Glimbax 0,74 mg/ml ( 0,074% ), roztwór do płukania jamy ustnej i gardła, Diclofenacum

Dostępny
22,63
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100002313

Glimbax to lek do płukania gardła zawierający jako substancję czynną diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ).

Ciąża

Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie leku do płukania gardła i jamy ustnej od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną przez około 30-60 sekund.
Po użyciu roztwór należy wypluć.

Dystrybutor

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Podleśna 83
05-552 Łazy

Skutki uboczne

Podczas stosowania leku (zwłaszcza długotrwałego) mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej (np. pieczenie) i kaszel. może również dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości.
Nie można wykluczyć możliwości ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania leku Glimbax.

Działanie

Podczas stosowania miejscowego w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła diklofenak wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Angelini Group

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Glimbax:
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek składnik leku
- jeśli u pacjenta występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub na inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych
- u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Skład

1 ml roztworu zawiera substancję czynną: 0,74 mg diklofenaku oraz substancje pomocnicze: choliny roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, sodu edetynian, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, czerwień koszenilowa, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Wskazania

Lek stosuje się w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenie gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.