Fomukal, płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej łagodzący ból i zmniejszający odczyny zapalne.

Dostępny
80,09

O produkcie: Fomukal, płyn do płukania jamy ustnej

100018474

Opis

Płyn do płukania jamy ustnej znajdujący się w dwóch butelkach. 


Właściwości

Fomukal to przesycony roztwór fosforanów wapnia. Wspiera walkę ze stanami zapalnymi i bólem w jamie ustnej. Pomaga zachować prawidłowe pH i stworzyć barierę dla drobnoustrojów. Substancje zawarte w preparacie stosowane są w zwalczaniu bakterii i grzybów.

Dodatkowo wspierają regenerację komórek śluzówki i pomagają zachować ciągłość nabłonka. Fosforany wapnia w preparacie są naturalnymi składnikami ludzkiej śliny. Produkt jest dobrze tolerowany. Nie zawiera salicylanów, substancji drażniących, w tym alkoholu, oraz uczulających. Higiena jamy ustnej z wykorzystaniem preparatu Fomukal może odbywać się od 4 do 10 razy w ciągu doby.

Preparat Fomukal przeszedł specjalistyczne badania w ośrodkach klinicznych w Polsce*. Przesycony roztwór jonów wapniowych i fosforanowych jest zalecany przez Polską Grupę Specjalistów ds. Profilaktyki i Leczenia Powikłań w Jamie Ustnej.

Produktu Fomukal nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Osoby, które utrzymują dietę niskosodową, powinny skonsultować chęć używania preparatu z lekarzem. Wyrób Fomukal zawiera bowiem jony sodowe. Produkt powinien zostać zużyty w ciągu 15 dni od otwarcia. Zawartość butelek należy zmieszać zgodnie z proporcjami wskazanymi przez producenta.

Jak działa płyn do płukania jamy ustnej Fomukal?

Płyn Fomukal pozwala na codzienne płukanie jamy ustnej. Może być stosowany w walce z suchością, mikroorganizmami chorobotwórczymi, podrażnieniami i innymi problemami dotyczącymi błon śluzowych.

Kiedy stosować płyn do płukania jamy ustnej Fomukal?

Płyn do płukania jamy ustnej Fomukal jest przeznaczony dla osób, które borykają się z pieczeniem, suchością, uszkodzeniami błony śluzowej, obrzękiem, bólem o różnym nasileniu, zaczerwienieniami błony śluzowej, nalotami na języku i nieprzyjemnym zapachem z ust. Może być przyjmowany też przy niedostatecznym wydzielaniu śliny i przy powikłaniach po radioterapii oraz chemioterapii.

* https://fomukal.pl/


Skład

Dwuzasadowy fosforan sodu 0,032, jednozasadowy fosforan sodu 0,009, chlorek wapnia 0,052, chlorek sodu 0,569, chlorek benzalkoniowy 0,0125, woda destylowana (% wagowy).


Jak stosować

Za pomocą dołączonych kieliszków miarowych odmierzyć po 15 ml roztwór FOMUKAL A (butelka przeźroczysta) i 15 ml roztworu FOMUKAL B (butelka brązowa). Odmierzone ilości roztworów wymieszać w czystej szklance. Płukać dokładnie jamę ustną przez 1 minutę używając 1/2 części roztworu a następnie wypluć. Powtórzyć proces, używając pozostałej 1/2 części roztworu i wypluć. Po użyciu płynu FOMUKAL opłukać kieliszki miarowe czystą wodą. Wykorzystać roztwór w ciągu 30 minut po wymieszaniu ze sobą odmierzonych w ilościach po 15 ml roztworów A i B. Wyrób medyczny FOMUKAL stosować od 4 do 10 razy na dobę przez cały czas trwania leczenia lub zgodnie z zaleceniem lekarza.


Przeznaczenie

  • dla pacjentów cierpiących z powodu bólu w jamie ustnej, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz z powodu suchości jamy ustnej

Ostrzeżenia

  • nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik płynu 
  • zużyć w ciągu 15 dni od otwarcia, po tym czasie niezużyty płyn należy wyrzucić
  • zawiera jony sodowe, w przypadku osób z dietą niskosodową zaleca się konsultację z lekarzem 

Waga

2x 225ml netto

2x 225ml netto


Dystrybutor

VIPHARM S.A.

Producent

Vipharm S.A.
ul. A. i F. Radziwiłłów 9,
05-850 Ożarów Mazowiecki


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.