Granusept hydrożel na rany, 150 ml

Dostępny
33,88

O produkcie

100022933

Hydrożel na rany.

Właściwości

Hydrożel do oczyszczania ran GranuSept® to elektrochemicznie zmodyfikowany roztwór wody, stabilizowany kwasem podchlorawym. Służy przede wszystkim zmianie środowiska rany: mechanicznie usuwa ciała obce, które mogą powodować podrażnienia i infekcje skóry oraz zapewnia optymalne nawilżenie, wilgotność, dotlenienie oraz pH, wspierając w ten sposób proces gojenia.

  • Nie zawiera alkoholu
  • Nie wymaga spłukiwania
  • Może być stosowany u noworodków

Produkt testowany dermatologicznie.

Skład

0,016% kwasu podchlorawego Substancje pomocnicze: woda jonizowana, chlorek sodu, fosforan monosodowy i fluorokrzemian sodowo-magnezowy.

Jak stosować

Nanieść GranuSept® hydrożel na dotknięty obszar, aby przemyć ranę i usunąć z niej zanieczyszczenia. Stosować według potrzeb, aby zapewnić optymalne warunki gojenia. Dla optymalnego efektu, po nałożeniu należy zaczekać, aż naturalnie wyschnie.

Przeznaczenie

GranuSEPT® hydrożel służy do:

  • oczyszczania ran oraz zapobiegania infekcjom
  • do stosowania w przypadku drobnych otarć skóry, skaleczeń, rozcięć, poparzeń.
  • do przemywania ran
  • do nawilżania ran
  • do stosowania na podrażnioną i zainfekowaną skórę

GranuSEPT® hydrożel może być stosowany do nawilżenia opatrunku rany jak i samej rany, a także do rozmiękczenia zaschniętego opatrunku. Wypłukuje substancje drażniące odpowiadające za nieprzyjemny zapach z rany.

Ostrzeżenia

Preparatu GranuSept® hydrożel nie należy stosować w przypadku rozpoznanej reakcji alergicznej lub nietolerancji na którykolwiek z jego składników. Nie należy połykać. Wyłącznie do stosowania miejscowego. Nie należy stosować dłużej niż 30 dni. Produkt może być stosowany równocześnie z innymi lekami wyłącznie po konsultacji lekarskiej. Wyrób medyczny GranuSept® hydrożel należy przechowywać w temperaturze pokojowej do maksymalnie 25°C, z dala od bezpośredniego źródła ciepła i światła słonecznego.

Waga

150 ml netto

Dystrybutor

Hexanova Sp. z o.o

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.