Fibrotin, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety zawiera w składzie witaminę D, B6, B12, kwas foliowy.

Dostępny
20,39

Alternatywa od Dr. Maxa

Suplement diety kapsułkach doustnych z witaminą D3 w dawce 2000 j.

O produkcie: Fibrotin, suplement diety, 30 kapsułek

100007819

Opis

Suplement diety zawierający w składzie witaminę D,B6, B12 oraz kwas foliowy.


Właściwości

Preparaty wspierające układ nerwowy zawierają witaminy z grupy B, które wspierają zachowanie prawidłowych funkcji psychologicznych i wykazują działanie ochronne w stosunku do nerwów obwodowych. Witaminy z tej grupy znajdują się w preparacie Fibrotin – suplemencie diety, który wzbogaca codzienną dietę nie tylko w witaminy, ale również w kwas foliowy. Unikatowy kompleks substancji aktywnych wywiera pozytywny wpływ na szereg funkcji życiowych.

Fibrotin to połączenie różnych witamin w ilościach i proporcjach, które mają właściwości prozdrowotne. Witamina D, witamina B6, witamina B12 i kwas foliowy to połączenie, które ma doskonały wpływ na funkcjonowanie organizmu. Preparat ze względu na wysoką zawartość składników jest polecany wyłącznie dla osób dorosłych, które nie są uczulone na składniki suplementu. Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia to 1 kapsułka.

Jak działa Fibrotin?

Witaminy i kwas foliowy zawarte w suplemencie Fibrotin mają wielokierunkowe działanie. Wpływają na utrzymanie odpowiedniego poziomu wapnia i fosforu, przez co regulują pracę układu mięśniowo-szkieletowego. Uczestniczą w mineralizacji kości, wzmacniają siłę mięśni, wzmacniają odporność, zmniejszają ryzyko niedokrwistości, znoszą uczucie zmęczenia, znużenia i osłabienia organizmu. Regulując poziom homocysteiny, zmniejszają ryzyko miażdżycy i zaburzeń sercowo-naczyniowych. Witaminy z grupy B zmniejszają ryzyko polineuropatii oraz odgrywają rolę w funkcjonowaniu tkanki mózgowej.

Kiedy brać Fibrotin?

Fibrotin to preparat przeznaczony do postępowania dietetycznego pod nadzorem lekarza. Jego przyjmowanie jest wskazane w zaburzeniach w funkcjonowaniu układu kostno-mięśniowego, w celu uregulowania metabolizmu homocysteiny. Składniki suplementu regulują pracę układu nerwowego, dzięki czemu znoszą uczucie zmęczenia i znużenia. Warto po niego sięgnąć również profilaktycznie, aby zapobiec lub uzupełnić niedobory witaminy B6,B12, D oraz kwasu foliowego.

Jak długo można stosować Fibrotin?

Producent nie podaje informacji, jak długo należy stosować suplement diety Fibrotin. Witaminy oraz kwas foliowy zawarte w preparacie przed dopuszczeniem do spożycia zostały szczegółowo przebadane, dzięki czemu charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem stosowania. Dlatego nawet jeżeli zachodzi konieczność długotrwałego przyjmowania suplementu, można robić to bez obaw. Należy pamiętać o tym, żeby nie przekraczać dziennej dawki suplementacji.


Tabela

Składniki w dziennej porcji preparatu:  1 kapsułka  % RWS* 
 Witamina D  50 µg (2000 j.m.)  1000%
 Witamina B6  6 mg  429%
 Witamina B12  10 µg  400%
 Kwas foliowy  400 µg  200%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.


Skład

Składniki: olej sojowy (całkowicie rafinowany), składnik otoczki kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć (składnik otoczki kapsułki): glicerol; witamina B12 (cyjanokobalamina); witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), emulgator: dwutlenek krzemu; witamina D (cholekalcyferol); barwnik (składnik otoczki kapsułki): dwutlenek tytanu; kwas foliowy: (kwas pteroilomonoglutaminowy); barwniki (składniki otoczki kapsułki): tlenki i wodorotlenki żelaza.


Jak stosować

Doustnie, podczas posiłku, popijając wodą. Produkt przyjmować pod nadzorem lekarza.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka. 


Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Preparat do postępowania dietetycznego w celu: prawidłowego funkcjonowania układu kostno-mięśniowego; regulacji metabolizmu homocysteiny prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego; w stanach zmęczenia oraz znużenia uzupełnienia niedoborów witamin D3, B6, B12 oraz kwasu foliowego.


Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze pokojowej – do 25°C, w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Należy pamiętać, że istotne znaczenie mają zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie stosowować w przypadku nadrważliwości na którykolwiek ze składników preparatu.


Waga

10,35 g netto


Producent

Solinea

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.