Finahit, 1 mg, 28 tabletek powlekanych

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

1,49

O produkcie: Finahit, 1 mg, 28 tabletek powlekanych

100041599

Opis

Finahit, 1 mg, 28 tabletek powlekanych zawiera finasteryd. Finasteryd należy do grupy leków określanych jako inhibitory 5-alfa-reduktazy.


Wskazania

Lek Finahit, 1 mg, jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (znanego jako łysienie androgenowe). Lek Finahit, 1 mg, jest stosowany u mężczyzn w celu zapobiegania dalszej utracie włosów. Najlepsze wyniki leczenia lekiem Finahit, 1 mg, uzyskuje się u mężczyzn z łagodną do umiarkowanej, lecz niecałkowitą utratą włosów. Lek Finahit, 1 mg, hamuje aktywność ważnego enzymu (5α-reduktazy typu II), który uczestniczy w regulacji aktywności mieszków włosowych. Lek Finahit, 1 mg, w sposób swoisty zmniejsza stężenie dihydrotestosteronu (DHT), który jest główną przyczyną występowania łysienia typu męskiego. W ten sposób, lek Finahit, 1 mg, pomaga w odwróceniu procesu łysienia, zapobiegając dalszej utracie włosów.


Ciąża

Lek Finahit, 1 mg, jest przeznaczony do stosowania wyłącznie u mężczyzn.
Kobiety w ciąży lub kobiety, u których istnieje możliwość zajścia w ciążę, nie powinny dotykać leku Finahit, 1 mg, w szczególności, jeśli są one przełamane lub pokruszone. W przypadku wchłonięcia finasterydu przez skórę lub przyjęcia go doustnie przez kobietę w ciąży, noszącą płód płci męskiej, dziecko może się urodzić z wadami rozwojowymi narządów płciowych.

Gdy partnerka seksualna pacjenta jest w ciąży lub może zajść w ciążę, pacjent powinien unikać narażania partnerki na kontakt z nasieniem (np. stosując prezerwatywę) lub powinien przerwać stosowanie finasterydu.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka to 1 tabletka leku Finahit, 1 mg, na dobę (co odpowiada 1 mg finasterydu).
Tabletki powlekane można przyjmować „na pusty żołądek” lub w trakcie posiłku. Tabletki powlekane należy połykać w całości. Nie należy ich dzielić ani kruszyć.

- Przyjmowanie leku Finahit, 1 mg, częściej niż raz na dobę nie powoduje większej skuteczności ani nie przyśpiesza pojawienia się działania leku.
- Łysienie typu męskiego rozwija się przez długi czas. Zwykle, aby zauważyć pierwsze oznaki zwiększenia gęstości włosów lub zmniejszenia stopnia utraty włosów, konieczne jest stosowanie leku codziennie przez 3 do 6 miesięcy.
- Lekarz oceni skuteczność działania leku Finahit, 1 mg. Ważne jest, aby kontynuować przyjmowanie leku Finahit,1 mg, przez okres, jaki zalecił lekarz.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Brak jest doświadczenia dotyczącego stosowania leku Finahit, 1 mg, u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane są zazwyczaj przejściowe i ustępują w trakcie leczenia lub po jego zakończeniu.
Należy przerwać stosowanie leku Finahit, 1 mg i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z poniżej wymienionych objawów:

- Objawy reakcji alergicznej: obrzęk warg, twarzy, języka i gardła; trudności z połykaniem; guzki pod skórą (pokrzywka) oraz trudności z oddychaniem.
- Depresja (uczucie głębokiego smutku i brak chęci do życia)

W przypadku wystąpienia zmian w obrębie piersi, takich jak: guzy, ból, powiększenie gruczołu piersiowego, wydzielina z sutka należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą być to objawy raka piersi.

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób):
- zmniejszenie zainteresowania seksem
- trudność w osiągnięciu erekcji
- zaburzenia ejakulacji, np. zmniejszenie objętości ejakulatu (nasienia) w trakcie stosunku.
- depresja

Częstość nieznana:
- reakcje alergiczne, takie jak wysypka, świąd, powstawanie grudek na skórze (pokrzywka) oraz obrzęk warg i twarzy
- obrzęk lub tkliwość piersi
- kołatanie serca
- ból jąder
- przyspieszone bicie serca
- zaburzenia erekcji utrzymujące się po zakończeniu leczenia
- obniżenie popędu płciowego utrzymujące się po zakończeniu leczenia
- zaburzenia wytrysku utrzymujące się po zakończeniu leczenia
- zgłoszono przypadki niepłodności u mężczyzn przyjmujących finasteryd przez długi czas, u których występowały również inne czynniki ryzyka mogące mieć wpływ na wystąpienie niepłodności. Opisywano, że po zakończeniu leczenia finasterydem następuje normalizacja parametrów nasienia lub poprawa jakości nasienia. Nie przeprowadzono długoterminowych badań klinicznych, które pozwalałyby określić wpływ finasterydu na płodność u mężczyzn.
- wyniki badań krwi wskazujące na zmiany czynności wątroby
- niepokój


Skład

- Substancją czynną leku jest finasteryd. Każda tabletka powlekana zawiera 1 mg finasterydu.
- Ponadto lek zawiera: rdzeń tabletki - laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna (E460), skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), makrogologlicerydów lauryniany i magnezu stearynian (E572); skład otoczki: hypromeloza 6cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172).


Producent

Accord Healthcare B.V.
Winthontlaan 200
3526 KV Utrecht
Holandia


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.