Fenjal

  (3)

Fenjal to marka założona w 1963 roku w Bazylei. W Polsce dystrybutorem tego producenta jest firma  Baltic Company Sp.zo.o. Pierwszym produktem marki Fenjal był kremowy olejek do kąpieli. Niektóre preparaty tego producenta umieszczono w eleganckich, szklanych opakowaniach z aplikatorem.

Sortuj według

  Kosmetyki pod prysznic i do kąpieli Fenjal

  Marka Fenjal zajmuje się produkcją kosmetyków do kąpieli i mycia ciała, kremów, dezodorantów i żeli pod prysznic. Najważniejsze linie wyrobów tego producenta to Classic, Intensive, Sensitive i Refreshing. To kosmetyki o aromacie pomarańczy, róży i wanilii, które utrzymują się na ciele przez wiele godzin. Fenjal Classic kremowy olejek do kąpieli do dziś jest najpopularniejszym produktem marki. Był on jednym z pierwszych kosmetyków typu 2w1. Cechuje się bardzo charakterystycznym, mistycznym zapachem. Produkt jest dostępny w kilku wersjach, różniących się przede wszystkim aromatem. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Od 2020 roku producent zmienia szaty graficzne swoich wyrobów.

  Kosmetyki Fenjal o bogatych składach

  W preparatach Fenjal dostępnych w Dr. Max zastosowano naturalne oleje roślinne. Substancje te pomagają oczyścić skórę oraz nawilżyć ją i odżywić. W niektórych produktach Fenjal znaleźć można olejek z soi. Składnik ten wpływa na wzmocnienie i regenerację skóry. Pomaga również stworzyć cienką warstwę lipidową, która wspiera ochronę ciała przed uszkodzeniami i podrażnieniami. Olejki roślinne zawarte w kosmetykach Fenjal odpowiadają za walkę z wolnymi rodnikami wpływającymi na pojawianie się zmarszczek i innych oznak starzenia.

  W niektórych kosmetykach Fenjal zastosowano również witaminę A, E i F, masło shea czy składniki, które wspierają ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Wyroby te mogą być stosowane w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Wyroby Fenjal nie zawierają olejów mineralnych, mikroplastiku, silikonów i substancji pochodzenia zwierzęcego. Produkty tej marki przechodzą testy jakościowe Öko ** – organizacji konsumenckiej zajmującej się kontrolowaniem preparatów pod kątem ich ekologiczności. Preparaty Fenjal są testowane dermatologicznie *. To wyroby wegańskie, nietestowane na zwierzętach. Cechują się naturalnymi składami. Produkty Fenjal są dostępne w przystępnych cenach, zależnych od rodzaju preparatu.

  * https://www.drmax.pl/fenjal-classic-kremowy-olejek-do-kapieli-200-ml
  ** https://puderikrem.pl/firm-pol-1308137278-Fenjal.html
  https://shop.fit.de/fenjal-creme-seife/001-702-004-00