Glimbax 0,74 mg/ml ( 0,074% ), roztwór do płukania jamy ustnej i gardła, Diclofenacum

Dostępny
24,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100002313

Glimbax to lek do płukania gardła zawierający jako substancję czynną diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ).

Działanie

Podczas stosowania miejscowego w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła diklofenak wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Lek stosuje się w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenie gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Glimbax:
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek składnik leku
- jeśli u pacjenta występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub na inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych
- u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie leku do płukania gardła i jamy ustnej od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną przez około 30-60 sekund.
Po użyciu roztwór należy wypluć.

Skutki uboczne

Podczas stosowania leku (zwłaszcza długotrwałego) mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej (np. pieczenie) i kaszel. może również dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości.
Nie można wykluczyć możliwości ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania leku Glimbax.

Skład

1 ml roztworu zawiera substancję czynną: 0,74 mg diklofenaku oraz substancje pomocnicze: choliny roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, sodu edetynian, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, czerwień koszenilowa, woda oczyszczona.

Producent

Angelini Group

Dystrybutor

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 181B
02-222 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.