieraniem drobnoustrojów, które już znalazły się w układzie moczowo-płciowym. Dzięki temu oddziałuje na zredukowanie wirulencji i przywierania do tkanki dróg moczowych, przyczyniając się do zmniejszenia nawrotów zakażenia.

Jak działa Femannose N?

Znajdująca się w preparacie Femannose N D-mannoza może łagodzić objawy towarzyszące infekcjom dolnych dróg moczowych (m.in. pieczenie podczas oddawania moczu, uczucie parcia na pęcherz moczowy, częste oddawanie moczu).

Kiedy brać Femannose N?

Produkt Femannose N może być stosowany profilaktycznie i wspomagająco przy zapaleniu pęcherza moczowego oraz innych bakteryjnych zakażeniach układu moczowego. Jest odpowiedni dla dzieci w wieku powyżej 14 lat oraz osób dorosłych.

Jak długo można stosować Femannose N?

Możesz stosować produkt Femannose N maksymalnie przez 30 dni. Jeśli po 3 dniach nie nastąpiła wyraźna poprawa, przerwij spożywanie i skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Femannose N w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem preparatu Femannose N skonsultuj się z lekarzem.


Skład

alfa-D-mannoza, fruktoza, sukraloza, bezwodny kwas cytrynowy, ekstrakt z buraka, dwutlenek krzemu, substancje aromatyczne identyczne z naturalnymi

Jak stosować

W celach profilaktycznych: przyjmować jedną saszetkę dziennie (przyjmowanie jest możliwe przez okres 30 dni)).
Przy zapaleniu pęcherza moczowego: spożywać 3 saszetki dziennie podczas 1-3 dnia choroby i 2 saszetki dziennie 4. i 5. dnia.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie przekraczać zalecanego; dziennego spożycia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Produkt wolny od glutenu, laktozy i konserwantów.W przypadku ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Waga

120 g netto

Dystrybutor

M.C.M. KLOSTERFRAU HEALTHCARE SP. Z O.O.

Producent

Cassella-med GmbH & Co. KG
Gereonsmühlengasse 1
50670 Kolonia

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.