Feminum Fit, żel dopochwowy, 40 g

Żel dopochwowy z kwasem mlekowym, zapobiega i pomaga leczyć infekcje.

Dostępny
15,13

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Feminum Fit, żel dopochwowy, 40 g

100002097

Opis

Feminum fit Żel dopochwowy z kwasem mlekowym i fito glikogenem stosowany pomocniczo w leczeniu oraz zapobieganiu infekcji intymnych.

Właściwości

Feminum Fit to preparat przeznaczony dla osób, które borykają się z suchością pochwy i infekcjami okolic intymnych. Zawiera składniki wspierające zachowanie właściwej flory bakteryjnej i fizjologicznego pH.

  • Kwas mlekowy – pomaga przywrócić i utrzymać naturalną równowagę mikroflory w pochwie. Odpowiada za nawilżenie tkanek.
  • Fitoglikogen – stanowi źródło substancji odżywczych dla bakterii kwasu mlekowego. Pomaga zachować fizjologiczne pH pochwy.
  • Glikol propylenowy – pomaga nawilżyć tkanki.

Preparat Feminum Fit bazuje na składnikach, które pomagają przywrócić skórze w okolicach intymnych równowagę, uelastycznić ją oraz zwiększyć odporność na otarcia i zadrapania. Produkt może być stosowany w celu ograniczenia rozwoju bakterii chorobotwórczych. Jest odpowiedni przy częstym współżyciu, podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej i w trakcie antybiotykoterapii doustnej. Feminum Fit może być używany również po zakończeniu stosowania antybiotyków, także tych dopochwowych.

Preparat nie zawiera barwników i substancji zapachowych. Może być nakładany również na prezerwatywę. Produkt można stosować przed badaniami ginekologicznymi.

Jak często stosować Feminum Fit?

Preparat na infekcje intymne może być stosowany codziennie, dowolną liczbę razy – zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Kiedy stosować Feminum Fit?

Preparat Feminum Fit może być stosowany przez kobiety, które borykają się z niedoborem wydzielania śluzu w pochwie, dyskomfortem w trakcie stosunku i chorobami narządów intymnych. Jest odpowiedni także dla pacjentek z niewłaściwą florą bakteryjną pochwy oraz otarciami i zadrapaniami okolic narządów płciowych.

Jak długo można stosować Feminum Fit?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu stosowania produktu Feminum Fit. Preparat jest przeznaczony do codziennego użytku, dowolną liczbę razy w ciągu dnia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania żelu Feminum Fit?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Feminum Fit jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu.


Skład

glikogen roślinny (fito glikogen), kwas mlekowy, mleczan sodu, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Jak stosować

Żel FEMINUM fit zaleca się stosować zarówno dopochwowo, jak i na zewnętrzne narządy płciowe raz dziennie (najlepiej na noc) lub bezpośrednio przed współżyciem. W przypadku zastosowania żelu w celu przywrócenia naturalnej równowagi okolic intymnych, jeżeli przez okres kilku dni objawy nie ulegną złagodzeniu, należy zasięgnąć porady lekarza.
Zastosowanie zewnętrzne: na zewnętrzne narządy płciowe i okolice należy nałożyć cienką warstwę żelu. Ze względów higienicznych zaleca się, aby preparat nakładać w kierunku od pochwy do odbytu. Po zastosowaniu zamknąć szczelnie tubę.
Zastosowanie dopochwowe: zastosowanie dopochwowe ułatwia dołączony aplikator. W celu jego użycia należy przykręcić aplikator do tuby, zdjąć nakładkę ochronną i wycisnąć żel do zapełnienia aplikatora. Włożyć aplikator do pochwy, ponownie nacisnąć tubę tak, aby żel przedostał się do kanału pochwy. Po użyciu aplikator należy oczyścić (najlepiej poprzez wyciśnięcie niewielkiej ilości żelu przez otwór i wytarcie jej miękkim papierem) i nałożyć nakładkę ochronną.

Przeznaczenie

Żel dopochwowy FEMINUM fit jest przeznaczony do stosowania w celu przywrócenia i utrzymania naturalnej równowagi środowiska pochwy.

Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.

Waga

40 g

Dystrybutor

Masters Sp. z o.o., Wysogotowo, ul. Skórzewska 30, 62-081 Przeźmierowo

Producent

Masters Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.