Flexus Booster, 30 tabletek

Suplement diety z kolagenem, witaminą C i osteolem w formie tabletek.

Dostępny
48,69

Klienci kupili również

O produkcie: Flexus Booster, 30 tabletek

100002170

Opis

Flexus Booster jest suplementem diety wspomagającym działanie stawów.

Właściwości

Suplement diety Flexus Booster poprawia ochronę komórek chrzęstnych przez zmniejszenie dolegliwości stawowych spowodowanych stanem zapalnym. Synergistyczne połączenie Osteolu z kompleksem Biocell Collagen chroni komórki chrzęstne przed degeneracją i odbudowuje zniszczone struktury chondrocytów.

Działanie Osteolu z zawartymi we Flexus Booster składnikami (kolagenem typu II, kwasem hialuronowym i siarczanem chondroityny) ma zdecydowany wpływ na poprawę komfortu ruchu i zmniejszenie dolegliwości stawowych. Kwas hialuronowy z Flexus Booster aktywuje procesy naprawcze w chrząstce stawowej i podnosi jakość płynu stawowego, kolagen poprawia sprężystość chrząstki i zwiększa jej odporność na obciążenie. Nowa mocniejsza formuła Flexus uzyskana przez dodanie do kompleksu BioCell Collagen substancji OSTEOL™ to niezawodna, kompleksowa pomoc dla stawów.

Jak działa Flexus Booster?

W kapsułkach Flexus Booster znajdziesz podstawowe składniki budulcowe chrząstki stawowej i substancje wspomagające jej naturalną regenerację.

  • Hydrolizowany kolagen typu II – stanowi 70% chrząstki stawowej*. Zapewnia amortyzację, wytrzymałość i elastyczność. Proces hydrolizacji sprawia, że długie łańcuchy tego białka zostają pocięte na mniejsze, biodostępne fragmenty.
  • Osteol™ – substancja pozyskana z opatentowanych, bioaktywnych białek mleka. Pomaga zmniejszyć aktywność markerów stanu zapalnego, a także zwiększa o 95% skuteczność działania glukozaminy i chondroityny zawartych w preparatach na stawy (potwierdzone w badaniach in vitro, in vivo i klinicznych)**.
  • Witamina C – uczestniczy w biosyntezie kolagenu i innych procesach enzymatycznych.

Poza tym kapsułki Flexus Booster dostarczają składników występujących w mazi stawowej i substancji pozakomórkowej stawów. Siarczan chondroityny należy do związków chemicznych z grupy glikozaminoglikanów. W połączeniu z białkami tworzą one proteoglikany, które stanowią ważny składnik substancji pozakomórkowej w chrząstce stawowej i nadają jej dobre właściwości mechaniczne. Te cząsteczki utrzymują odpowiednie nawodnienie żywej tkanki chrzęstnej (na poziomie 70-80%*). Kwas hialuronowy w połączeniu z kolagenem typu II i komórkami macierzy chrzęstnej tworzy substancję pozakomórkową oraz maź stawową.

* http://www.flexusnastawy.pl/kolagen/

** https://www.nexira.com/brand/osteol/

Kiedy stosować Flexus Booster?

Preparat  służy do uzupełniania codziennej diety w składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania stawów – utrzymania ich elastyczności i wytrzymałości, a także wspomagania naturalnej regeneracji.

Kiedy nie stosować preparatu Flexus Booster?

Suplement  zawiera białka pochodzące z mleka (Osteol™), dlatego osoby z nietolerancją laktozy (np. niedoborem laktazy), zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz nietolerancją galaktazy powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji. Przeciwwskazaniem są również:

  • nadwrażliwość na pozostałe składniki preparatu,
  • wiek poniżej 18. roku życia.

Czy Flexus Booster ma skutki uboczne?

Nie ma dostępnych informacji na temat możliwych działań niepożądanych preparatu, wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn oraz interakcji z innymi lekami i pożywieniem. Wszelkie wątpliwości należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Czy kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą stosować Flexus Booster?

Nie ma dostępnych danych na temat bezpieczeństwa preparatu dla kobiet w czasie ciąży i karmienia piersią. Z tego powodu kobiety ciężarne i karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji, aby wyjaśnić korzyści i zagrożenia z tym związane.


Tabela

Wartość odżywcza 2 tabletki % RWS*
BioCell Collagen,
w tym:
hydrolizowany kolagen typu II
siarczan chondroityny
kwas hialuronowy
1200 mg

nie mniej niż 720 mg
nie mniej niż 240 mg
nie mniej niż 120 mg
---
Osteol 200 mg ---
Witamina C 80 mg 100%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.


Skład

Składniki: BioCell Collagen (naturalna, opatentowana substancja nowej generacji, zawierająca między innymi: hydrolizowany kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy), substancja wypełniająca - żelowana skrobia kukurydziana, emulgator - celuloza mikrokrystaliczna, Osteol (bio-aktywne białka mleka), kwas L-askorbinowy, substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu pochodzenia roślinnego, emulgator - hydroksypropylometyloceluloza, substancje przeciwzbrylające - kwas stearynowy, talk i dwutlenek krzemu.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, należy stosować zrównoważoną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci


Dystrybutor

Valentis Polska Spółka z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa, Polska


Producent

Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.