Fitostill Plus, krople do oczu, 10 x 0,5 ml

Dostępny
32,90

O produkcie: Fitostill Plus, krople do oczu, 10 x 0,5 ml

100016018

Opis

Środek o działaniu ochronnym, natłuszczającym i kojącym do podrażnionych oczu. Krople do oczu w fiolkach jednodawkowych. Do stosowania również przy założonych szkłach kontaktowych.

Właściwości

Krople do oczu Fitostill Plus w praktycznych, sterylnych fiolkach jednodawkowych są specjalnym środkiem wspomagającym ochronę i leczenie zaczerwienionych i zmęczonych oczu. Tworząc ochronny film, utrzymują odpowiednie nawilżenie i pozwalają odnowić naturalną funkcję natłuszczającą „filmu łzowego” oka.

Składniki kropli Fitostill Plus nadają im następujące działanie:
-ochronne i natłuszczające dzięki obecności soli sodowej kwasu hialuronowego, który zapobiega i leczy dolegliwości związane z zespołem suchego oka;
-ochronne i nawilżające dzięki składnikom polisacharydowym obecnym w Liguflos i destylatowi rumiankowemu;
-zwilżające, dzięki glicerynie roślinnej.

Synergia działania składników Fitostill Plus ma zatem efekt kojący na podrażnione oko. Krople mogą być stosowane zarówno w celu łagodzenia dolegliwości oka, jak i zapobiegania im.
Krople do oczu Fitostill Plus są szczególnie polecane osobom, które cierpią na suchość oka (niewystarczające łzawienie) oraz w przypadku zmęczenia i zaczerwienienia oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, zarówno bezpośrednimi (pyły atmosferyczne, pyłki, niedostateczna wilgotność powietrza, wiatr, zasolenie, niska temperatura, intensywne promieniowanie słoneczne, używanie soczewek kontaktowych), jak i pośrednimi (praca przy komputerze, oglądanie telewizji, przedłużające się czytanie, prowadzenie samochodu).

Krople do oczu Fitostill Plussą zalecane również do częstego stosowania, kilka razy dziennie. Mogą być używane przez osoby noszące szkła kontaktowe, również kiedy szkła są założone.

Krople do oczu Fitostill Plus są dostępne w sterylnych fiolkach jednodawkowych. Nie zawierają konserwantów i barwników. Lekkie zabarwienie kropli jest spowodowane obecnością składnika roślinnego Liguflos.

Skład

Składniki: sól sodowa kwasu hialuronowego, Liguflos (liofilizowany ekstrakt z kwiatów języczkowych rumianku), destylat z kwiatów rumianku, gliceryna roślinna, fosforan disodu dwunastowodny, chlorek sodu, jednozasadowy fosforan sodu jednowodny, woda do iniekcji.

Jak stosować

W celu otwarcia fiolki należy postępować zgodnie z instrukcjami na torebce. Zaleca się wkraplać 2-3 krople do każdego oka, lekko naciskając na fiolkę. Fiolka jednodawkowa może zostać ponownie zamknięta po otwarciu. Należy ją zużyć w ciągu 12 godzin.

Przeznaczenie

Krople Fitostill Plus są przydatne w kojeniu i zapobieganiu stanom podrażnienia oczu, w zmniejszaniu uczucia pieczenia, spowodowanego czynnikami zewnętrznymi i dłuższym wysiłkiem wzrokowym, oraz w przypadku zaczerwienionych oczu. Są szczególnie wskazane dla osób, które cierpią na zespół suchego oka (zmniejszona jakość i ilość produkcji cieczy łzowej).

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony wyłącznie do oczu. Podczas aplikacji nie dotykać oka ani żadnej innej powierzchni końcówką fiolki. Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. W przypadku pojawienia się niepożądanych objawów w czasie korzystania z produktu należy zaprzestać jego stosowania i skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.

Waga

Objętość netto: 10 x 0,5 ml.

Dystrybutor

ABOCA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

ABOCA POLSKA SP. Z O.O.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.