Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g

Marka: BONIMED
Dostępny
20,11

Klienci kupili również

O produkcie: Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g

100002261

Opis

Nazwa GASTROBONISOL
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać Płyn doustny
Wielkość opakowania 100 g
Działanie/właściwości
  • objawowo leczy niestrawność

Gastrobonisol, płyn doustny, 100 g jest to płyn doustny, zawierający substancje czynne pochodzenia roślinnego: intrakt z ziela bożego drzewka, soki z korzenia mniszka i ziela krwawnika oraz nalewki z owoców ostropestu plamistego, ziela dziurawca i liścia mięty


Działanie

Jak działa Gastrobonisol?

Lek ten jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.


Wskazania

Kiedy stosować Gastrobonisol?

Produkt leczniczy jest tradycyjnie stosowany pomocniczo w zaburzeniach trawiennych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych (w tym soku żołądkowego i żółci). Lek stosuje się objawowo w niestrawności.

Jak długo można stosować Gastrobonisol?

Jeśli po upływie 2 tygodni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Gastrobonisol?

Kiedy nie stosować leku:
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, mentol lub którykolwiek ze składników tego leku lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych Compositae) np. rumianek, arnikę, nagietek, mniszek, karczoch, słonecznik, estragon.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek, ponieważ

Lek zawiera maksymalnie 60 % obj. etanolu (alkoholu). W dawce 2,5 ml znajduje się 1,23 g alkoholu, co jest równoważne 30 ml piwa (5 % obj.) lub 12,5 ml wina (12 % obj.). W dawce 1 ml znajduje się 0,49 g alkoholu, co odpowiada 12 ml piwa (5 % obj.) bądź 5 ml wina (12 % obj.).

Zastosowanie leku jest szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy uwzględnić przed zastosowaniem u dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka jak np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką.


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 7 lat, natomiast dzieci w wieku od 7 do 11 lat mogą przyjmować jednorazowo 1 ml leku, po rozcieńczeniu w niewielkiej ilości wody do 3 razy dziennie.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć Gastrobonisol?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Dotychczas nie stwierdzono interakcji leku z innymi lekami.


Ciąża

Czy stosowanie Gastrobonisol w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podawać doustnie. Przed użyciem wstrząsnąć.

Jak często stosować Gastrobonisol?

Dorośli i młodzież od 12 lat:

Stosować od 1 do 3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku (do kieliszka wody nalać ok. 1 małej łyżeczki preparatu).

Stosowanie u dzieci
Dzieci w wieku od 7 do 11 lat:

Stosować od 1 do 3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 1 ml leku (odmierzyć strzykawką i nalać do kieliszka wody).

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku
W przypadku zażycia znacznie większej dawki leku niż zalecana mogą wystąpić nudności i podrażnienie przewodu pokarmowego. Należy wówczas niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku 
W przypadku pominięcia dawki leku należy kontynuować zalecane dawkowanie, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie stosowania leku 
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Gastrobonisol?

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych Compositae) mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości w postaci wysypki. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania leku. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza


Skład

w 100 g - Abrotani herbae intractum 30g, Taraxaci radicis succus 20g, Silybi mariani fructus tinctura 15g, Millefolii herbae succus 15g, Hyperici herbae tinctura 10g, Menthae piperitae folii tinctura 10g. Preparat zawiera 50-60% etanolu.

Producent

Laboratorium Medycyny Naturalnej BONIMED, 34-300 Żywiec, ul. Stawowa 23, Polska


Dystrybutor

Laboratorium Medycyny Naturalnej BONIMED
Stawowa 23
34-300 Żywiec

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.