Glimbax, 0,74 mg/ml (0,074%), roztwór, 200 ml

Dostępny
24,09

Klienci kupili również

O produkcie: Glimbax, 0,74 mg/ml (0,074%), roztwór, 200 ml

100002313

Opis

Nazwa Glimbax 
Nazwa międzynarodowa Diclofenacum
Dawka 0,74 mg/ml
Postać roztwór do płukania jamy ustnej i gardła
Wielkość opakowania 200 ml
Działanie/właściwości
  • przeciwzapalne,
  • przeciwbólowe

Glimbax, 0,74 mg/ml (0,074%), roztwór, 200 ml to lek do płukania gardła zawierający jako substancję czynną diklofenak, który należy do grupy Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych (NLPZ).


Działanie

Podczas stosowania miejscowego w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła diklofenak wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.


Wskazania

Glimbax stosuje się w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).


Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (diklofenak) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6 ulotki);

  • jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub na inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. po podaniu ibuprofenu, ketoprofenu, aspiryny wystąpił napad astmy, pokrzywka lub katar alergiczny);
  • u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Glimbax należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Podczas miejscowego stosowania leku, szczególnie długotrwałego, może dojść do rozwoju uczulenia  (nadwrażliwości). W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie, jeśli będzie to konieczne.
Należy unikać kontaktu leku Glimbax z oczami.
Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania leku u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby.
Teoretycznie istnieje możliwość kumulacji leku oraz jego metabolitów w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, lecz jej znaczenie kliniczne jest nieznane.
Nie ma potrzeby modyfikacji schematu dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku.


Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie są znane oddziaływania tego leku z innymi lekami do stosowania miejscowego w jamie ustnej.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Glimbax nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dzieci w wieku poniżej 14 lat
Leku Glimbax nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat
Zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną przez około 30-60 sekund. Po użyciu roztwór należy wypluć.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach stosowania leku Glimbax, należy skontaktować się z lekarzem.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Glimbax może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania leku (zwłaszcza długotrwałego) mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i kaszel. Może również dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie.

Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania leku Glimbax.

Działanie niepożądane o częstości nieznanej (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • uczucie pieczenia w jamie ustnej.

Skład

1 ml roztworu zawiera substancję czynną: 0,74 mg diklofenaku oraz substancje pomocnicze: choliny roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, sodu edetynian, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, czerwień koszenilowa, woda oczyszczona.

Producent

Angelini Group

Dystrybutor

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 181B
02-222 Warszawa


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.