Flexus Booster, 30 tabletek

Dostępny
41,71

O produkcie

100002170

Flexus Booster jest suplementem diety wspomagającym działanie stawów.

Właściwości

Suplement diety Flexus Booster poprawia ochronę komórek chrzęstnych przez zmniejszenie dolegliwości stawowych spowodowanych stanem zapalnym. Synergistyczne połączenie Osteolu z kompleksem Biocell Collagen chroni komórki chrzęstne przed degeneracją i odbudowuje zniszczone struktury chondrocytów.

Działanie Osteolu z zawartymi we Flexus Booster składnikami (kolagenem typu II, kwasem hialuronowym i siarczanem chondroityny) ma zdecydowany wpływ na poprawę komfortu ruchu i zmniejszenie dolegliwości stawowych. Kwas hialuronowy z Flexus Booster aktywuje procesy naprawcze w chrząstce stawowej i podnosi jakość płynu stawowego, kolagen poprawia sprężystość chrząstki i zwiększa jej odporność na obciążenie. Nowa mocniejsza formuła Flexus uzyskana przez dodanie do kompleksu BioCell Collagen substancji OSTEOL™ to niezawodna, kompleksowa pomoc dla stawów.

Jak działa Flexus Booster?

W kapsułkach Flexus Booster znajdziesz podstawowe składniki budulcowe chrząstki stawowej i substancje wspomagające jej naturalną regenerację.

  • Hydrolizowany kolagen typu II – stanowi 70% chrząstki stawowej*. Zapewnia amortyzację, wytrzymałość i elastyczność. Proces hydrolizacji sprawia, że długie łańcuchy tego białka zostają pocięte na mniejsze, biodostępne fragmenty.
  • Osteol™ – substancja pozyskana z opatentowanych, bioaktywnych białek mleka. Pomaga zmniejszyć aktywność markerów stanu zapalnego, a także zwiększa o 95% skuteczność działania glukozaminy i chondroityny zawartych w preparatach na stawy (potwierdzone w badaniach in vitro, in vivo i klinicznych)**.
  • Witamina C – uczestniczy w biosyntezie kolagenu i innych procesach enzymatycznych.

Poza tym kapsułki Flexus Booster dostarczają składników występujących w mazi stawowej i substancji pozakomórkowej stawów. Siarczan chondroityny należy do związków chemicznych z grupy glikozaminoglikanów. W połączeniu z białkami tworzą one proteoglikany, które stanowią ważny składnik substancji pozakomórkowej w chrząstce stawowej i nadają jej dobre właściwości mechaniczne. Te cząsteczki utrzymują odpowiednie nawodnienie żywej tkanki chrzęstnej (na poziomie 70-80%*). Kwas hialuronowy w połączeniu z kolagenem typu II i komórkami macierzy chrzęstnej tworzy substancję pozakomórkową oraz maź stawową.

* http://www.flexusnastawy.pl/kolagen/

** https://www.nexira.com/brand/osteol/

Kiedy stosować Flexus Booster?

Preparat  służy do uzupełniania codziennej diety w składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania stawów – utrzymania ich elastyczności i wytrzymałości, a także wspomagania naturalnej regeneracji.

Kiedy nie stosować preparatu Flexus Booster?

Suplement  zawiera białka pochodzące z mleka (Osteol™), dlatego osoby z nietolerancją laktozy (np. niedoborem laktazy), zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz nietolerancją galaktazy powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji. Przeciwwskazaniem są również:

  • nadwrażliwość na pozostałe składniki preparatu,
  • wiek poniżej 18. roku życia.

Czy Flexus Booster ma skutki uboczne?

Nie ma dostępnych informacji na temat możliwych działań niepożądanych preparatu, wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn oraz interakcji z innymi lekami i pożywieniem. Wszelkie wątpliwości należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Czy kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą stosować Flexus Booster?

Nie ma dostępnych danych na temat bezpieczeństwa preparatu dla kobiet w czasie ciąży i karmienia piersią. Z tego powodu kobiety ciężarne i karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji, aby wyjaśnić korzyści i zagrożenia z tym związane.

Tabela

Wartość odżywcza 2 tabletki % RWS*
BioCell Collagen,
w tym:
hydrolizowany kolagen typu II
siarczan chondroityny
kwas hialuronowy
1200 mg

nie mniej niż 720 mg
nie mniej niż 240 mg
nie mniej niż 120 mg
---
Osteol 200 mg ---
Witamina C 80 mg 100%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: BioCell Collagen (naturalna, opatentowana substancja nowej generacji, zawierająca między innymi: hydrolizowany kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy), substancja wypełniająca - żelowana skrobia kukurydziana, emulgator - celuloza mikrokrystaliczna, Osteol (bio-aktywne białka mleka), kwas L-askorbinowy, substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu pochodzenia roślinnego, emulgator - hydroksypropylometyloceluloza, substancje przeciwzbrylające - kwas stearynowy, talk i dwutlenek krzemu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, należy stosować zrównoważoną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci

Dystrybutor

Valentis Polska Spółka z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa, Polska

Producent

Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.