Granusept hydrożel na rany, 150 ml

Wyrób medyczny w formie hydrożelu do stosowania miejscowego na rany.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

39,97

O produkcie: Granusept hydrożel na rany, 150 ml

100022933

Opis

Hydrożel na rany.


Właściwości

Hydrożel do oczyszczania ran GranuSept® to elektrochemicznie zmodyfikowany roztwór wody, stabilizowany kwasem podchlorawym. Służy przede wszystkim zmianie środowiska rany: mechanicznie usuwa ciała obce, które mogą powodować podrażnienia i infekcje skóry oraz zapewnia optymalne nawilżenie, wilgotność, dotlenienie oraz pH, wspierając w ten sposób proces gojenia.

  • Nie zawiera alkoholu
  • Nie wymaga spłukiwania
  • Może być stosowany u noworodków

Produkt testowany dermatologicznie.


Skład

0,016% kwasu podchlorawego Substancje pomocnicze: woda jonizowana, chlorek sodu, fosforan monosodowy i fluorokrzemian sodowo-magnezowy.


Jak stosować

Nanieść GranuSept® hydrożel na dotknięty obszar, aby przemyć ranę i usunąć z niej zanieczyszczenia. Stosować według potrzeb, aby zapewnić optymalne warunki gojenia. Dla optymalnego efektu, po nałożeniu należy zaczekać, aż naturalnie wyschnie.


Przeznaczenie

GranuSEPT® hydrożel służy do:

  • oczyszczania ran oraz zapobiegania infekcjom
  • do stosowania w przypadku drobnych otarć skóry, skaleczeń, rozcięć, poparzeń.
  • do przemywania ran
  • do nawilżania ran
  • do stosowania na podrażnioną i zainfekowaną skórę

GranuSEPT® hydrożel może być stosowany do nawilżenia opatrunku rany jak i samej rany, a także do rozmiękczenia zaschniętego opatrunku. Wypłukuje substancje drażniące odpowiadające za nieprzyjemny zapach z rany.


Ostrzeżenia

Preparatu GranuSept® hydrożel nie należy stosować w przypadku rozpoznanej reakcji alergicznej lub nietolerancji na którykolwiek z jego składników. Nie należy połykać. Wyłącznie do stosowania miejscowego. Nie należy stosować dłużej niż 30 dni. Produkt może być stosowany równocześnie z innymi lekami wyłącznie po konsultacji lekarskiej. Wyrób medyczny GranuSept® hydrożel należy przechowywać w temperaturze pokojowej do maksymalnie 25°C, z dala od bezpośredniego źródła ciepła i światła słonecznego.


Waga

150 ml netto


Dystrybutor

Hexanova Sp. z o.o


Producent

Hexanova Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.