Fibrocontrol, 3 plastry

Dostępny
43,18

O produkcie: Fibrocontrol, 3 plastry

100049003

Opis

Fibrocontrol, 3 plastry to wyrób medyczny przeznaczony do samodzielnego i bezbolesnego usuwania włókniaków skóry.


Właściwości

Wyrób medyczny Fibrocontrol to łatwy w użyciu produkt przeznaczony do bezbolesnego i bezpiecznego usuwania włókniaków w domowych warunkach. Włókniaki miękkie (acrochordons, fibroadipoma, polipy fibroepitelialne, skin tags) są zbudowane z luźnej tkanki włóknistej. Te uszypułowane, miękkie guzki o średnicy od 1 mm do 1 cm zalicza się do grupy nowotworów łagodnych, czyli takich, które rozwijają się miejscowo i nie dają przerzutów.

Włókniaki przeważnie pojawiają się na szyi, powiekach, pod pachami, na dekolcie i w pachwinach. Rzadziej występują w obrębie błony śluzowej jamy ustnej i narządów płciowych, a także w okolicy odbytu. Zazwyczaj przyjmują barwę skóry, jednak czasem (zwłaszcza u osób o ciemnej karnacji) mogą mieć barwę od jasno- do ciemnobrązowej.

Włókniaki to powszechny problem natury estetycznej. Mimo że nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie i pewność siebie. Nie wykazują skłonności do samoistnego ustępowania, dlatego w celu ich usunięcia konieczne jest podjęcie odpowiednich działań. 

W opakowaniu wyrobu medycznego Fibrocontrol znajdują się 3 plastry i funkcjonalny aplikator, który pozwala w prosty sposób pozbyć się nieestetycznych włókniaków. Po prawidłowym umieszczeniu plastra na podstawie zmiany za pomocą dołączonego aplikatora produkt odcina mu dostęp krwi do włókniaka. Odbywa się to poprzez jego podwiązanie. Następnie zmiana usycha wewnątrz plastra w całkowicie bezpieczny sposób przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyku pozostania blizny czy wystąpienia dolegliwości bólowych.

Wyrób medyczny należy zdjąć po 6 dniach. Najczęściej po tym czasie wraz z plastrem odchodzi również uschnięty włókniak. Zdarza się, że zmiana przyjmuje ciemny kolor i pozostaje nadal na skórze. Wówczas nie należy jej odrywać. Zamiast tego zaleca się zaczekać kilka dni, aż włókniak odpadnie samoistnie. Na ten czas można nakleić na niego plaster samoprzylepny. Wyrób medyczny Fibrocontrol pozwala pozbyć się włókniaków w zaledwie 6 dni. Jeśli zmiana nie odejdzie razem z plastrem, odpadnie sama po pewnym czasie.  Jeśli wyrób medyczny odklei się wcześniej, niż po upływie 6 dni, nie należy przyklejać nowego plastra. Wtedy trzeba zakleić zmianę zwykłym plastrem i odczekać 10 dni. W tym czasie włókniak powinien odpaść, bo produkt odcina dopływ krwi do włókniaka po ok. 1 dni stosowania. Jeśli po 10 dniach zmiana nadal pozostaje na skórze, nałóż nowy wyrób medyczny i zdejmij po 6 dniach.

Co to jest Fibrocontrol?

Wyrób medyczny to bezpieczny sposób na usunięcie niekrwawiących włókniaków w kolorze skóry, których średnica nie przekracza 3 mm, a wysokość — 5 mm.

Czy Fibrocontrol jest skuteczny?

Wyrób medyczny Fibrocontrol pomaga usunąć włókniaki w ciągu zaledwie 6 dni.

Czy Fibrocontrol jest bezpieczny?

Wyrób medyczny Fibrocontrol pozwala usuwać włókniaki u osób dorosłych bez żadnych znanych skutków ubocznych. Produkt pomaga pozbyć się zmian bez bólu i blizn. Wyrób może być bezpiecznie używany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią


Skład

Nośnik: poliester i kauczuk syntetyczny, Dysk: polioksymetylen (POM), Plaster: poliester i akrylat.


Jak stosować

Za pomocą aplikatora umieść wyrób i plaster na podstawie włókniaka. Po aplikacji wyrób Fibrocontrol zatrzymuje dopływ krwi do włókniaka poprzez podwiązanie. Następnie włókniak stopniowo usycha wewnątrz plastra, w bezpieczny sposób, przy znikomym ryzyku powstania blizn i bez bólu. Plaster z włókniakiem należy usunąć po 6 dniach.

Więcej informacji z w instrukcji użycia.

Zawartość opakowania: 1 aplikator, 3 plastry do usuwania włókniaków (każdy do usuwania jednego włókniaka).


Przeznaczenie

Wyrób przeznaczony jest dla osób dorosłych.


Dystrybutor

Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o.
ul. Nocznickiego 31,
01-918 Warszawa


Producent

Unigroup ApS, Dimplovej 373, DK-2800 Lyngby, Dania


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.